Connect with us

Судова практика

Головний лікар міської поліклініки є посадовцем юридичної особи публічного права в сенсі антикорупційного законодавства

Опубліковано

13 травня 2020 р. Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 569/858/18 залишив без задоволення касаційну скаргу лікаря, який порушив антикорупційне обмеження щодо конфлікту інтересів, оскільки перебував у безпосередньому підпорядкуванні свого діда.

Лікар звернувся до суду з позовом до міської стоматологічної поліклініки про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, обґрунтувавши свій позов тим, що був звільнений з посади лікаря-стоматолога за п. 4 ст. 41 КЗпП України через необхідність врегулювання потенційного конфлікту інтересів, передбаченого законом України «Про запобігання корупції», та припис Національного агентства з питань запобігання корупції.

Міський суд позов задовольнив, мотивуючи тим, що вимоги ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції» не поширюється на посадових осіб юридичних осіб публічного права, якою відповідно до ст. 81 ЦК України є міська стоматологічна поліклініка, а тому звільнення позивача не відповідає вимогам чинного законодавства.

Апеляційний суд, скасовував рішення міського суду та ухвалив рішення про відмову в задоволенні позову, дійшовши висновку, що на посадових осіб публічного права, якою відповідно до ст. 81 ЦК України є відповідач, таки поширюються вимоги ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції».

Залишаючи без задоволення касаційну скаргу позивача, Верховний Суд зазначив, що обмеження спільної роботи близьких осіб, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів встановлено ст.ст. 27, 28 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пп. «а», «в» – «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону не можуть мати в прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.

Згідно зі ст. 81 ЦК України комунальні підприємства, установи та організації належать до юридичних осіб публічного права, а керівники таких підприємств, установ, організацій є посадовими особами юридичних осіб публічного права.

Головний лікар міської стоматологічної поліклініки відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадовою особою юридичної особи публічного права.

Позивач відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» є близькою особою головного лікаря, отже в цьому випадку підлягають застосуванню законодавчі обмеження спільної роботи близьких осіб із посадовими особами юридичних осіб публічного права, які прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Встановивши, що головний лікар є посадовою особою юридичної особи публічного права, а його внук – лікар-стоматолог у зв’язку з виконанням повноважень перебуває у безпосередньому підпорядкуванні свого діда, апеляційний суд дійшов обґрунтованого висновку про законність звільнення з посади позивача на підставі п. 4 ст. 41 КЗпП України.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.