Connect with us

Події

Віталій Василик: «Пробація є ефективнішою за позбавлення волі»

Опубліковано

У столиці відбувся перший відкритий форум на тему: «Пробація — безпечніше суспільство», присвячений системі роботи з правопорушниками та перевихованню без ізоляції від суспільства.

Метою форуму стало налагодження громадського діалогу щодо підвищення безпеки суспільства через розвиток національної пробації як ефективної системи протидії повторним кримінальним злочинам. У межах публічної дискусії та наступної прес-конференції, які відбулися в рамках заходу, міжнародні й національні експерти, правники, публічні діячі, представники громадських організацій, волонтери висловили свої позиції щодо можливих шляхів створення безпечного суспільства, яке прагне жити без злочинів.

Окремо учасники форуму присвятили увагу п’ятій річниці з дня прийняття Закону «Про пробацію» та обговорили важливість розвитку цієї системи в Україні.

Під час круглого столу було презентовано перший анімаційний ролик про переваги пробації «Як Жека не потрапив за ґрати». Також власним досвідом реабілітації поділився 37-річний Григорій Тонкий, який завдяки пробації після шести разів притягнення до кримінальної відповідальності нарешті отримав шанс змінити життя і став волонтером. «Раніше на мені було кримінальне тавро. А тепер я радий, що докорінно змінив своє життя: став успішним підприємцем, сплативши державі податки в розмірі 100 тисяч гривень», — поділився волонтер.

Важливість практичного впровадження пробації в життя суспільства підкреслив і заступник міністра юстиції України Віталій Василик. Як було зазначено, «пробація є ефективнішою за позбавлення волі, адже зменшує вірогідність рецидиву». Як свідчить практика, місцеві громади все більше довіряють пробації — системі, спроможній зміцнити безпеку суспільства.

За даними, які прозвучали під час круглого столу, в 17 областях України до регіональних цільових програм включили 61 орган пробації. Використовуючи європейський досвід, «Центр пробації» впроваджує найкращі світові практики з багаторічного досвіду функціонування цієї системи. Доволі тісним є співробітництво з експертами проекту ЄС «Право-Justice», які розробили кадрову стратегію, професійні стандарти, систему інспектування та оцінку ризиків скоєння повторних злочинів. Завдяки спільним зусиллям, зокрема, вдалося вдосконалити навчальні програми й розпочати роботу над впровадженням
Реєстру засуджених та осіб, узятих під варту.

У межах форуму також відзначалося, що реформа пробації як альтернатива тюремному ув’язненню триває в Україні вже п’ять років. За цей час через органи пробації пройшли понад 300 тисяч засуджених, адміністративні стягнення застосували до 81,7 тис. осіб, 98% правопорушників не вчиняють повторних злочинів під час перебування на пробації. Учасники дискусії також спробували окреслити плани та пріоритети пробації на 2020 рік, серед яких — удосконалення системи управління та посилення діалогу з громадою задля створення безпечного суспільства.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.