З новим скандалом вас, адвокати! | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Події

З новим скандалом вас, адвокати!

Опубліковано

on

Леонід Лазебний

Завершилися збори адвокатів міста Києва. Як  зазвичай зі скандалом.

Принаймні по тих  районах, які збиралися у Виставковому центрі на Броварському проспекті, 15, що автор цих рядків сам бачив і фільмував. Інші три (зокрема й найчисельніші) розпорошили по місту так:

Шевченківський район (обиралося 24 делегати на міську конференцію) – у конгрес-хол ДФС на Львівській площі, 8,

Печерський  (обиралося 15 делегатів) – у Будинок архітектора на Грінченка, 7,

Дніпровський (обиралося 7 делегатів) – у готель «Братислава» на Малишка, 1.

В сумі від цих розосереджених трьох районів мало бути обрано 46 делегатів на міську конференцію, а від решти семи районів – 52.

Напередодні зборів адвокатів міста Києва зненацька змінили адресу їх проведення

Згідно з рішенням Ради адвокатів міста Києва від 28 грудня 2018 р. № 514 збори всіх районів мали відбутися в Українському домі, але новим рішенням від 21 січня 2019 р. № 34 місця проведення перенесли (рознесли), як вказано вище. Причому ніхто з адвокатів не отримав ні  електронних листів – запрошень, ні паперових, як це робилося Радою адвокатів міста Києва раніше.

Натомість у переддень зборів після 17ї години адвокати стали отроимувати СМС-повідомлення:

Багатьох це заплутало. За кілька годин по тому голова Ради адвокатів міста Києва (не тієї «паралельної ради», яка ухвалювала суперечливі рішення №№ 514 і 34) Інна Рафальська звернулася до адвокатів зі шпальт ФБ і роз’яснила, що аккаунт Ради було зламано і розіслано фейкові повідомлення аби дезорієнтувати адвокатів і завадити їх чисельній присутності на зборах. З урахуванням погодних умов розрахунок був витончено і безжально вірний.

Їхати зранку не в розташований поряд з метро Український Дім а на лівий берег, де ще понад кілометр йти пішки у цілковитій невизначеності чи там будуть збори, багато хто міг би відмовитися.

Застерігав про це, зокрема, і відомий адвокат Ігор Головань, одразу як почали надходити контраверсійні СМС-ки.

Однак, долаючи сніги Броварського проспекту, до Виставкового центру дійшло багато адвокатів. Збори таки були там, але на них не пускали.

Адвокати не мають права на самоврядування, якщо не «належно засвідчені»

У Виставковому центрі на адвокатів чекав сюрприз: реєстраційні групи, призначені згаданими вище рішеннями, відмовлялися реєструвати тих, хто не пред’явить разом із паспортом та свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю, ще й «належним чином засвідчений» витяг з Єдиного реєстру адвокатів України.

У чергах за мандатами колег охопив розпач.

Під час реєстрації штучно створено тісняву

По-перше, самий інститут «належного засвідченого» витягу з відкритого реєстру є нічим не обґрунтованою бюрократичною вигадкою, адже інформація про кожного адвоката є відкритою і будь-який громадянин/громадянка (та й не громадянин узагалі) може вільно в реальному часі ознайомитися з інформацією про кожного адвоката. До таких витягів навіть державні органи не додумалися, а от незалежна, недержавна Національна асоціація адвокатів України, виявляється, цей витвір бюрократичної уяви успішно практикує.

По-друге, на столі реєстрації лежали списки адвокатів, складені на підставі Реєстру, і всі прибулі адвокати були в списках зазначені, однак «реєстратори» уперто вимагали витяг «з належною печаткою» і на запитання «нащо витяги, якщо ви самі витягнули всім списком» знову й знову цитували рішення № 34: «належно засвідчений витяг…»

По-третє, чинний Закон про адвокатуру та адвокатську діяльність» не вимагає пред’являти під час реєстрації на збори адвокатів ніяких витягів. Цю вимогу встановили штучно вище згаданими рішеннями.

Й це не все. Якщо адвокати пред’являли витяги, їх ретельно вивчали «реєстратори» і багато з них не приймали.  Ті адвокати, які захопили з собою витяги, отримані у попередні роки, також не були допущені, оскільки вони підписані «неналежною особою» – головою ради адвокатів міста Києва, яка була головою на момент підписання цих самих витягів, а зараз нею не є (мається на увазі І. Рафальська, хоча щодо того чи вона голова чи ні суди ще не сказали останнього слова).

В такий спосіб із застосуванням добре налаштованої системи винайдених адміністративних інструментів, застосованих «реєстраторами» старанно і ретельно більшість адвокатів на збори допущені не були.

Від Оболонського району з 60 прибулих мандати отримали 23. За свідченнями колег на ФБ від Солом’янського з 52 прибулих зареєстрували також 23, від Деснянського із близько 40  – всього 10. По інших районах цифри можуть варіюватися, але пропорції – навряд.

Отже, для київських адвокатів двері в самоврядування закривають так щільно, як тільки можуть.

Занепад адвокатського самоврядування не спинити без рішучих кроків

Цей епізод з недопущенням на збори засвідчує, що конфронтація в адвокатському співтоваристві не просто загострюється, вона переходить на новий рівень вивільнення такої креативності, яка спроможна подолати не те що приписи закону, а й здоровий глузд, аби відтіснити частину братів і сестер по цеху від впливу на те, що відбувається в тому самому цеху.

Ця вже узвичаєна практика адвокатського самоврядування вже неодноразово призводила до вкрай негативних наслідків

Про совість і повагу до колег говорити вже не випадає.

Ця тенденція не змінитися, а й далі руйнуватиме адвокатську корпорацію і тим нестиме навіть небезпечнішу загрозу для клієнтів – громадян, які довіряють свої долі адвокатам, а тих можуть виключати з якихось реєстрів чи вимагати від них чого заманеться якісь квазі-державні органи, які, на відміну від державних, за свої дії і рішення не несуть жодної відповідальності.

Без рішучого перезавантаження адвокатського самоврядування в небезпечній залежності від його органів опиняться буквально всі. Якщо не буде прийнято законопроект №9055, який унеможливить безвідповідальне і безкарне ухвалення органами адвокатського самоврядування нових вимог до адвокатів аби усунити адвокатів від цього ж таки самоврядування.

Події

Kyiv Law & Trade Forum

Опубліковано

on

От

Kyiv Law & Trade Forum – унікальний захід Асоціації адвокатів України, який дає можливість об’єднати зусилля бізнесу та адвокатури з метою вирішення головних проблем у сфері міжнародної торгівлі та захисту бізнесу; провести аналіз впливу зовнішньоекономічної діяльності; розглянути останні практики розгляду спорів європейськими і українськими судами, та виконання рішень цих судів.

Дата проведення: 12 квітня 2019 року

Місце проведення: IQ Business Center, Київ, вул. Болсуновська, 13-15

Час проведення: 09:00 – 17:00

Переваги участі у заході:

 • Представники бізнесу отримають корисні поради від адвокатів щодо захисту їх діяльності, дізнаються про різні точки зору щодо вирішення своїх проблем, зможуть задати питання та отримати рекомендації від найкращих експертів.
 • Для in-house lawyers ми передбачили: обговорення найпроблемніших тем, реальні  кейси та рекомендації від адвокатів, поради щодо ефективної співпраці з адвокатами.
 • Адвокати отримають можливість дізнатись про найактуальніші питання безпосередньо від представників бізнесу, та зможуть розширити свій кругозір у сфері бізнесових потреб.

Що саме розглядатимемо:

 • Міжнародна торгівля та міжнародний арбітраж;
 • Валютне регулювання. КІК;
 • BEPS як передумова валютної лібералізації та відповідь на глобальні виклики;
 • Захист трейдерів;
 • Супровід міжнародних договорів;
 • Специфіка обслуговування міжнародних компаній;
 • Робота з міжнародними групами компаній;
 • Судова практика в спорах щодо звітів ТЦО;
 • Судова практика у спорах за участю нерезидентів.

Серед спікерів: представники бізнес-спільноти, іn-house lawyers, провідні адвокати, міжнародні експерти, іноземні спікери, судді та ін.

«Early Bird»
(до 01.03.2019)

 • для членів ААУ – 1500 грн
 • для інших учасників – 2000 грн
 • для студентів/членів КМА – 800 грн

«Late Bird»
(01.03. 2019 – 11.04.2019)

 • для членів ААУ – 2000 грн
 • для інших учасників – 2500 грн
 • для студентів/членів КМА – 1000 грн

Детальна інформація  http://www.uaa.org.ua/events/14436/

З питань звертайтесь, будь ласка, за наступними контактами:
forum@uaa.org.ua
+38 (067)-343-34-07

Ми чекаємо на Вас!

Читати далі

Події

Витрати на правничу допомогу обговорять на ІІ Судовому форумі

Опубліковано

on

От

Про витрати на правничу допомогу розповість на ІІ Судовому форумі адвокат PAVLENKO LEGAL GROUP Ірина Столярчук

Адвокат PAVLENKO LEGAL GROUP Ірина Столярчук виступить спікером третьої сесії “Процесуальне переозброєння”, формат якої передбачає доповіді та професійне обговорення кожної тематики за участю запрошеного суддівського ложа.

Пані Ірина спеціалізується на вирішенні спорів, зокрема, пов’язаних з корпоративними конфліктами та рейдерським захопленням бізнесу, банківською діяльністю, а також спорів з державними органами. Ірина Столярчук є автором статей і коментарів у провідних юридичних та бізнес-виданнях України.

Доповідь Ірини присвячена витратам на правничу допомогу. Тема витрат є надзвичайно актуальною для всієї правничої спільноти, клієнтів, будь-якої особи, яка потребує захисту своїх порушених прав. “Питання відшкодування витрат на правничу допомогу протягом наступних років має набути прозорості та чіткості, а тому має широко обговорюватись як в середині адвокатської спільноти, так і на спільних зустрічах з представниками судового корпусу” – переконана Ірина.

В рамках сесії також будуть розглянуті  теми:

 • Методи боротьби з процесуальними диверсіями.
 • Зловживання дискрецією – чи може суд бути процесуальним аб’юзером? Методи адвокатської протидії.
 • Кримінальна та дисциплінарна відповідальність у сфері правосуддя.
 • Конституційна скарга: новий фронт у вирішенні приватних правових спорів.
 • Скарга ЄСПЛ та практика ЄСПЛ: міжнародно-правовий інструмент з вітчизняними наслідками.

Детальна інформація та реєстрація за посиланням http://forum.uaa.org.ua/

Читати далі

Події

Вся «суддівська кров» з одного джерела

Опубліковано

on

От

Леонід Лазебний, журналіст, головний редактор інформаційно-правової платформи ActiveLex

Сьогодні незалежний розслідувальний проект «Слідство.Інфо» презентував новий інформаційний ресурс для дослідження родинних зв’язків суддів України  «Суддівська кров».

Суддівська мантія – подарунок на весілля

Журналістка Слідства.Інфо Євгенія Моторевська розпочала презентацію з гучного епізоду суддівської дійсності, який тепер, завдяки можливостям аналізу інформації засобами «Суддівської крові» збагатився новими пікантними деталями.

Євгенія Моторевська (ліворуч)

Йдеться про колишнього голову Апеляційного суду м. Києва Антона Чернушенка (зраз перебуває за межами України), у якого під час затримання  на робочому місці виявили інвалютну готівку (ховав у мантію) і талони на понад 14 тон пального. Його син  Дмитро Чернушенко був консультантом Конституційного Суду, а невістка Ольга Кошова – суддя Деснянського районного суду м. Києва, в якому ні дня не працювала. Остання отримала мантію за два тижні до весілля, що стало в редакції «Слідства» предметом жарту, що це був подарунок. І досі на сайті Деснянського суду О. Кошова згадується як така, в якої «закінчився 5-річний строк повноважень». Донька фігуранта Єлизавета Чернушенко – суддя Ніжинського районного суду Чернігівської області. Зять Дмитро Савенко був начальник відділу РСО  Вищого спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, а його сестра Олена Савенко – помічником судді у Вищому господарського суду України.

Загалом за даним ресурсу в Україні 226 суддівських династій.

Ніхто з промовців не твердив, що всі учасники цих кланів корумповані, але зрозуміло, що в разі чого родинні інтереси переважать присягу судді на шальках Феміди.

Галя Чижик (в центрі)

Співавторка проекту «Суддівська кров», членкиня Громадської ради доброчесності Галя Чижик розповіла, що під час формування бази даних «крові» було опрацьовано  3672 декларації – саме така кількість суддів має родичів, яких мусять декларувати. А це – більше половини  нині працюючих українських суддів.

Оскільки проект заторкує таку кількість суб’єктів, ще не встигли його запустити, а вже дістали чимало запитів, зокрема з приводу того, чи законно зібрано інформацію. Законно – на порталі лише відкрита інформації з сайту Вищої кваліфікаційної комісії суддів, отже лише те, що є у вільному доступі. Проект просто суттєво спрощує пошук  інформації. Причому можна шукати не лише за прізвищем судді, а й за прізвищем родича – чого не пропонує сайт ВККС.

Непотизм, протекціонізм, конфлікт інтересів

Адвокат, член Громадської ради доброчесності Роман Маселко розказав, як ще на початку роботи по справах «суддів Майдану» раз по раз наражався на ситуації, коли судді безкарно можуть постановляти завідомо неправосудні рішення, не переймаючись наслідками, якщо вони – родичі інших суддів. Приміром, в одного батько був членом ВККС, а брат – також суддею. За такої родинної «комбінації» притягнути суддю до відповідальності – марно й намагатися.

Роман Маселко

Скандальна колишня голова Печерського райсуду Інна Отрош, вона ж – колишня членкиня Вищої ради юстиції  виїхала за межі Україна (за деякими даними працює суддею в Криму), а її дочка Інна Отрош – молодша, що стала суддею у 26 років,  працює і дотепер суддею в Господарському суді м. Києва та має всі шанси стати суддею довічно.

Донька іншої колишньої членкині і певний час навіть голови Вищої ради юстиції, а нині  голови Ради адвокатів України Лідії Ізовітової – суддя Харківського окружного адміністративного суду Олена Ізовітова-Вакім (стала суддею під час головування матері у ВРЮ) очікує на співбесіду у ВККС в межах кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді в березні 2019 р. і також має всі шанси пройти її успішно.

Показовою в контексті кланоформування можна вважати суддівську династію Тітових, яку очолює чинний член ВККС Юрій Тітов.

Суддівська династія в принципі річ не шкідлива, якщо йдеться про репутацію і доброчесність, яка  буквально передається у спадок, але не тоді, коли спадкується і увічнюється конфлікт інтересів, а репутацією вважається спроможність використання родинних зв’язків у судочинстві, непотизм, протекціонізм і решта подібних «чеснот».

У нас суддівський клан – це бізнес-імперія, яка може дуже ефективно розбудовуватися і переходити у спадок, утверджуючи династії «вершителів правосуддя».

Цілком підставно можна  очікувати, що як більше судді вдаватимуться до «реалізації» своїх кревних зв’язків у родинних інтересах, то більше цікавої і корисної інформації з’являтиметься в базі «Суддівської крові».

Андрій Козлов

Сайт – класний! – Коротко узагальнив свої враження від ресурсу член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Андрій Козлов. – Сумніви в тому, що представлена на ньому інформація  є отриманою законно, не мають підстав, адже всі, хто там згаданий, добровільно декларували її, погодилися на цей ступінь відкритості і надали згоду на публікацію. Там немає ні  фотографій ні «найкумеднішого домашнього відео».

Вищій кваліфкомісії суддів траплялося викривала випадки, коли судді не вказували деяких родичів, але з’ясування мотивів невказання  належить до компетенції Вищої ради правосуддя, яка часом вірить, що кандидат забув про родича випадково, або «неправильно зрозумів вимогу закону».

Отже, «Суддівська кров» – джерело інформації надзвичайно корисної для журналістів, які  з’ясовуватимуть реальні причини корупційних судових рішень і знаходитимуть їхніх бенефіціарів, для адвокатів, які зможуть ідентифікувати пов’язаних із суддею учасників спору і заявити відвід, подати скаргу на суддю чи навіть заяву про злочин, або ж просто обрати кращу тактику судового змагання, а також для правоохоронців, адже ресурс робить за них значну частину роботи з розслідування справ, пов’язаних із суддівською корупцією.

Примітно, що проведення презентації ресурсу про сімейні зв’язки призначили саме на День Святого Валентина. Це не позбавило учасників святкового настрою, а натомість додало трохи креативної пристрасті й підняло градус оптимізму.

«Любіть одне одного і будьте доброчесними!» – таке побажання, вписане у стилізоване сердечко, вінчає інструкцію Слідства.Інфо з користування базою даних «Суддівської крові».

Суддів серед промовців на презентації не було.

Ресурс уже працює.

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.