Connect with us

Події

В ОГП радилися прокурори

Опубліковано

У ході щорічної наради Генпрокурор Андрій Костін наголосив, що міжнародні злочини російської федерації – перший та незмінний пріоритет Офісу Генпрокурора. Й не лише їх документування та розслідування, а передусім допомога та відновлення справедливості для тих, хто постраждав від дій держави-терориста.

«Наш головний принцип – у центрі зусиль правоохоронної системи має бути людина. Минулого року ми створили Координаційний центр потерпілих і свідків, який сьогодні вже повноцінно працює і допомагає людям», – зазначив Генпрокурор.

Читайте також: Порушення строку передачі прокурору протоколів про проведення негласних слідчих (розшукових) дій не спричинює визнання недопустимими їхніх результатів

Як прозвучало, увагу прокуратур сконцентровано на розслідуванні незаконного утримування ворогом українських цивільних та розробці механізмів для забезпечення їхнього повернення. Триває співпраця з міжнародними партнерами й для повернення примусово переміщених українських дітей. Генпрокурор також зазначив, що продовжується спільна з органами безпеки протидія пособникам ворога. За рік 400 зрадників, колаборантів і навідників засуджено до позбавлення волі на строк понад 10 років, 7 з яких отримали довічне ув’язнення. Ця робота не припиняється, зусилля зфокусовано на викритті зрадників в органах державної влади та на стратегічних підприємствах. Разом із тим Генпрокурор наголосив на необхідності посилювати боротьбу із загрозами всередині країни. Основні – корупція та організована злочинність. «Найнебезпечнішою сьогодні є корупція в оборонці та сфері військового обліку. Не залишаємо поза увагою й порушення на митниці, розкрадання бюджету, зловживання при державних закупівлях. При цьому наше завдання – не лише встановити винних, а й зробити все можливе для забезпечення відшкодування завданих збитків», – сказав А. Костін. Водночас, за його словами, у протидії оргзлочинності є й позитивна динаміка. Торік кількість знешкоджених злочинних угруповань збільшилася на чверть. До суду скеровано майже 500 обвинувальних актів щодо діяльності таких злочинних угруповань.

Читайте також: У провадженні про кримінальний проступок прокурор зобов’язаний вручити особі, або її захиснику, потерпілому чи його представнику копії матеріалів дізнання, а не надати доступ до матеріалів досудового розслідування

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.