Connect with us

Події

Загляньмо у правове завтра…

Опубліковано

У МОН відбулася урочиста церемонія нагородження фіналістів Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Юридична освіта майбутнього».

До проведення цього конкурсу в 2023 році долучилися Рада молодих юристів України, Інститут політико-правових та релігійних досліджень, Київська Мала академія наук учнівської молоді, Аналітичний центр якості освіти за сприяння Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та за підтримки Міністерства молоді і спорту та Міністерства освіти і науки України.

Читайте також: Заборонено ввезення та поширення видавничої продукції з рф, рб та тимчасово окупованої території

Якщо говорити мовою цифр, то загалом у конкурсі взяло участь близько 4 тисяч школярів та студентів зі всіх куточків України. Його учасникам, розділеним на дві тисячі категорій, було запропоновано написати роботи за наступними темами: «Чому я хочу бути юристом, переваги і недоліки професії юриста» (перша група – учні); «Реформування юридичної освіти та застосування новітніх технологій» (друга група – студенти).

Щодо самої ідеї конкурсу, то, за словами організаторів, його проведено з метою підтримки обдарованої молоді та внутрішньо переміщених осіб, професійної орієнтації юнаків та дівчат; підвищення конкурентоспроможності випускників правничих шкіл на ринку праці; виявлення проблемних питань юридичної освіти для досягнення стратегічних пріоритетів реформи правосуддя в Україні; аналізу питання підвищеної популярності професії юриста в абітурієнтів, а також залучення студентів до процесів покращення якості вищої юридичної освіти в Україні.

Із вітальними словами до фіналістів Всеукраїнського молодіжного конкурсу звернулися організатори та члени журі: Максим Ярмистий, державний секретар Міністерства освіти і науки України; Євген Которобай, голова Ради молодих юристів України (голова журі); Андрій Бутенко, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, кандидат історичних наук, доцент; Олександр Герасименко, президент Інституту політико-правових та релігійних досліджень; Ірина Поліщук, директорка Київської Малої академії наук учнівської молоді; Максим Тимошенко, проректор з юридичних питань та міжнародних зв’язків Європейського університету, доктор юридичних наук, доцент; Лілія Герасименко, заступниця керівника Освітнього центру Верховної Ради України; Галина Левківська, проректор з гуманітарної освіти та виховної роботи Київського університету ринкових відносин; Віктор Ковальський, президент видавничої організації «Юрінком Інтер», шеф-редактор газети «Юридичний вісник України», голова Київської міської організації Союз юристів України, доктор юридичних наук, професор, та інші їхні колеги.

Читайте також: На 20% зростуть посадові оклади працівників освіти, охорони здоров’я, науки і культури

Почесні гості та члени експертного журі конкурсу подякували організаторам за реалізацію ініціативи із залучення школярів та студентів до процесів покращення якості юридичної освіти в Україні. Безумовно, заохочення молоді до продукування ідей, думок та пропозицій з удосконалення юридичної освіти є надзвичайно важливим, адже майбутнє юриспруденції України саме в їхніх руках.

Нагадаємо, що переможцями конкурсу стали:

Серед учнів:

1 місце – Валерія Пономаренко – гімназія біотехнологій № 177 м. Києва, 9 клас;

2 місце – Артур Малик, Любимівський ЗПЗСО Нововоронцовської селищної ради Херсонської обл.,9 клас;

Серед студентів:

1 місце – Анастасія Тюбай, Національний авіаційний університет, 3 курс;

2 місце – Анастасія Катькова, Національний університет «Одеська морська академія», 1 курс магістратури;

2 місце – Микита Ковалевський, Сумський державний університет, 1 курс магістратури;

3 місце – Катерина Черкас, Національна академія внутрішніх справ, 1 курс магістратури;

Оргкомітет висловлює вдячність усім членам поважного експертного журі, які багато зробили для того, аби конкурс пройшов чітко, фахово та організовано, зокрема Марині Попатенко, на час проведення конкурсу заступниці міністра молоді та спорту України; Олександру Пижову, генеральному директору директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик Міністерства освіти і науки України; Расіму Бабанли, керівнику департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду, доктору юридичних наук; Наталії Оніщенко, заступниці директора з наукової роботи Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, доктору юридичних наук, професору, академіку НАПрН України; Дмитру Лученку, проректору з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктору юридичних наук, професору; Оксані Щербанюк, завідувачці кафедри процесуального права Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, доктору юридичних наук, професору юридичного факультету Вільнюського університету (Литва); Дмитру Ламзі – директору спеціалізованої школи № 210 Оболонського району м. Києва, юристу, медійному експерту.

Насамкінець, редакція ЮВУ ще раз щиро вітає всіх фіналістів конкурсу, бажаємо подальших успіхів та наснаги! Вона потрібна нам усім, аби хоча б заглянути в те давно очікуване завтра правничої науки.

Підготував Артем Дмитренко,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.