Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Події

З новим скандалом вас, адвокати!

Опубліковано

on

Леонід Лазебний

Завершилися збори адвокатів міста Києва. Як  зазвичай зі скандалом.

Принаймні по тих  районах, які збиралися у Виставковому центрі на Броварському проспекті, 15, що автор цих рядків сам бачив і фільмував. Інші три (зокрема й найчисельніші) розпорошили по місту так:

Шевченківський район (обиралося 24 делегати на міську конференцію) – у конгрес-хол ДФС на Львівській площі, 8,

Печерський  (обиралося 15 делегатів) – у Будинок архітектора на Грінченка, 7,

Дніпровський (обиралося 7 делегатів) – у готель «Братислава» на Малишка, 1.

В сумі від цих розосереджених трьох районів мало бути обрано 46 делегатів на міську конференцію, а від решти семи районів – 52.

Напередодні зборів адвокатів міста Києва зненацька змінили адресу їх проведення

Згідно з рішенням Ради адвокатів міста Києва від 28 грудня 2018 р. № 514 збори всіх районів мали відбутися в Українському домі, але новим рішенням від 21 січня 2019 р. № 34 місця проведення перенесли (рознесли), як вказано вище. Причому ніхто з адвокатів не отримав ні  електронних листів – запрошень, ні паперових, як це робилося Радою адвокатів міста Києва раніше.

Натомість у переддень зборів після 17ї години адвокати стали отроимувати СМС-повідомлення:

Багатьох це заплутало. За кілька годин по тому голова Ради адвокатів міста Києва (не тієї «паралельної ради», яка ухвалювала суперечливі рішення №№ 514 і 34) Інна Рафальська звернулася до адвокатів зі шпальт ФБ і роз’яснила, що аккаунт Ради було зламано і розіслано фейкові повідомлення аби дезорієнтувати адвокатів і завадити їх чисельній присутності на зборах. З урахуванням погодних умов розрахунок був витончено і безжально вірний.

Їхати зранку не в розташований поряд з метро Український Дім а на лівий берег, де ще понад кілометр йти пішки у цілковитій невизначеності чи там будуть збори, багато хто міг би відмовитися.

Застерігав про це, зокрема, і відомий адвокат Ігор Головань, одразу як почали надходити контраверсійні СМС-ки.

Однак, долаючи сніги Броварського проспекту, до Виставкового центру дійшло багато адвокатів. Збори таки були там, але на них не пускали.

Адвокати не мають права на самоврядування, якщо не «належно засвідчені»

У Виставковому центрі на адвокатів чекав сюрприз: реєстраційні групи, призначені згаданими вище рішеннями, відмовлялися реєструвати тих, хто не пред’явить разом із паспортом та свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю, ще й «належним чином засвідчений» витяг з Єдиного реєстру адвокатів України.

У чергах за мандатами колег охопив розпач.

Під час реєстрації штучно створено тісняву

По-перше, самий інститут «належного засвідченого» витягу з відкритого реєстру є нічим не обґрунтованою бюрократичною вигадкою, адже інформація про кожного адвоката є відкритою і будь-який громадянин/громадянка (та й не громадянин узагалі) може вільно в реальному часі ознайомитися з інформацією про кожного адвоката. До таких витягів навіть державні органи не додумалися, а от незалежна, недержавна Національна асоціація адвокатів України, виявляється, цей витвір бюрократичної уяви успішно практикує.

По-друге, на столі реєстрації лежали списки адвокатів, складені на підставі Реєстру, і всі прибулі адвокати були в списках зазначені, однак «реєстратори» уперто вимагали витяг «з належною печаткою» і на запитання «нащо витяги, якщо ви самі витягнули всім списком» знову й знову цитували рішення № 34: «належно засвідчений витяг…»

По-третє, чинний Закон про адвокатуру та адвокатську діяльність» не вимагає пред’являти під час реєстрації на збори адвокатів ніяких витягів. Цю вимогу встановили штучно вище згаданими рішеннями.

Й це не все. Якщо адвокати пред’являли витяги, їх ретельно вивчали «реєстратори» і багато з них не приймали.  Ті адвокати, які захопили з собою витяги, отримані у попередні роки, також не були допущені, оскільки вони підписані «неналежною особою» – головою ради адвокатів міста Києва, яка була головою на момент підписання цих самих витягів, а зараз нею не є (мається на увазі І. Рафальська, хоча щодо того чи вона голова чи ні суди ще не сказали останнього слова).

В такий спосіб із застосуванням добре налаштованої системи винайдених адміністративних інструментів, застосованих «реєстраторами» старанно і ретельно більшість адвокатів на збори допущені не були.

Від Оболонського району з 60 прибулих мандати отримали 23. За свідченнями колег на ФБ від Солом’янського з 52 прибулих зареєстрували також 23, від Деснянського із близько 40  – всього 10. По інших районах цифри можуть варіюватися, але пропорції – навряд.

Отже, для київських адвокатів двері в самоврядування закривають так щільно, як тільки можуть.

Занепад адвокатського самоврядування не спинити без рішучих кроків

Цей епізод з недопущенням на збори засвідчує, що конфронтація в адвокатському співтоваристві не просто загострюється, вона переходить на новий рівень вивільнення такої креативності, яка спроможна подолати не те що приписи закону, а й здоровий глузд, аби відтіснити частину братів і сестер по цеху від впливу на те, що відбувається в тому самому цеху.

Ця вже узвичаєна практика адвокатського самоврядування вже неодноразово призводила до вкрай негативних наслідків

Про совість і повагу до колег говорити вже не випадає.

Ця тенденція не змінитися, а й далі руйнуватиме адвокатську корпорацію і тим нестиме навіть небезпечнішу загрозу для клієнтів – громадян, які довіряють свої долі адвокатам, а тих можуть виключати з якихось реєстрів чи вимагати від них чого заманеться якісь квазі-державні органи, які, на відміну від державних, за свої дії і рішення не несуть жодної відповідальності.

Без рішучого перезавантаження адвокатського самоврядування в небезпечній залежності від його органів опиняться буквально всі. Якщо не буде прийнято законопроект №9055, який унеможливить безвідповідальне і безкарне ухвалення органами адвокатського самоврядування нових вимог до адвокатів аби усунити адвокатів від цього ж таки самоврядування.

Події

Медіавідкритість судів України – 2018

Опубліковано

on

18 липня у правовому клубі PRAVOKATOR.Київ презентували дослідження «Медіавідкритість судів України-2018»: результати всеукраїнського опитування працівників судів України, підготовленого  в рамках проекту «Відкритість судів для ЗМІ та громадськості як запорука верховенства права» ГО «Вектор прав людини» за підтримки програми МАТРА (Посольство Королівства Нідерланди в Україні).

У вітальному слові до учасників презентації в.о. завідувачки прес-служби (на правах сектору) Ради суддів України Валентина Пустухова (на фото праворуч) наголосила, що успіхи судів у частині відкритості до громадськості і преси є тим єдиним досягненням реформи судочинства, за яке ні суди, ні сама реформа не піддаються нищівній критиці. Тому важливо втримати темп реформи і не розгубити здобутки.

«Не варто боятися людей», – наголосила В. Пастухова, підсумовуючи свій виступ, -«Суди працюють для людей, і громадськість має знати що відбувається в судах. До людей треба йти «з відкритим забралом».

Судам не треба боятися людей

Добрий приклад того, як не варто боятися громадськості і налагоджувати контакт зі ЗМІ, продемонстрував прес-секретар Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Сергій Соколов (на фото ліворуч). Цей суд є одним з найбільших місцевих судів в Україні: 16 суддів, апарат – 95 осіб. На його FB сторінку підписані 565 осіб, а деякі публікації (пости) збирають понад 25 000 переглядів

Саме в цьому суді розглядали справу генерал-майора Віктора Назарова, обвинуваченого у загибелі 49 українських десантників у збитому 2014 року над Луганськом Іл-62, бразильця Рафаеля Лусваргі, щойно 2 травня засудженого до 13 років позбавлення волі за участь у діяльності терористичних організацій  на сході України.

В умовах, коли резонансних справ не бракує і громадська увага не вщухає, суд задовольняє її не лише постійними роз’ясненнями у ФБ, а й у пресі. Попервах у місцевій, а тепер уже й центральній – «Закон і бізнес», «Судово-юридична газета», інших.

Вибудували діалог з журналістами, про прес-конференції попереджають за тиждень, просять наперед  надсилати запитання для кращої підготовки. Судді також активні – вже не ховаються, коли до них звертаються по коментар.

Але така медійна активність суду і живий контакт з громадськістю поки-що не узвичаїлися у вітчизняній судовій системі почасти через надмірну обережність суддів у публічній сфері, про що можна зробити висновок з матеріалів опитування, представлених на презентації співавторкою дослідження Валерією Рибак (на головному фото крайня праворуч).

69 % усіх судів, що взяли участь у опитуванні (185 судів) присутні в соцмережах, в осносному – Facebook.  34 суди користуються декількома соцмережами. Деякі суди навіть мають свій профіль у забороненій в Україні соцмережі ВКонтакте.

Серед найтиповіших причин відсутності власної сторінки в судах називають такі:

– для висвітлення інформації про суд достатньо сайту суду (який суд зобов’язаний створити – ред.);

– велике навантаження на прес-секретаря (-ку);

– це не передбачено нормативними актами;

– заборона керівництва.

За наповнення офіційних сайтів судів зазвичай відповідають до 3 працівників (-ць). Для розміщення новини на сайті найчастіше передбачене попереднє її погодження де-інде 5-ма посадовцями. У більш як половині таких погоджень зазвичай бере участь голова суду.

Лише 11 % судів провели впродовж року якісь пресові заходів, серед апеляційних судів цей показник – 9 %.

Тільки у 65 судах із 269 прес-секретар (-ка) є самостійною штатною одиницею (переважно – в апеляційних судах), в решті цю роль суміщають з основною роботою.

Лише в 49 судах з опитаних є прес-служба чи прес-сектор.

На своїх офіційних веб-сторінках в апеляційних судах з’являється 100-200 новин на рік, в районних судах – 50-100 новин.

83% судів не транслюють судових справ власними технічними засобами.

Іншою причиною обережної відкритості судів можна назвати й відсутність досвіду масової комунікації та спеціальних знань, оскільки 65 % судів апеляційної ланки і 68 % місцевих судів зазначили у своїх анкетах, що потребують додаткової навчальної чи методичної допомоги. Серед найбільш актуальних тем зазначили:

  • робота із соцмережами,
  • формування контенту та бренду суду,
  • покращення навичок комунікації з медіа.

***

Модерував зустріч співавтор дослідження, член Правління ГО «Вектор прав людини», автор звітів «Суди та ЗМІ: досвід співпраці», «Прес-служби судів: погляд зсередини»  Назарій Боярський (на головному фото крайній ліворуч).

Ознайомитися з усіма матеріалами дослідження можна або скачати електронне видання «Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників судів, 2018 рік»  можна тут 

Всі фото з презентації – тут

Читати далі

Події

ХІІІ Спеціалізована виставка «Готельний та ресторанний бізнес – 2019»

Опубліковано

on

Давно мрієте про власний ресторан? А можливо про затишний та комфортний готель? Чи бажаєте покращити свій готельно-ресторанний бізнес? Але Ви не знаєте з чого почати? Тоді за всіма порадами та відповідями запрошуємо Вас на ХІІІ Спеціалізовану виставку «Готельний та ресторанний бізнес – 2019», яка відбудеться у рамках Львівського міжнародного форуму індустрії туризму та гостинності.

Спеціалізована виставка «ГОТЕЛЬНИЙ ТА РЕСТОРАННИЙ БІЗНЕС» – це головна подія індустрії гостинності в Західному регіоні України, місце зустрічі постачальників обладнання, технологій, товарів та послуг для підприємств готельного і ресторанного бізнесу та їх безпосередніх споживачів.

Саме тут можна побачити і отримати багато цікавих пропозицій і оригінальних товарів, ознайомитися з останніми новинками. На якій би стадії облаштування або роботи ваш заклад не знаходився, виставка завжди подарує вам кілька чудових ідей.

У рамках спеціалізованої виставки «ГОТЕЛЬНИЙ ТА РЕСТОРАННИЙ БІЗНЕС»:

– 9-й конкурс професійних кухарів «ПРОСТО. Їжа без пафосу!»
– 4-й Західноукраїнський чемпіонат барменів
– Майстер-класи від відомих шеф-кухарів
– 4-й Львівський Форум готелярів і рестораторів

Запрошуємо всіх, хто будує галузь туризму та гостинності.

Буде цікаво, натхненно і головне, корисно!

Місце проведення: Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17

Читати далі

Події

Запрошення на День Бухгалтера та Аудитора

Опубліковано

on

Шановні Колеги!

Запрошуємо Вас на урочистий захід, присвячений професійному святу “День Бухгалтера та Аудитора”, якій відбудеться 15.07.19, початок о 16:00, за адресою: Київ, вул. Хрещатик, 36, Колонна зала КМДА (2-й поверх).

Урочистий захід відбудеться в форматі Квіткового Балу «З любов’ю до професії».

У програмі: привітання, інструментальна музика, приємні подарунки від партнерів, тематичні фотозони.

Більш детальна інформація щодо заходу: http://celebrating15june.tilda.ws/

Реєстрація обов’язкова!

Запрошення (у паперовому вигляді) можна отримати у Виконавчій дирекції ФПБАУ, за адресою: м. Київ, вул. Стрітенська, 10, оф. 451 (будівля ТПП України), або під час реєстрації.

З повагою,
Організаційний комітет
Тел.: (044) 586-40-82 (81)

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.