Змагання юридичних клінік - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Події

Змагання юридичних клінік

Дата публікації:

Уже, мабуть, доволі традиційно сприймається новина про те, що в Національному університеті «Острозька академія» відбувалася чергова Олімпіада з консультування клієнтів, яку проводить Асоціація юридичних клінік України. Ще в 2005-му саме на базі цього вишу зазначені змагання відбулися вперше і, після кількарічної перерви, знову відродилися в 2015 році. Відтоді олімпіада проходить щорічно і, за винятком минулого року, коли команди збиралися в Ірпені, в Університеті державної фіскальної служби, звичною локацією є саме Острог.

 

Чому ж олімпіада не втрачає, а лише посилює свою популярність? Вочевидь, однією з причин є унікальність цих правничих змагань, відмінність їх від будь-яких інших. Адже учасники олімпіади, будучи ще студентами, мають змогу відчути себе справжніми юристами в офісі престижної компанії, які працюють зі справжніми клієнтами. Змагання моделюють процес прийому клієнта в юридичному офісі за участі двох студентів-консультантів (учасників юридичної клініки), які діють як юристи (адвокати, юрисконсульти, юристи -практики) та клієнта, роль якого виконує запрошений актор. Відповідно, підготовка до виступу потребує чимало практики, дослідження тематики (цього року, наприклад, це була надзвичайно актуальна для України тема «Корупційні злочини та порушення) і ці навики, звісно ж, майбутні юристи, безперечно, будуть застосовувати в уже справжній професійній діяльності.

Оцінюють фаховість учасників колегії (панелі) журі в складі не менше трьох суддів. Власне, це ще одна причина, чому студенти охоче зголошуються до участі, адже вони отримують шанс продемонструвати свої найкращі професійні якості перед своїми майбутніми роботодавцями. Деяким з них щастить навіть отримати запрошення на стажування, яке потім може перерости у першу й тривалу роботу.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Зрештою, те, за чим їде кожна команда, — це першість у конкурсі, адже переможець отримує можливість представляти Україну на міжнародних змаганнях з консультування клієнтів імені Брауна-Мостена, які щороку проходять в іншій країні світу. Тож переможці
Олімпіади з консультування 2019 Ірина Каня та Юрій Шваб, студенти магістерської програми Школи права Українського католицького університету, вже у квітні поїдуть до Дубліна (Ірландія), де зможуть позмагатися за першість тепер уже з командами з усього світу.

Попри те, що олімпіада з консультування, здавалося б, вже стала традиційною в Україні, цього року вона була справжнім викликом та своєрідним експериментом. Вперше Асоціація юридичних клінік України проводила її самостійно, без залучення будь-якого фінансування, вперше всі раунди відбувалися виключно англійською мовою (до цього лише один півфінал був англомовний, а решта — українською мовою). Вперше фабули розробляв іноземний експерт, професор Люблінського католицького університету п. Ділейн Свенсон. А ще, вперше після свого відродження, олімпіада зібрала таку кількість іноземних суддів та акторів, які виконували ролі клієнтів. Власне, серед суддів змагань були представники програми USAID «Нове Правосуддя», міжнародних організацій та місій, директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України, адвокатського об’єднання «Юскутум», інші практикуючі юристи та, звісно ж, представники Асоціації юридичних клінік України.

Що ж до самих учасників, то до Острога прибули команди з 11-ти юридичних клінік десяти закладів вищої освіти України. Були представлені Львівський національний університет імені Івана Франка та Школа права УКУ, Національна академія внутрішніх справ, Національний університет «Острозька академія», Донецький національний університет імені Василя Стуса, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Сумський національний аграрний університет, Національний університет імені Юрія Федьковича, Тернопільський національний економічний університет, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. Всі учасники попередньо пройшли відбір, надіславши відео фрагмент консультування.

За результатами двох раундів було відібрано три команди фіналістів. Ними стали представники юридичних клінік Школи права УКУ, Національного університету «Острозька академія» та Львівського національного університету імені Івана Франка. Ці студентські колективи зайняли, відповідно, перше, друге та третє місця.

Фіналістів нагородили дипломами, також вони отримали призи у вигляді юридичної літератури, а переможці — ще й безкоштовну передплату на газету «Юридичний вісник України» від видавництва «Юрінком-Інтер». У свою чергу представник адвокатського об’єднання «Юскутум», який також був суддею вручив трьом учасникам фіналу сертифікати на проходження стажування в цій юридичній фірмі.

Тож Асоціація юридичних клінік України висловлює щиру подяку всім, хто доклав зусилля, ресурси та надав допомогу для того, аби Олімпіада з консультування юридичних клінік відбулася!

Марія ЦИП’ЯЩУК,
організатор Олімпіади з консультування,
менеджер з комунікаційного розвитку
Асоціації юридичних клінік України

Джерело: Юридичний вісник України

Advertisement
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Події

Нашумілий Закон №5572 про роялті. Руйнування міфів, розвіювання брехні. У Києві відбудеться пресконференція представників авторської організації та об’єднаної музичної індустрії

Опубліковано

on

От

24 січня 2022 року відбудеться пресконференція на тему «Перезапуск сфери зі збору та розподілу роялті за використання музики після прийняття закону України №5572». В рамках заходу представники авторської організації креативної індустрії, що представляє в Україні більше 100 млн творів світу і права біля 4 млн авторів – ГО «УААСП», та представники користувачів музичного контенту зустрінуться з медіа для розвінчання міфів щодо закону, який стосується авторських прав та виплати роялті, а також для оголошення про початок співпраці та підписання нових меморандумів щодо співпраці в сфері виплати винагороди.

На конференції будуть розглянуті такі питання:

 • переваги закону №5572 для українського шоу-бізнесу;
 • важливі кроки для належного впровадження закону;
 • співпраця з представниками користувачів музичного контенту та підписання меморандумів;
 • знищення корупції у сфері колективного управління та отримання роялті.

Мета зустрічі – простими словами пояснити, що відбувається навколо прийняття закону №5572, чому декотрі представники українського шоу-бізнесу виступають проти, для чого потрібно впровадити зміни в існуюче законодавство та яку вигоду від того отримають як автори, так і користувачі музики. Організаторами конференції буде оголошено бачення щодо впровадження прозорої системи ідентифікації, формування звітностей використаних творів, збору та розподілу роялті за використання музики.

Спікери та учасники:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
 • Валерій Харчишин, генеральний директор ГО «УААСП», лідер гурту «Друга Ріка»;
 • Тарас Тополя, віце-президент Авторської ради ГО «УААСП», лідер гурту «Антитіла»;
 • Катерина Мяснікова, виконавчий директор Незалежної асоціації мовників України;
 • Яків Матвійчук, головний організатор та засновник фестивалю «Західфест»;
 • Максим Шульженко, керуючий партнер Stereo Plaza;
 • Наталія Петрівська, керівник GR-напрямку Асоціації рітейлерів України;
 • Дмитро Сидоренко, засновник фестивалю Atlas Weekend;
 • Ростислав Плахцінський, співзасновник фестивалю «Файне місто».

Місце проведення: Український кризовий медіа центр (УКМЦ)

Дата і час проведення: 24 січня 2022 року, з 11:00 до 12:30

Онлайн-трансляція буде відбуватися на сайті  Прес-центру УКМЦ.

Для акредитації представникам ЗМІ необхідно заповнити форму за посиланням та на місці при собі мати посвідчення журналіста. Якщо ви плануєте акредитуватися на місці – попередьте нас, будь ласка.

Контакти:

+380637635169 Анастасія Лавриненко

+380630625078 Анастасія Волокіта

Читати далі

Події

У Херсоні розпочав роботу перший фронт-офіс поліції

Опубліковано

on

От

Днями начальник Головного управління Національної поліції в Херсонській області Олександр Прокудін презентував перший фронт-офіс поліції в регіоні.

Читайте також: ЄС передав Нацполіції 10 мобільних лабораторій для інспекторів-криміналістів

Важливою особливістю нового фронт-офісу є його безбар’єрність, він адаптований під потреби всіх громадян, які бажають отримати якісний поліцейський сервіс. Олександр Прокудін розповів гостям, журналістам та представникам місцевої виконавчої влади про переваги фронт-офісу. Він розташований на першому поверсі Херсонського районного управління поліції, куди надходить більшість заяв та повідомлень від жителів обласного центру про злочини та правопорушення. Саме сюди цілодобово звертаються найбільше громадян і за консультаційною допомогою.

Читайте також: У регіонах України бракує поліцейських

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Фронт-офіс — це прозорий відкритий простір, облаштований приймальнею, черговою частиною, кімнатами для проведення слідчих дій, а також доставлення осіб. Працівники фронт-офісу пройшли спеціальне навчання й можуть швидко та професійно надати необхідну консультацію, записати людину на особистий прийом, сприяти у видачі довідок або витягів із реєстрів, прийняти звернення тощо. Окрім того є зручне ігрове місце для дітей, щоб батьки могли комфортно взаємодіяти з поліцією. Для громадян з інвалідністю облаштовано пандуси. Таким чином відвідувачі бачитимуть, як працюють поліцейські. Крім того, в приміщенні встановлена система відеомоніторингу Custody Records, що дасть змогу на належному рівні забезпечити дотримання прав громадян та ефективно реагувати на можливі порушення як з боку відвідувачів, так і поліцейських. «Довіра громадян є основним критерієм оцінки нашої діяльності. Переконаний, що робота фронт-офісу буде максимально результативною, а громадяни в комфортних умовах отримуватимуть якісні поліцейські послуги та за результатами звернення зможуть дати високу оцінку новому поліцейському сервісу», — підсумував Олександр Прокудін.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

VIII Legal Banking Forum відбудеться 16 лютого 2022 року в Києві

Опубліковано

on

От

Як банки та фінансові установи адаптувались до обмежень,  карантинів на інших викликів?

16 лютого на VIII Legal Banking Forum та Церемонії нагородження «Банки року — 2022» можна знайти відповіді на ці питання, зустріти професіоналів банківської галузі та отримати поради від юристів, що спеціалізуються на банківському праві.

На Форумі головний фокус обговорення буде зосереджений на темах:

 • інновацій;
 • регуляторної політики;
 • роботи з проблемними активами;
 • відповідальності в банківському секторі.

Тож, якщо ви:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
 • спеціаліст з диджиталізації та IT;
 • представник банківського сектору;
 • юрист, який працює з банками, їх засновниками та клієнтами;
 • топ-менеджер чи акціонер банку,

цей Форум для вас!

Програма за посиланням

Дата проведення: 16 лютого 2022 року

Час проведення: 9:30–21:00

Місце проведення: готель «Прем’єр Палац» (м. Київ, бульв. Т.Шевченка / вул. Пушкінська, 5-7/29) / онлайн

Організатор: газета «Юридична практика»

Співорганізатор: «Фінансовий клуб»

Контакти:

Наталiя Булко, оплата участі

(067) 238-83-08, [email protected]

Марина Бахолдіна, координатор Форуму

(063) 344-23-43, [email protected]

Мар’яна Скорук, керівник івент-відділу

(067) 292 38 72, [email protected]

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link