Connect with us

Події

Застосування Гаазької конвенції про міжнародне викрадення в умовах збройної агресії рф проти України

Опубліковано

П’ятнадцятого листопада відбулася фахова онлайн-дискусія на тему «Застосування Гаазької конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення в умовах збройної агресії рф проти України», організована Національною асоціацією адвокатів України за ініціативи її комітету з сімейного права, Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України. До участі в дискусії також було запрошено фахівців Мін’юсту, Міністерства закордонних справ України та суддів Верховного Суду.

Читайте також: Практика примусового годування в контексті реалізації статті 3 Конституції України

Від Міністерства юстиції, як центрального органу з виконання Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей 1980 року в дискусії в ролі доповідача взяла участь Ольга Зозуля, начальниця відділу міжнародної правової допомоги в цивільних справах управління міжнародної правової допомоги департаменту міжнародного права. Як було заявлено, метою заходу було обговорення існуючих механізмів реалізації Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей в умовах воєнного стану та інші, пов’язані з цим питання. Із початком повномасштабного вторгнення рф на територію України велика кількість громадян України з дітьми були змушені виїхати за кордон. Для надання такої можливості було внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57, та спрощено виїзд дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі дорослих осіб за кордон, зокрема, в супроводі одного з батьків без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.

Читайте також: Примусову депортацію українців прирівняли до геноциду

Як прозвучало, на сьогодні кількість звернень, що надходять до Мін’юсту від одного з батьків з проханням допомогти у встановленні місцезнаходження дитини за кордоном, про повернення дитини в Україну чи відновлення втраченого контакту з дитиною значно збільшилася. Загалом же, як зазначили учасники онлайн-дискусії, вона вийшла продуктивною, а відтак корисною для практичної роботи.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.