Connect with us

Події

Відбувся наймасштабніший захід з кримінального права та процесу цього року – 9-th Kyiv Criminal Law Forum

6 грудня центром обговорення реформ у кримінальній юстиції, міжнародно-правових аспектів у кримінальній практиці; успішних кейсів захисту у справах про корупційні злочини;  сучасних технологій та комунікацій, а також інших актуальних проблем кримінального законодавства, – став 9-th Kyiv Criminal Law Forum.

Захід традиційно відкрили Зоя Ярош, Президент ААУ, керуючий партнер АО Marshaller Group та представники Генеральних партнерів форуму – Тарас Пошиванюк — партнер EQUITY Law firm та Олексій Шевчук, партнер АО Barristers, член Правління ААУ.

Перша сесія була присвячена головним змінам, які відбулися в кримінальному праві за останній рік. Модератором виступив Тарас Пошиванюк — партнер EQUITY Law firm.

Під час сесії були обговорені Зміни до КПК, практика Вищого антикорупційного суду України, революційні рішення Конституційного Суду у кримінальному процесі, кримінальні проступки, судова практика та оцінка тенденцій правових позицій Верховного Суду та стратегія захисту клієнта.

Спікерами виступили:

Катерина Гупало — партнер, адвокат, керівник практики кримінального права та захисту бізнесу АО “Arzinger”, член правління ААУ.

Віра Михайленко — слідчий суддя Вищого антикорупційного суду, кандидат юридичних наук.

Олександр Шадрін — партнер АО «Barristers».

Денис Шкаровський — адвокат, радник VB PARTNERS.

Олександра Яновська — суддя Великої Палати Верховного Суду, д.ю.н., професор.

Олександр Лисак — партнер EQUITY Law firm, адвокат.

Сучасним технологіям та комунікації у кримінальній юстиції була присвячена дискусійна панель 2В 9-th Kyiv Criminal Law Forum, яку модерував Олексій Шевчук – партнер АО «Barristers», член Правління ААУ.

Володимир Безмалий, консультант ООН з питань інформаційної безпеки та Дмитро Золотухін, експерт з конкурентної розвідки та інформаційних війн розповіли адвокатам, як краще захисти інформацію при використанні сучасних засобів комунікацій.

Продовжила тему Катерина Дробязко, адвокат Amber Law Company, яка зупинилась на питання електронних доказів: проблем доказування, дослідження та спростування.

Про те, як адвокатам взаємодіяти зі ЗМІ та активистами під час ведення резонансних справ розповіли Наталія Влащенко, генеральний продюсер телеканалу ZIK, ведуча суспільно-політичних програм та Тетяна Дмитрюкова, юрист, член юридичної команди проекту “Тисни” (Bihus. Info).

Про пошук релевантної інформації в щоденній роботі адвоката доповідав Григорій Маленко, керуючий партнер агентства «SERM».

Тетяна Локацька, голова Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України, юрист, журналіст розповіла про громадський контроль правоохоронних органів та участь в ньому адвокатів.

Антон Геращенко

Експертами сесії виступили Антон Геращенко — заступник міністра внутрішніх справ України та Годуєва Ксенія — старший детектив Національного антикорупційного бюро України

Безліч кейсів ефективного захисту в кримінальному процесі розглянули під час сесії 2В 9-th Kyiv Criminal Law Forum, модератором якої виступив Олег Вдовичен, керучий партнер АО «Вдовичен та партнери», член Правління ААУ.

Були розглянуті питання актуальної практики ЄСПЛ в кримінальних справах; інтерпол: методи та прийоми співпраці; процесуальні гарантії захисту осіб, права та інтереси яких обмежуються досудовим слідством; міжнародне співробітництво у справах НАБУ; порушення недоторканості житла та його захист в кримінальних провадженнях.

Спікерами та експертами виступили:

Вадим Іванін, адвокат Amber Law Company.

Олексій Міхалевіч, партнер International Collegium of Lawyers “Legal Status” (Вільнюс, Литва).

Андрій Левковець, партнер АО «Barristers».

Дмитро Сирко, партнер та керівник практики захисту бізнесу АО “MITRAX”.

Тетяна Комарова, адвокат, доцент кафедри права Європейського союзу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Марія Зелінська, суддя Солом’янського районного суду м. Києва.

Сесія 3А була присвячена «Антикорупційним війнам» та успішним кейсам захисту останнього року.

Денис Бугай 

Модератором виступив Денис Бугай,  партнер VB PARTNERS, Президент Асоціації правників України.

Тетяна Гавриленко, Суддя Вищого антикорупційного суду України виступила на тему:”Відкриття матеріалів досудового розслідування іншій стороні: що, як, коли і кому?”

Про  резонансні справи року та іронічний погляд адвоката на інформацію з відкритих джерел розповів Сергій Лисенко, засновник юридичної фірми GRACERS, кандидат юридичних наук.

Юрій Радзієвський, керуючий партнер АО «Радзієвський і Яровий» розкрив тему документування отримання неправомірної вигоди та поділився останніми тенденціями у цій сфері.

Андрій Тригуб, асоційований партнер АО “Скляренко, Сидоренко та Партнери”, кандидат юридичних наук розглянув питання суб’єкта у справах про службові злочини.

Катерина Нікітюк, адвокат, правозахисник виступила на тему “Адвокат як представник заявника у кримінальному процесі”

В якості експертів участь у дискусії взяли:

Дмитро Терьохін, начальник третього слідчого відділу Другого управління організації досудових розслідувань (Управління з розслідувань злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) Державного бюро розслідувань.

Сергій Грабар, старший детектив Національного антикорпуційного бюро України.

Сесію 3 B, яка була присвячена актуальним питанням сьогодення, модерував Костянтин Дорошенко, адвокат, іменний партнер АО “Лещенко, Дорошенко і партнери”.

Станіслав Борис, керівник практики безпеки бізнесу АО «Юскутум» розглянув тему розмежування хабаря та його провокації.

Про кримінальну відповідальність за рейдерство в Україні розповів Андрій Приходько, керуючий партнер ЮК “PRIKHODKO & PARTNERS”, кандидат юридичних наук.

Антон Янчук, Голова Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів поділився особливостями передачі арештованого майна на АРМА.

Про викривача як нового учасника кримінального провадження розповів Артем Крикун-Труш, юрист DLA Piper Україна.

Максим Шевердін,  керуючий партнер АО «Шевердін і партнери» поділився етичними та психологічними аспектами роботи адвоката з клієнтом у кримінальному провадженні.

Його доповідь продовжив Спартак Суббота, науковий керівник інституту когнітивного моделювання, психотерапевт, кандидат психологічних наук, який розповів про особливості психологічної підготовки до допиту на базі особистісних характеристик.

Також в якості експерта виступила Наталія Нестор, заступник директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, д.ю.н.

ААУ висловлює подяку всім учасникам, спікерам, модераторам, експертам за активну участь у заході.

За сприяння в організації заходу:

Генеральним партнерам: AO «Barristers», EQUITY Law firm.

Партнерам: AMBER law firm, АО «Arzinger», ЮФ «GRACERS», АО «Juscutum», АО «Лещенко, Дорошенко і партнери», АО «MITRAX», VB PARTNERS, АО «Вдовичен та партнери», АО «Шевердін і партнери», ЮБ «PRIKHODKO & PARTNERS», АО «Радзієвський і Яровий»,  АБ «Катерини Нікітюк».

Медіа-партнерам за інформаційну підтримку:

Генеральному медіа-партнеру «Юридична практика», Інноваційно-аналітичному партнеру «ЛІГА:ЗАКОН», виданням та інтернет-порталам — «Юридична Газета», «Закон і Бізнес», «ЮРЛІГА», «Юрист & Закон», «LexInform», «Поради юриста»,  «Юридичний вісник України», «Українське право», «Протокол», «Lawyer.ua», «БІЗРЕЛІЗ», «ActiveLex», «Loйеr», «Дім юриста», Координаційному центру з надання правової допомоги, «Jusnote», «Femida.ua».

Повний фотозвіт та презентації спікерів – тут 

Відмітити себе у фейсбуці можна за цим посиланням

Події

20-22 жовтня у Львівському палаці мистецтв відбудеться XIV спеціалізована виставка «Готельний та ресторанний бізнес»

Як відновлювати свою діяльність після повного або часткового простою у зв’язку з карантинними обмеження? Як працювати в сучасних умовах обмежень? Чи є перспективи розвитку ресторанного та готельного бізнесу в Україні? Які інновації та новинки з’явилися в часи пандемії та чи потрібні вони мені? Що роблять мої конкуренти і як просувати бізнес з обмеженими ресурсами? Напевно ці та інші запитання щодня виникають у власників, менеджерів та осіб, які бажають розпочати бізнес у сфері HoReCa і ми знаємо, як допомогти знайти на них відповіді.

Запрошуємо відвідати спеціалізовану виставку «Готельний та ресторанний бізнес» 20-22 жовтня у Львові, де в дружній атмосфері однодумців ви зможете отримати потрібну інформацію, подискутувати з колегами, дізнатися про тренди галузі.

Виставка об’єднає понад 100 експонентів зі всієї України, які презентують товари та послуги для готельного та ресторанного бізнесу, представлять новинки та запропонують вигідні пропозиції для відвідувачів. Також у конференц-залі будуть підняті актуальні питання індустрії гостинності.

Цільова аудиторія відвідувачів виставки: власники, менеджери та ключові працівники готелів, оздоровчих та санаторно-курортних комплексів та інших закладів розміщення, ресторатори, інвестори та інші професіонали індустрії гостинності.

Будемо раді бачити Вас на спеціалізованій виставці «Готельний та ресторанний бізнес»! Зі своєї сторони ми зробимо все залежне від нас, щоб забезпечити безпечні умови перебування учасників і відвідувачів в анонсованому місці проведення заходу.

Коли? 20-22 жовтня

Де? Львівський палац мистецтв

Вартість? Вхід на виставку безкоштовний за попередньої реєстрації на сайті

Дізнавайтеся новини на сайті та facebook-сторінці

Continue Reading

Події

Banking & Compliance 2020 A2B Forum вже на цьому тижні

Асоціація адвокатів України запрошує представників бізнесу, банків, фінансових установ та правників на новий форум ААУ – «A2B: Banking & Compliance» для обговорення найактуальніших фінансово-банківських питань.

У цьому році ми вирішили поєднати два формати проведення Форуму – це оффлайн та онлайн. Це зроблено нами для того, щоб учасники мали змогу бути присутніми на  «A2B: Banking & Compliance»  з будь-якого куточку світу, у зручній для себе обстановці, навіть не виходячи з офісу або з дому.

Дата: 14 серпня 2020 року

Місце проведення: Hyatt Regency Kyiv (вулиця Алли Тарасової, 5, Київ)

Час: 09:00 – 18:00

Для кого цей форум?

Форум є унікальнім майданчиком, що об’єднує як юристів, адвокатів, правників, науковців, так і представників бізнесу, фінансового та банківського сектору, та державних органів. Гроші і капітал вимагають як юридичного супроводу, так і професійного банкінгу та комплаєнсу. Тенденції останніх років такі, що банки фактично стали воротами для бізнесу, які можуть бути відкритими навстіж, або наглухо закритими. На цьому форумі ми будемо обговорювати практичні кейси та рекомендації про те, як створювати бізнес в умовах реалій сьогоднішніх  банківських обмежень. Крім того, на форумі планується обговорення останніх тенденцій, спрямованих на досягнення прозорості ведення бізнесу.

Серед спікерів:

 • Ірина Желтобрюх, Верховний Суд, суддя Касаційного адміністративного суду;
 • Олексій Бережний, член Правління, директор департаменту фінансового моніторингу АБ «УКРГАЗБАНК»;
 • Ольга Калюжна, Керівник проектів та програм «Знай свого кліента» АТ «ОТП Банк»;
 • Володимир Дубєй, Голова Правління «ТАСкомбанку»;
 • Ірина Мудра, Головний комплаєнс-офіцер ПАТ «ОЩАДБАНК»;
 • Людмила Слободник, Директор департаменту комплаєнс АТ «Райффайзен Банк Аваль»;
 • Андрій Сегал, магістр права, директор ЮК «Amber Law Company», Голова комітету ААУ з валютного регулювання та інвестування;
 • Данило Гетманцев, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики – професор кафедри фінансового права юридичного факультету, Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
 • Сергій Солодченко, виконуючий обов`язки Голови Державної фіскальної служби України;
 • Сусанна Міхонік, Начальник управління аудиту окремих об’єктів та категорій платників, Департамент аудиту ДФС у м. Києві;
 • Ольга Дмитрієва, Керуючий партнер ЮФ «Дмитрієва та партнери», Голова Наглядової ради ВГО «Асоціація адвокатів України»;
 • Наталія Блажівська, кандидат юридичних наук, доцент, Суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верхоаного Суду;
 • Даниїла Чорненька, Голова Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду;
 • Вероніка Зарубицька, юрист ЮК «Amber Law Company», адвокат, магістр права;
 • Андрій Валенко, юрист ЮК «Amber Law Company»;
 • Віра Михайленко, суддя Вищого антикорупційного суду, кандидат юридичних наук;
 • Ганна Бондаренко, суддя Господарського суду м.Києва;
 • Руслан Арсірій, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва;
 • Руслан Яременко, керуючий партнер AIRVICE consulting;
 • Марина Зелена, старший судовий експерт відділу комп`ютерно-технічних досліджень лабораторії комп`ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень Київського НДЕКЦ МВС;
 • Аліна Порядіна, старший судовий експерт відділу комп`ютерно-технічних досліджень лабораторії комп`ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень Київського НДЕКЦ МВС;
 • Ігор Деркач, юрист ЮК «Amber Law Company», адвокат, магістр права;
 • Катерина Дробізко, юрист ЮК «Amber Law Company», адвокат, магістр права.

Модераторами заходу будуть:

 • Семен Ханін, керуючий партнер ЮК «Amber Law Company», член Правління ВГО «Асоціація адвокатів України», член Громадської ради при Головному управлінні ДПС у м. Києві;
 • Олександр Кузьменко,адвокат, керуючий партнер АО «МАКСО ТА ПАРТНЕРИ».

Поговоримо про наступне:

 • Правові наслідки порушення процедури податкових перевірок у практиці Верховного Суду;
 • Публічні особи в законодавстві України: еволюція та революція;
 • Ризик-орієнтований підхід банку при ідентифікації і проведенні операцій клієнтів в світлі прийняття закону 2179;
 • Підводні камені закону про фінансовий моніторинг;
 • Впровадження комплаєнс-функції в банку. Основні виклики та акценти;
 • Compliance. Застосування ризик-орієнтованого підходу під час встановлення/продовження ділових відносин з клієнтами;
 • Національні особливості комплаєнсу і ідентифікації клієнта;
 • Сучасні зміни в фінансовій, податковій та митній політиці України;
 • Кримінальна відповідальність за розкриття незадекларованих статків;
 • Трансферне ціноутворення – податкові ризики під час здійснення контрольованих та неконтрольованих операцій;
 • Регулювання КІКів – як працювати далі?
 • Актуальна судова практика Верховного Суду;
 • Практика антикорупційного суду;
 • Правове пігрунтя нульової декларації: якими можуть бути наслідки в умовах українських реалій;
 • Альтернативна податкова резидентність, як засіб оптимізації податкового навантаження;
 • Електронні докази у кримінальному провадженні: сучасний стан і перспективи розвитку;
 • Докази: нові джерела та критерії оцінки;
 • Відкриття матеріалів досудового розслідування. Електронні докази. Судова практика;
 • Електронні докази в епоху мобільності та Інтернет;
 • Ефективність залучення спеціаліста в сфері інформаційних технологій при проведенні слідчих дій;
 • Особливості вилучення та упакування об`єктів комп`ютерно-технічної експертизи. Втрата доказової бази, як результат неправильного упакування об`єктів;
 • Електронні докази в епоху діджеталізації. Проблематика швидкого розвитку галузі та інертності законодавства;
 • Можливі шляхи подолання проблемних питань при використанні електронних доказів.

До участі запрошені:

 • Представники українського та іноземного банківського сектору;
 • Представники великого українського бізнесу;
 • Представники аудиторських та консалтингових компаній;
 • Представники юридичних компаній;
 • Фахівці в області  комплаєнса;
 • Представники Національного Банку України;
 • Представники Державної Фіскальної служби України;
 • Представники Міністерства Фінансів України.

Генеральний партнер: Amber Law Company

Організатор: Асоціація адвокатів України 

Програма та реєстрація за посиланням

З приводу питань участі та оплат звертайтесь, будь ласка, за контактами:

e-mail: forum@uaa.org.ua 

З питань партнерства та виступу:

aksenova@uaa.org.ua

моб.:+38 (067) 441 10 27

rogach@uaa.org.ua

 моб.:+38 (067) 327 53 32

Continue Reading

Події

Захист прав дитини під час слідства

У Вінницькій та Дніпропетровській областях буде реалізовано пілотний проект із впровадження моделі Барнахус для захисту прав дитини під час слідства.

Днями відбулося установче засідання робочої групи щодо реалізації даного пілотного проекту в окремих регіонах України, створеної при Міжвідомчій координаційній раді з питань правосуддя щодо неповнолітніх, діяльність якої координується Міністерством юстиції України. В ньому взяли участь представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, суддівського корпусу, правоохоронних органів, міжнародних та громадських організацій. «Захист прав дітей, що контактують із законом, в якості обвинуваченого або свідка потребує особливої уваги з боку держави. Це є одним із пріоритетних напрямів у роботі створеної Кабінетом Міністрів України Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, спрямованої на захист прав дітей, що контактують із законом», — про це під час засідання повідомив заступник міністра юстиції, голова Міжвідомчої координаційної ради Олександр Банчук. Він також зазначив, що коли дитина піддається насильству, низка різних суб’єктів, включаючи соціальні служби, медичні заклади, правоохоронні органи, прокурорів та суддів, зобов’язані сприяти дотриманню прав дитини та діяти в її інтересах. Якщо ці суб’єкти не працюють разом, дитина проходить через низку установ та має неодноразові бесіди (опитування) з різними особами, в різних місцях та в поєднанні з різними методами збору інформації. Як наслідок — покази дитини можуть бути дискредитовані, а сама вона підлягає повторній травматизації.

Для захисту дітей, які постраждали, або були свідками протиправних дій, під час кримінального розслідування та судових процесів необхідно застосовувати конкретні заходи й надавати комплексні та скоординовані послуги. Барнахус («дім для дітей») — це безпечне середовище для дітей, яке об’єднує відповідні служби під одним дахом із метою забезпечення для дитини узгодженої й ефективної реакції та недопущення повторного травмування під час слідства і судових проваджень. Отож, основна суть моделі полягає в тому, щоб уникнути повторної травматизації дитини та бути ефективними у вибудовуванні системи її захисту шляхом забезпечення співпраці між відповідними судовими, соціальними та медичними працівниками в дружньому для дитини середовищі — окремому облаштованому для цих цілей приміщенні. В різних національних контекстах створено різні типи послуг за моделлю Барнахус, залежно від правових систем, соціальних структур, культурних традицій та професійної практики.

На зустрічі обговорювалися питання співпраці на національному та місцевому рівнях щодо реалізації пілотного проекту з впровадження моделі Барнахус у Вінницькій та Дніпропетровській областях. Наприкінці зустрічі Олександр Банчук підкреслив: «Важливо, щоб система за принципом Барнахус мала можливість працювати й після закінчення строку пілоту, вже за підтримки місцевих органів влади. Сильна політична воля, відповідне залучення зацікавлених сторін та наявність дійових осіб, налаштованих на зміни, є необхідними передумовами для створення та ефективного функціонування моделі Барнахус в Україні. Тож сподіваємося на плідну співпрацю». Додамо, що дана ініціатива впроваджується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Continue Reading

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Telegram