З новим скандалом вас, адвокати! | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Події

З новим скандалом вас, адвокати!

Опубліковано

on

Леонід Лазебний

Завершилися збори адвокатів міста Києва. Як  зазвичай зі скандалом.

Принаймні по тих  районах, які збиралися у Виставковому центрі на Броварському проспекті, 15, що автор цих рядків сам бачив і фільмував. Інші три (зокрема й найчисельніші) розпорошили по місту так:

Шевченківський район (обиралося 24 делегати на міську конференцію) – у конгрес-хол ДФС на Львівській площі, 8,

Печерський  (обиралося 15 делегатів) – у Будинок архітектора на Грінченка, 7,

Дніпровський (обиралося 7 делегатів) – у готель «Братислава» на Малишка, 1.

В сумі від цих розосереджених трьох районів мало бути обрано 46 делегатів на міську конференцію, а від решти семи районів – 52.

Напередодні зборів адвокатів міста Києва зненацька змінили адресу їх проведення

Згідно з рішенням Ради адвокатів міста Києва від 28 грудня 2018 р. № 514 збори всіх районів мали відбутися в Українському домі, але новим рішенням від 21 січня 2019 р. № 34 місця проведення перенесли (рознесли), як вказано вище. Причому ніхто з адвокатів не отримав ні  електронних листів – запрошень, ні паперових, як це робилося Радою адвокатів міста Києва раніше.

Натомість у переддень зборів після 17ї години адвокати стали отроимувати СМС-повідомлення:

Багатьох це заплутало. За кілька годин по тому голова Ради адвокатів міста Києва (не тієї «паралельної ради», яка ухвалювала суперечливі рішення №№ 514 і 34) Інна Рафальська звернулася до адвокатів зі шпальт ФБ і роз’яснила, що аккаунт Ради було зламано і розіслано фейкові повідомлення аби дезорієнтувати адвокатів і завадити їх чисельній присутності на зборах. З урахуванням погодних умов розрахунок був витончено і безжально вірний.

Їхати зранку не в розташований поряд з метро Український Дім а на лівий берег, де ще понад кілометр йти пішки у цілковитій невизначеності чи там будуть збори, багато хто міг би відмовитися.

Застерігав про це, зокрема, і відомий адвокат Ігор Головань, одразу як почали надходити контраверсійні СМС-ки.

Однак, долаючи сніги Броварського проспекту, до Виставкового центру дійшло багато адвокатів. Збори таки були там, але на них не пускали.

Адвокати не мають права на самоврядування, якщо не «належно засвідчені»

У Виставковому центрі на адвокатів чекав сюрприз: реєстраційні групи, призначені згаданими вище рішеннями, відмовлялися реєструвати тих, хто не пред’явить разом із паспортом та свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю, ще й «належним чином засвідчений» витяг з Єдиного реєстру адвокатів України.

У чергах за мандатами колег охопив розпач.

Під час реєстрації штучно створено тісняву

По-перше, самий інститут «належного засвідченого» витягу з відкритого реєстру є нічим не обґрунтованою бюрократичною вигадкою, адже інформація про кожного адвоката є відкритою і будь-який громадянин/громадянка (та й не громадянин узагалі) може вільно в реальному часі ознайомитися з інформацією про кожного адвоката. До таких витягів навіть державні органи не додумалися, а от незалежна, недержавна Національна асоціація адвокатів України, виявляється, цей витвір бюрократичної уяви успішно практикує.

По-друге, на столі реєстрації лежали списки адвокатів, складені на підставі Реєстру, і всі прибулі адвокати були в списках зазначені, однак «реєстратори» уперто вимагали витяг «з належною печаткою» і на запитання «нащо витяги, якщо ви самі витягнули всім списком» знову й знову цитували рішення № 34: «належно засвідчений витяг…»

По-третє, чинний Закон про адвокатуру та адвокатську діяльність» не вимагає пред’являти під час реєстрації на збори адвокатів ніяких витягів. Цю вимогу встановили штучно вище згаданими рішеннями.

Й це не все. Якщо адвокати пред’являли витяги, їх ретельно вивчали «реєстратори» і багато з них не приймали.  Ті адвокати, які захопили з собою витяги, отримані у попередні роки, також не були допущені, оскільки вони підписані «неналежною особою» – головою ради адвокатів міста Києва, яка була головою на момент підписання цих самих витягів, а зараз нею не є (мається на увазі І. Рафальська, хоча щодо того чи вона голова чи ні суди ще не сказали останнього слова).

В такий спосіб із застосуванням добре налаштованої системи винайдених адміністративних інструментів, застосованих «реєстраторами» старанно і ретельно більшість адвокатів на збори допущені не були.

Від Оболонського району з 60 прибулих мандати отримали 23. За свідченнями колег на ФБ від Солом’янського з 52 прибулих зареєстрували також 23, від Деснянського із близько 40  – всього 10. По інших районах цифри можуть варіюватися, але пропорції – навряд.

Отже, для київських адвокатів двері в самоврядування закривають так щільно, як тільки можуть.

Занепад адвокатського самоврядування не спинити без рішучих кроків

Цей епізод з недопущенням на збори засвідчує, що конфронтація в адвокатському співтоваристві не просто загострюється, вона переходить на новий рівень вивільнення такої креативності, яка спроможна подолати не те що приписи закону, а й здоровий глузд, аби відтіснити частину братів і сестер по цеху від впливу на те, що відбувається в тому самому цеху.

Ця вже узвичаєна практика адвокатського самоврядування вже неодноразово призводила до вкрай негативних наслідків

Про совість і повагу до колег говорити вже не випадає.

Ця тенденція не змінитися, а й далі руйнуватиме адвокатську корпорацію і тим нестиме навіть небезпечнішу загрозу для клієнтів – громадян, які довіряють свої долі адвокатам, а тих можуть виключати з якихось реєстрів чи вимагати від них чого заманеться якісь квазі-державні органи, які, на відміну від державних, за свої дії і рішення не несуть жодної відповідальності.

Без рішучого перезавантаження адвокатського самоврядування в небезпечній залежності від його органів опиняться буквально всі. Якщо не буде прийнято законопроект №9055, який унеможливить безвідповідальне і безкарне ухвалення органами адвокатського самоврядування нових вимог до адвокатів аби усунити адвокатів від цього ж таки самоврядування.

Події

LHS DH «Ратифікація Конвенції MLI — наслідки для бізнесу»

Опубліковано

on

24 квітня, 14:30—17:30

Питання до обговорення:

 • Ключові положення Конвенції MLI, про які бізнес обов’язково має знати
 • Алгоритми оцінки «стійкості» корпоративних структур на відповідність MLI — неочевидні ризики
 • Нові акценти податкового планування у світлі MLI
 • Подальша імплементація положень плану BEPS — план дій для уряду та парламенту
 • Подальша імплементація положень плану BEPS — план дій для бізнесу

СПІКЕРИ:

 • Наталія БЛАЖІВСЬКА, президент IFA Ukraine
 • Лариса ВРУБЛЕВСЬКА, партнер юридичної групи EUCON Legal Group, віце-президент Всеукраїнської асоціації адміністративних суддів
 • Мирослав ГНИДКА, керівник юридичного департаменту групи компаній Merx, адвокат
 • Євген КОЗЛОВ, старший проектний менеджер офісу підтримки реформ при Міністерстві фінансів України
 • Андрій РЕУН, партнер Юф EVRIS
 • Ярослав РОМАНЧУК, керуючий партнер EUCON Legal Group
 • Світлана МУСІЄНКО, партнер ЮФ Sayenko Kharenko
 • Артем УСТЮГОВ, провідний юрист практики податкового права MORIS GROUP

Будемо раді зустріти вас у Legal High School
на 2-му поверсі БЦ «Леонардо»,
(вул. Володимирська 52/17).

За детальною інформацією звертайтеся за тел.: (050) 449 01 09
техпідтримка: +38(050) 460-40-06
e-mail: LHS@PRAVO.UA

Читати далі

Події

Майстер-клас голови АМКУ Юрія Терентьєва «Конкурентний ринок: актуальне для бізнесу»

Опубліковано

on

23 квітня, 15:00—17:00

На майстер-класі Ви матимете чудову нагоду дізнатися про найактуальніші виклики й сучасні тенденції на поприщі competition. Зокрема, які є антимонопольні ризики для компаній, їх основні причини й джерела, а головне — як раціонально ними управляти. Особливо насущними й цікавими бізнесу стануть поради від голови АМКУ у сфері нотифікацій M&A, ефективного оскарження публічних закупівель, повідомлення про державну допомогу та дотримання чесних правил ринкової боротьби без вдавання до методів недобросовісної конкуренції.

Будемо раді зустріти вас у Legal High School
на 2-му поверсі БЦ «Леонардо»,
(вул. Володимирська 52/17).

За детальною інформацією звертайтеся за тел.: (050) 449 01 09
техпідтримка: +38(050) 460-40-06
e-mail: LHS@PRAVO.UA

Читати далі

Події

LHS GR Meeting «Недобросовісна конкуренція в сфері торгівлі лікарськими засобами: правозастосовна практика антимонопольних органів України та США»

Опубліковано

on

19 квітня, 13:30 — 16:00

Недобросовісна конкуренція у сфері послуг торгівлі лікарськими засобами та маркуванні продукції є одним із порушень конкуренційного законодавства, що не лише призводить до порушення чесних звичаїв у підприємницькій діяльності, але й може завдати значної шкоди як бізнесу, так і суспільству.

Із презентацією щодо виявлення та припинення недобросовісної конкуренції у сфері торгівлі лікарськими засобами виступлять:

Олексій ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, голова Київського обласного територіального відділення АМКУ правозастосовної діяльності Київського обласного відділення АМКУ

Людмила ШУРХОВЕЦЬКА, заступник голови Київського обласного територіального відділення АМКУ

Про питання екологічного та органічного маркування продукції (ЕКО та ОРГАНІК) розповість Марія ПРОЦИШЕН, державний уповноважений АМКУ.

Про практику антимонопольних органів США у цій сфері розповість Чартер ДЖАНІС, антимонопольний радник Федеральної торгової комісії США.

Модератором заходу виступить Олександр МЕЛЬНИЧЕНКО, голова експертної ради C.A.S.E.S. International.

Будемо раді зустріти вас у Legal High School
на 2-му поверсі БЦ «Леонардо»,
(вул. Володимирська 52/17).

За детальною інформацією звертайтеся за тел.: (050) 449 01 09
техпідтримка: +38(050) 460-40-06
e-mail: LHS@PRAVO.UA

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.