Connect with us

Події

З новим скандалом вас, адвокати!

Опубліковано

Леонід Лазебний

Завершилися збори адвокатів міста Києва. Як  зазвичай зі скандалом.

Принаймні по тих  районах, які збиралися у Виставковому центрі на Броварському проспекті, 15, що автор цих рядків сам бачив і фільмував. Інші три (зокрема й найчисельніші) розпорошили по місту так:

Шевченківський район (обиралося 24 делегати на міську конференцію) – у конгрес-хол ДФС на Львівській площі, 8,

Печерський  (обиралося 15 делегатів) – у Будинок архітектора на Грінченка, 7,

Дніпровський (обиралося 7 делегатів) – у готель «Братислава» на Малишка, 1.

В сумі від цих розосереджених трьох районів мало бути обрано 46 делегатів на міську конференцію, а від решти семи районів – 52.

Напередодні зборів адвокатів міста Києва зненацька змінили адресу їх проведення

Згідно з рішенням Ради адвокатів міста Києва від 28 грудня 2018 р. № 514 збори всіх районів мали відбутися в Українському домі, але новим рішенням від 21 січня 2019 р. № 34 місця проведення перенесли (рознесли), як вказано вище. Причому ніхто з адвокатів не отримав ні  електронних листів – запрошень, ні паперових, як це робилося Радою адвокатів міста Києва раніше.

Натомість у переддень зборів після 17ї години адвокати стали отроимувати СМС-повідомлення:

Багатьох це заплутало. За кілька годин по тому голова Ради адвокатів міста Києва (не тієї «паралельної ради», яка ухвалювала суперечливі рішення №№ 514 і 34) Інна Рафальська звернулася до адвокатів зі шпальт ФБ і роз’яснила, що аккаунт Ради було зламано і розіслано фейкові повідомлення аби дезорієнтувати адвокатів і завадити їх чисельній присутності на зборах. З урахуванням погодних умов розрахунок був витончено і безжально вірний.

Їхати зранку не в розташований поряд з метро Український Дім а на лівий берег, де ще понад кілометр йти пішки у цілковитій невизначеності чи там будуть збори, багато хто міг би відмовитися.

Застерігав про це, зокрема, і відомий адвокат Ігор Головань, одразу як почали надходити контраверсійні СМС-ки.

Однак, долаючи сніги Броварського проспекту, до Виставкового центру дійшло багато адвокатів. Збори таки були там, але на них не пускали.

Адвокати не мають права на самоврядування, якщо не «належно засвідчені»

У Виставковому центрі на адвокатів чекав сюрприз: реєстраційні групи, призначені згаданими вище рішеннями, відмовлялися реєструвати тих, хто не пред’явить разом із паспортом та свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю, ще й «належним чином засвідчений» витяг з Єдиного реєстру адвокатів України.

У чергах за мандатами колег охопив розпач.

Під час реєстрації штучно створено тісняву

По-перше, самий інститут «належного засвідченого» витягу з відкритого реєстру є нічим не обґрунтованою бюрократичною вигадкою, адже інформація про кожного адвоката є відкритою і будь-який громадянин/громадянка (та й не громадянин узагалі) може вільно в реальному часі ознайомитися з інформацією про кожного адвоката. До таких витягів навіть державні органи не додумалися, а от незалежна, недержавна Національна асоціація адвокатів України, виявляється, цей витвір бюрократичної уяви успішно практикує.

По-друге, на столі реєстрації лежали списки адвокатів, складені на підставі Реєстру, і всі прибулі адвокати були в списках зазначені, однак «реєстратори» уперто вимагали витяг «з належною печаткою» і на запитання «нащо витяги, якщо ви самі витягнули всім списком» знову й знову цитували рішення № 34: «належно засвідчений витяг…»

По-третє, чинний Закон про адвокатуру та адвокатську діяльність» не вимагає пред’являти під час реєстрації на збори адвокатів ніяких витягів. Цю вимогу встановили штучно вище згаданими рішеннями.

Й це не все. Якщо адвокати пред’являли витяги, їх ретельно вивчали «реєстратори» і багато з них не приймали.  Ті адвокати, які захопили з собою витяги, отримані у попередні роки, також не були допущені, оскільки вони підписані «неналежною особою» – головою ради адвокатів міста Києва, яка була головою на момент підписання цих самих витягів, а зараз нею не є (мається на увазі І. Рафальська, хоча щодо того чи вона голова чи ні суди ще не сказали останнього слова).

В такий спосіб із застосуванням добре налаштованої системи винайдених адміністративних інструментів, застосованих «реєстраторами» старанно і ретельно більшість адвокатів на збори допущені не були.

Від Оболонського району з 60 прибулих мандати отримали 23. За свідченнями колег на ФБ від Солом’янського з 52 прибулих зареєстрували також 23, від Деснянського із близько 40  – всього 10. По інших районах цифри можуть варіюватися, але пропорції – навряд.

Отже, для київських адвокатів двері в самоврядування закривають так щільно, як тільки можуть.

Занепад адвокатського самоврядування не спинити без рішучих кроків

Цей епізод з недопущенням на збори засвідчує, що конфронтація в адвокатському співтоваристві не просто загострюється, вона переходить на новий рівень вивільнення такої креативності, яка спроможна подолати не те що приписи закону, а й здоровий глузд, аби відтіснити частину братів і сестер по цеху від впливу на те, що відбувається в тому самому цеху.

Ця вже узвичаєна практика адвокатського самоврядування вже неодноразово призводила до вкрай негативних наслідків

Про совість і повагу до колег говорити вже не випадає.

Ця тенденція не змінитися, а й далі руйнуватиме адвокатську корпорацію і тим нестиме навіть небезпечнішу загрозу для клієнтів – громадян, які довіряють свої долі адвокатам, а тих можуть виключати з якихось реєстрів чи вимагати від них чого заманеться якісь квазі-державні органи, які, на відміну від державних, за свої дії і рішення не несуть жодної відповідальності.

Без рішучого перезавантаження адвокатського самоврядування в небезпечній залежності від його органів опиняться буквально всі. Якщо не буде прийнято законопроект №9055, який унеможливить безвідповідальне і безкарне ухвалення органами адвокатського самоврядування нових вимог до адвокатів аби усунити адвокатів від цього ж таки самоврядування.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.