Connect with us

Події

Відновлення України: судовий аспект

Опубліковано

Судді Верховного Суду та представники проекту міжнародної допомоги обговорили питання про вдосконалення вирішення комерційних спорів.

Читайте також: Антикорупційні справи: головні риси останнього часу

Сприяння відновленню України через удосконалення процедури вирішення комерційних спорів – обговоренню цього питання була присвячена нещодавня зустріч суддів Верховного Суду у Касаційному господарському суді Ігоря Бенедисюка та Олександра Баранця з представниками проектів міжнародної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права. На ній професорка Стокгольмського університету й експертка програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливість для всіх» Патрісія Шоннесі презентувала попередні результати заходів щодо оцінки середовища для вирішення комерційних спорів з метою покращення загального інвестиційного клімату в Україні. В ключових висновках ідеться про те, що підвищення доступності та якості послуг з вирішення комерційних спорів в Україні сприятиме зміцненню українського бізнес-середовища, залученню іноземних інвесторів, а також відновленню країни та узгодженню української судової практики з міжнародними стандартами Європейського Союзу. Крім того, Патрісія Шоннесі висловила свою думку щодо недоцільності створення спеціалізованого інвестиційного суду. Натомість, за її словами, потрібно спрямувати зусилля на розбудову та вдосконалення існуючої системи господарських судів України.

Водночас провідні міжнародні організації з вирішення спорів висловили зацікавленість у нарощуванні потенціалу та обміні знаннями з українськими бенефіціарами. Як наголошувалося, необхідно проводити роботу і щодо вдосконалення нормативно-правової бази України для альтернативних способів вирішення спорів.

Секретар судової палати для розгляду справ щодо захисту прав інтелектуальної власності, а також пов’язаних з антимонопольним та конкурентним законодавством, КГС у ВС Ігор Бенедисюк позитивно оцінив озвучені висновки, зазначивши, що не завжди розбудова судової системи має формуватися на створенні нових інституцій. Важливим елементом є насамперед її якісний склад, а саме вдосконалення, професійне зростання та реалізація потенціалу.

Читайте також: Правомірність дій ТЦК підлягає оскарженню в порядку адміністративного судочинства

Він також поінформував учасників зустрічі щодо низки заходів, запланованих профільною палатою для підвищення кваліфікації суддів усіх рівнів, які спеціалізуються на розгляді справ щодо захисту прав інтелектуальної власності. Як зазначив Ігор Бенедисюк, у 2023 році відновлено співпрацю із Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), про що свідчить підписання відповідних меморандумів. Крім того, найближчим часом відбудеться чотири тренінги із залученням найкращих міжнародних спеціалістів з ІВ, які проведуть онлайн-навчання для суддів. У цьому плані варто наголосити, що Україна стала 35-ю країною, судові рішення якої вже з’явилися в міжнародній Базі даних судових рішень WIPO Lex-Judgments. ІВ. І це стало можливим завдяки поглибленню міжнародного співробітництва ВОІВ та ВС. Приєднання до вказаної мережі дає змогу ознайомитися з передовими судовими практиками та продемонструвати колегам з інших країн рівень вирішення спорів у сфері ІВ в Україні.

У межах обговорюваної теми Ігор Бенедисюк запропонував колегам і представникам міжнародних проектів визначити першочергові та пріоритетні напрями співпраці, оскільки такий алгоритм роботи максимально сприятиме забезпеченню відповідного рівня розгляду комерційних спорів, якого вимагає сьогодення і відбудова України в майбутньому. Подальші кроки на найближчу перспективу в межах співробітництва зазначеного проекту та ВС учасники домовилися детальніше обговорити під час наступної зустрічі.

Читайте також: Інформаційна війна, інформаційно-психологічні операції, пропаганда чи дезінформування на війні?

У заході також взяли участь керiвник програми USAID «Справедливість для всіх» Девiд Майкл Вон, керівник програм розвитку демократії Офісу демократії і врядування USAID в Україні Олександр Піскун, начальник відділу міжнародного співробітництва ВС Ліна Губар, представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та міжнародних проектів. Додамо, що й цю зустріч організувала програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливість для всіх».

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.