Connect with us

Судова практика

Главі КСУ часів Януковича відмовили в поновленні на посаді

Опубліковано

Велика палата Верховного Суду відмовилася поновлювати на посаді суддю Конституційного Суду часів Віктора Януковича Анатолія Головіна.

Про це заявив суддя Верховного Суду Всеволод Князєв під час пре­зентації результатів судової реформи в Україні в штаб-квартирі ОБСЄ у Відні. «Суддю Головіна обрали суддею Конституційного Суду за часів президентства В. Януковича за квотою парламенту. У 2012 році цей склад КСУ визнав неконституційними зміни в Конституцію, прийняті раніше Верховною Радою, і тим сприяв узурпації влади. Після Револю­ції Гідності новий склад парламенту розглянув питання про дисциплі­нарну відповідальність суддів, які ухвалили таке рішення. І, відповідно, А. Головін і ще троє суддів, призначені за квотою парламенту, були звільнені з посади», — розповів В. Князєв.

Пізніше ці судді оскаржили рішення парламенту у Вищому адмінсу­ді, а в подальшому — у Верховному Суді України. «Рішенням Вищого адмінсуду суддя Головін був поновлений на посаді судді КСУ. Але 15 березня Велика палата Верховного Суду, розглянувши скаргу Верховної Ради на рішення ВАСУ, відмовилася поновлювати його на посаді», — пояснив суддя.

Своє рішення Велика палата Верховного Суду мотивувала тим, що, по-перше, суддями КСУ було скоєно порушення, оскільки після вне­сення змін у Конституцію вони не можуть визнавати її неконституцій­ною. «Конституційний Суд може визнавати неконституційними лише закони. А закон про внесення змін до Конституції є частиною Консти­туції. Тому КСУ не міг приймати таке рішення», — сказав В. Князєв.

По-друге, парламент на якомусь етапі може ставити питання про кваліфікацію суддів КСУ, яких він призначав. Тому Верховна Рада має прерогативу вирішувати питання щодо тих суддів, яких ВРУ призначи­ла за своєю квотою, додав Всеволод Князєв. Рішення Великої палати Верховного Суду є остаточним.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.