Connect with us

Події

Юристи радитимуться, як працювати ефективніше

Опубліковано

Двадцять першого лютого в Києві відбудеться розширене засідання Ради Союзу юристів України, де планується розглянути низку актуальних питань, зок рема, звіт виконкому Ради СЮУ за 2018 рік та завдання щодо подальшої реа лізації Стратегії розвитку Союзу юристів України; про наукову складову реформування правової системи України і стан правового захисту громадян.

Щодо підсумків минулого року, то Союзом юристів України (далі — СЮУ) проведено значну роботу з реалізації статутних завдань. В організаційному плані — це підготовка і проведення численних засідань, міжвідомчих нарад, участь у державних і міжнародних програмах. Союз юристів забезпечив правову підтримку усіх заходів, що проводилися на захист прав ветеранів війни і праці органів прокуратури, ветеранів війни й чорнобильців. Права ліквідаторів і потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи захищені в національних судах, у Конституційному Суді України і в Європейському суді з прав людини. Наступне завдання — змусити владу виконати рішення судів. Окрім того, представники Союзу юристів України брали активну участь у діяльності юридичних клінік, наданні безоплатної юридичної допомоги громадянам і юридичним особам, поширенні правової обізнаності.

У цьому плані лише голова СЮУ Святослав Піскун взяв участь у понад 70 телевізійних і радіопрограмах на популярних каналах країни, виступаючи в якості експерта з актуальних правових питань. При тому основна частина прямих ефірів за участі голови Союзу юристів України припадала на прайм-тайм, коли охоплення аудиторії глядачів є максимальним. Святослав Піскун висловлював свою думку і позицію виконкому Ради СЮУ, зокрема, щодо реформування судової системи та правоохоронних органів, проблем анексованого Криму, деескалації ситуації в Азовському морі та ви зволення українських моряків, подій на сході країни, введення воєнного стану в Україні, стану розслідування злочинів проти учасників Майдану і правоохоронців, підвищення тарифів тощо.

Члени виконкому Ради Союзу юристів України були учасниками й організаторами низки важливих заходів у регіонах. Так, у Харкові, за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), відбувся регіональний форум «Правовладдя та суспільство», в якому взяв участь голова Ради Харківської обласної організації СЮУ, член виконкому Володимир Кривобок. У рамках даного форуму розглядалися конституційні аспекти судової реформи, юридичної освіти, реформування законодавства.

А восени в центральному офісі СЮУ відбулася церемонія підписання Меморандуму про взаємодопомогу між громадськими організаціями «Рада з екологічної безпеки» та «Союз юристів України». Предметом даного меморандуму є, зокрема, налагодження співпраці щодо вдосконалення екологічного законодавства як обов’язкового інструменту стратегічного планування соціально- економічної політики на національному, регіональному та місцевому рівнях; підвищення рівня знань громадян у природоохоронній та правовій сферах, розширення можливості доступу населення до корисної інформації тощо.

Свого часу в комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики відбулися комітетські слухання на тему: «Стоп-фейк: проблеми законодавчого регулювання відповідальності за дифамацію в медіа», в яких взяв участь голова Союзу юристів України, навівши в своєму виступі приклади неправдивої інформації, зокрема, органами публічної влади та їх посадовими особами. Святослав Піскун також вніс пропозиції щодо вдосконалення законодавства з метою запобігання розповсюдженню дезінформації. За результатами слухань прийнято рекомендації з удосконалення законодавства в цій сфері.

Минулого року на засіданні правління Європейського Інституту Омбудсмана Н. Карпачову — першого заступника голови Союзу юристів України — обрано віце-президентом Європейського Інституту Омбудсмана. Вона виступила з доповіддю про результати моніторингу ситуації з дотриманням прав людини в анексованому Криму. Також за її ініціативою члени правління обговорили дії щодо захисту права на життя українського режисера Олега Сенцова, який перебуває в ув’язненні на території Російської Федерації.

Результатом складної роботи першого заступника голови Союзу юристів України стало повернення додому українських рибалок, затриманих в Азовському морі.

У 2018 році на представницькому міжнародному форумі в Римі відбулося засідання Асамблеї Всесвітньої організації міжнародного співробітництва, миру та безпеки — міжурядової організації держав, створеної для захисту миру і безпеки народів усіх країн світу. На прохання представників країн-учасниць на засіданні виступив В. Євдокимов — президент Світового конгресу українських юристів, почесний голова Союзу юристів України. Він поінформував присутніх про ситуацію в Україні, роль у врегулюванні воєнного конфлікту на Сході країни політичних сил і вла ди різних держав, зокрема Сполучених Штатів Америки та Європейського Союзу. Від імені української юридичної спільноти В. Євдокимов закликав представників представлених країн докласти всіх зусиль для встановлення миру на Донбасі, неухильного дотримання всіма урядами і народами принципів верховенства права і міжнародних законів, поваги до суверенітету України.

У державних заходах, присвячених підвищенню ролі права і правників у суспільстві, брали учать перший заступник голови Союзу юристів України К. Коваль, заступник голови Союзу юристів України В. Гузир.

В інформаційно-комунікативному плані теж зроблено чимало. На сайті Союзу юристів України оперативно подавалася актуальна інформація щодо участі керівництва, членів виконкому, Ради та голови СЮУ в заходах, круглих столах, теле- і радіоефірах. Та й сам сайт було осучаснено. Так, на ньому збільшено обсяг внутрішньої пам’яті, перенесено архів до безпечної і надійної платформи, додано логотипи партнерів, оновлено інформацію по регіонах. Постійно додаються нові матеріали, загальні юридичні та правові новини, окремо ведеться канал на YouTube, де розміщені всі інтерв’ю та виступи голови і членів виконкому Ради Союзу юристів України у форматі відео. Все це принесло свої плоди: до 300 тисяч переглядів збільшилася аудиторія користувачів сайту, також стала більшою в рази кількість перепостів та час, проведений окремим користувачем на сайті. На сьогодні ресурс відвідують користувачі практично з усього світу, а найчастіше — з Росії, східної Європи, Білорусі, Італії та США. Свої сайти мають і більшість обласних організацій СЮУ.

Підсумовуючи, можна сказати, що на сьогодні Союз юристів України є однією з небагатьох громадських організацій, які активно сприяють встановленню в Україні правопорядку та захисту прав людини.

Союз планує послідовно продовжувати реалізацію «Стратегії розвитку Союзу юристів України», затвердженої на засіданні Ради у червні 2016 року; сприяти впровадженню висновків і рекомендацій правничої науки; використовувати усі можливості ЗМІ та інтернету для поширення правових знань, залучати до спів праці інші громадські організації, надавати правову допомогу ветеранам юридичних професій, ветеранам війни, ветеранам АТО, чорнобильцям, іншим категоріям населення.

Прес-служба Союзу юристів України

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.