Connect with us

Події

Віталій Василик: «Пробація є ефективнішою за позбавлення волі»

У столиці відбувся перший відкритий форум на тему: «Пробація — безпечніше суспільство», присвячений системі роботи з правопорушниками та перевихованню без ізоляції від суспільства.

Метою форуму стало налагодження громадського діалогу щодо підвищення безпеки суспільства через розвиток національної пробації як ефективної системи протидії повторним кримінальним злочинам. У межах публічної дискусії та наступної прес-конференції, які відбулися в рамках заходу, міжнародні й національні експерти, правники, публічні діячі, представники громадських організацій, волонтери висловили свої позиції щодо можливих шляхів створення безпечного суспільства, яке прагне жити без злочинів.

Окремо учасники форуму присвятили увагу п’ятій річниці з дня прийняття Закону «Про пробацію» та обговорили важливість розвитку цієї системи в Україні.

Під час круглого столу було презентовано перший анімаційний ролик про переваги пробації «Як Жека не потрапив за ґрати». Також власним досвідом реабілітації поділився 37-річний Григорій Тонкий, який завдяки пробації після шести разів притягнення до кримінальної відповідальності нарешті отримав шанс змінити життя і став волонтером. «Раніше на мені було кримінальне тавро. А тепер я радий, що докорінно змінив своє життя: став успішним підприємцем, сплативши державі податки в розмірі 100 тисяч гривень», — поділився волонтер.

Важливість практичного впровадження пробації в життя суспільства підкреслив і заступник міністра юстиції України Віталій Василик. Як було зазначено, «пробація є ефективнішою за позбавлення волі, адже зменшує вірогідність рецидиву». Як свідчить практика, місцеві громади все більше довіряють пробації — системі, спроможній зміцнити безпеку суспільства.

За даними, які прозвучали під час круглого столу, в 17 областях України до регіональних цільових програм включили 61 орган пробації. Використовуючи європейський досвід, «Центр пробації» впроваджує найкращі світові практики з багаторічного досвіду функціонування цієї системи. Доволі тісним є співробітництво з експертами проекту ЄС «Право-Justice», які розробили кадрову стратегію, професійні стандарти, систему інспектування та оцінку ризиків скоєння повторних злочинів. Завдяки спільним зусиллям, зокрема, вдалося вдосконалити навчальні програми й розпочати роботу над впровадженням
Реєстру засуджених та осіб, узятих під варту.

У межах форуму також відзначалося, що реформа пробації як альтернатива тюремному ув’язненню триває в Україні вже п’ять років. За цей час через органи пробації пройшли понад 300 тисяч засуджених, адміністративні стягнення застосували до 81,7 тис. осіб, 98% правопорушників не вчиняють повторних злочинів під час перебування на пробації. Учасники дискусії також спробували окреслити плани та пріоритети пробації на 2020 рік, серед яких — удосконалення системи управління та посилення діалогу з громадою задля створення безпечного суспільства.

Джерело: Юридичний вісник України

Події

«ПРАВО-Justice» передав судам засоби індивідуального захисту

У межах реалізації ініціативи «Модельні суди» проекту ЄС «Pravo-Justice» Вишгородський районний суд Київської області, Галицький районний суд міста Львова, Ковельський міськрайонний суд Волинської області, Краматорський міський суд Донецької області, Корольовський районний суд міста Житомира, Лозівський міськрайонний суд Харківської області, які є модельними судами, отримали засоби індивідуального захисту та дезінфекції.

Із метою захисту життя та здоров’я суддів, працівників апарату та відвідувачів суду від коронавірусу COVID-19 проект ЄС «PravoJustice» здійснив закупівлю та передав модельним судам тришарові захисні маски, безконтактні інфрачервоні термометри, безконтактні дезінфектори та антисептики для рук (для стійок та індивідуальні) на загальну суму понад 260 тисяч гривень.

Така допомога проекту мінімізує ризики розповсюдження коронавірусної інфекції в судових установах, адже роботу судів в Україні не може бути припинено, оскільки конституційні права громадян на звернення до суду не можуть бути обмежені, а мають реалізовуватися з урахуванням умов існуючого карантину.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

«Що має знати молодь про роботу місцевих рад?». #DefineYourFuture – вебінар 4

Цей вебінар допоможе вам відповісти на запитання, навіщо молоді ставати депутатами та долучатися до роботи місцевої влади та краще зрозуміти, чим займається місцева рада та які повноваження вона має для вирішення проблем молоді.

Тренери вебінару також розкажуть про можливості й перешкоди участі молоді у місцевих виборах-2020.

Детальніше про програму вебінару та тренерів на платформі МРІ для онлайн навчання.

Для участі необхідно заповнити анкету до 12:00 години 9 липня 2020 року

Читати далі

Події

Прокладання інформаційної дороги до перемоги на виборах. #DefineYourFuture – вебінар 3

Ви зрозумієте наскільки важливим є медіа супровід виборчої кампанії та як її ефективно втілити з обмеженими ресурсами. Під час вебінару, тренер Андрій Богданович на практичних кейсах розповість про медіастратегію виборчої компанії, що допоможе спланувати власну кампанію. Ви навчитеся правильно доносити інформацію про себе, Вашу виборчу програму та ідеї, сфокусувати виборчу кампанію і роботу саме на своїх виборцях та підтримувати зв’язок із ними.

Детальніше про програму вебінару та тренера на платформі МРІ для онлайн навчання.

Для участі необхідно заповнити анкету до 14:00 години 2 липня 2020 року.

Читати далі

В тренді