Connect with us

Події

Захист прав дитини під час слідства

У Вінницькій та Дніпропетровській областях буде реалізовано пілотний проект із впровадження моделі Барнахус для захисту прав дитини під час слідства.

Днями відбулося установче засідання робочої групи щодо реалізації даного пілотного проекту в окремих регіонах України, створеної при Міжвідомчій координаційній раді з питань правосуддя щодо неповнолітніх, діяльність якої координується Міністерством юстиції України. В ньому взяли участь представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, суддівського корпусу, правоохоронних органів, міжнародних та громадських організацій. «Захист прав дітей, що контактують із законом, в якості обвинуваченого або свідка потребує особливої уваги з боку держави. Це є одним із пріоритетних напрямів у роботі створеної Кабінетом Міністрів України Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, спрямованої на захист прав дітей, що контактують із законом», — про це під час засідання повідомив заступник міністра юстиції, голова Міжвідомчої координаційної ради Олександр Банчук. Він також зазначив, що коли дитина піддається насильству, низка різних суб’єктів, включаючи соціальні служби, медичні заклади, правоохоронні органи, прокурорів та суддів, зобов’язані сприяти дотриманню прав дитини та діяти в її інтересах. Якщо ці суб’єкти не працюють разом, дитина проходить через низку установ та має неодноразові бесіди (опитування) з різними особами, в різних місцях та в поєднанні з різними методами збору інформації. Як наслідок — покази дитини можуть бути дискредитовані, а сама вона підлягає повторній травматизації.

Для захисту дітей, які постраждали, або були свідками протиправних дій, під час кримінального розслідування та судових процесів необхідно застосовувати конкретні заходи й надавати комплексні та скоординовані послуги. Барнахус («дім для дітей») — це безпечне середовище для дітей, яке об’єднує відповідні служби під одним дахом із метою забезпечення для дитини узгодженої й ефективної реакції та недопущення повторного травмування під час слідства і судових проваджень. Отож, основна суть моделі полягає в тому, щоб уникнути повторної травматизації дитини та бути ефективними у вибудовуванні системи її захисту шляхом забезпечення співпраці між відповідними судовими, соціальними та медичними працівниками в дружньому для дитини середовищі — окремому облаштованому для цих цілей приміщенні. В різних національних контекстах створено різні типи послуг за моделлю Барнахус, залежно від правових систем, соціальних структур, культурних традицій та професійної практики.

На зустрічі обговорювалися питання співпраці на національному та місцевому рівнях щодо реалізації пілотного проекту з впровадження моделі Барнахус у Вінницькій та Дніпропетровській областях. Наприкінці зустрічі Олександр Банчук підкреслив: «Важливо, щоб система за принципом Барнахус мала можливість працювати й після закінчення строку пілоту, вже за підтримки місцевих органів влади. Сильна політична воля, відповідне залучення зацікавлених сторін та наявність дійових осіб, налаштованих на зміни, є необхідними передумовами для створення та ефективного функціонування моделі Барнахус в Україні. Тож сподіваємося на плідну співпрацю». Додамо, що дана ініціатива впроваджується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Події

Дізнайтесь, як врятувати юридичний бізнес в умовах кризи на Форумі ААУ “Адвокатура. Формула успіху”

Як «вижити» юридичному бізнесу під час пандемії, як зберегти клієнтів і де знайти нових?

Як зберегти робочі місця та не втратити ефективність при дистанційній роботі?

Це головні питання, які турбують представників юридичного бізнесу.

Саме про них ми будемо говорити на Форумі ААУ «Адвокатура. Формула успіху»

Коли? 25 вересня 2020 р., з 9:00-17:00

Де? online & offline (Київ, вул. Болсуновська 13-15,IQ Business Center)

Вартість участі:

 • offline – 1 500 грн
 • online – 800 грн

Форум об’єднує тих, хто є успішним гравцем на ринку юридичних послуг і бажає закріпити свої позиції, та початківців, що прагнуть дізнатися всі тонкощі, щоб уникнути помилок на старті.

Серед головних тем заходу:

 • Юридичний ринок: тренди та прогнози
 • Міняйся або помри: як вплинув карантин на юридичний бізнес
 • Тенденції злиття та поглинання юридичних фірм
 • Антикризовий менеджмент: лайфхаки «найсильніших»
 • Працюючі інструменти для залучення та утримання клієнтів
 • Юридичні рейтинги та конкурси: «за» і «проти»
 • «Не робіть цього!» — маркетингові інструменти, які не працюють
 • Операційка VS Стратегія. Що робити коли бізнес не росте?
 • Якщо вас немає в інтернеті, вас не існує: діджиталізація адвокатської діяльності
 • Побудова особистого бренду в онлайні
 • Кібербезпека: як захистити адвокатську таємницю.
  та ін.

Доповідачі: провідні адвокати та керуючі партнери юрфірм, експерти з розвитку бізнесу, PR-cпеціалісти, маркетологи, експерти з етикету та ділового протоколу, стратеги та футурологи, представники ЗМІ.

Чекаємо на заході як адвокатів і корпоративних юристів, так й представників інших професій, що прагнуть підвищити свій професійний рівень надання правових та консалтингових послуг.

Програма та реєстрація 

Професійний партнер: АО «Лещенко, Дорошенко і партнери»

Legaltech партнер: ЛІГА:ЗАКОН

Партнери: ЮК «Bossom Group», Pavlenko Legal Group, VB Partners, ЮК «DICTUM», L.I.Group

Залишились питання? Звертайтесь: +38 067 239 86 90, forum@uaa.org.ua

Читати далі

Події

У Харкові відкрився Будинок нерухомості

У Харкові відкрився перший в Україні ЦНАП у сфері нерухомості, де громадянам надаватимуть понад 100 послуг.

Він розмістився на Павлівській площі. У Будинку нерухомості містяни зможуть отримати 104 послуги. Серед них — реєстрація земельних ділянок і прав на них, оформлення дозвільної документації на будівництво або реконструкцію будівель і квартир, технічна інвентаризація усіх об’єктів нерухомості, комплексна послуга з оформлення побудованих і реконструйованих об’єктів, оформлення документів для постачальників житлово-комунальних послуг.

Всередині відвідувачів зустрічають два великі фронтофіси із зонами очікування, які зможуть приймати по 25 осіб одночасно в режимі електронної черги, передбачено ліфт для людей з інвалідністю. Також у Будинку нерухомості будуть розміщені профільні виконавчі органи міської влади — департамент реєстрації, департамент територіального контролю, Харківське бюро технічної інвентаризації, новий Центр надання адміністративних послуг.

Реконструкція старої будівлі БТІ на площі Павлівській розпочалася у 2016 році. Загальна вартість робіт становила близько 400 млн грн.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

LBS CRIMINAL TALKS #1: міжнародний розшук, Інтерпол та екстрадиція

Студія права та бізнесу «Law & Business Studio» (LBS) розпочинає серію заходів з питань кримінального права та запрошує всіх на «LBS CRIMINAL TALKS #1», де провідні адвокати та представники правоохоронних органів проведуть дискусію на такі теми:

 1. Докази і правила доведення в процесуальних кодексах
 2. Інтерпол та екстрадиція: проблемні питання та виклики.
 3. Міжнародний розшук особи як необхідна умова спеціального (заочного) кримінального провадження (in absentia): проблеми правозастосування

Дата проведення: 17.09.2020

Час проведення: 10:00 -13:00

Місце проведення: IQ Business Сenter, вул. Болсуновська, 13-15. 3 поверх, зал Quoroom або ОНЛАЙН

Спікери:

Костянтин ДОРОШЕНКО, іменний партнер АО «Лещенко, Дорошенко і партнери»

Сергій ЛИСЕНКО– адвокат, к.ю.н., засновник юридичної фірми GRACERS.

Дмитро СИРКО – адвокат, старший партнер АО «ЛЕГАРД»

Олена КОСТЮЧЕНКО — партнер та керівник практики кримінального права ЮФ «Дмитрієва та Партнери», к.ю.н., доцент кафедри правосуддя, адвокат

ФОРМАТ: офлайн та онлайн дискусія, в перерві кава брейк та нетворкінг.

Місце проведення та вартість участі:

Реєстрація онлайн – 500 грн 

Реєстрація офлайн – 1000 грн

Місце проведення: IQ Business Сenter, вул. Болсуновська, 13-15. 3 поверх, зал Quoroom

Кількість місць у залі обмежена.

Генеральний партнер: ЮФ “GRACERS”
Інноваційно-аналітичний партнер: ЛІГА:ЗАКОН

З будь-яких питань звертайтесь:

за тел.: +38 067 329 04 08

email: info@lbs.org.ua

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Telegram