Connect with us

Судова практика

Недопустимим доказом є протокол пред’явлення особи для впізнання, який не містить опису всіх осіб, які пред’являлися

Опубліковано

21 липня 2020 р. Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у справі № 331/2390/17 залишив без задоволення касаційну скаргу прокурора, погодившись із висновками судів попередніх інстанцій щодо недопустимості доказів.

Вироком місцевого суду, залишеним без змін апеляційним судом, особу визнано невинуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 190, ч.ч. 2, 3 ст. 185 КК, і виправдано за недоведеністю вчинення кримінальних правопорушень.

У касаційній скарзі прокурор зазначав, що суд першої інстанції не надав належної оцінки низці доказів сторони обвинувачення, що у свою чергу не було перевірено судом апеляційної інстанції.

Залишаючи без задоволення касаційну скаргу, Верховний Суд погодився з висновками місцевого та апеляційного судів:

– про недопустимість такого доказу, як протоколи пред’явлення особи для впізнання, оскільки у них відсутній опис усіх осіб, які пред’являлися для впізнання за номерами від одного до чотирьох, а також не зазначено про те, хто є тією особою (прізвище, ім’я, по батькові), яку свідок впізнав на відповідних фото (відомості щодо анкетних даних осіб не зазначені), та спосіб, у який було проведена така слідча дія, що призвело до порушення вимог статті 228 КПК;

– про недопустимість такого доказу, як протокол слідчого експерименту, оскільки виправданий у своїх показаннях зазначив, що він лише фотографувався на фоні приміщень, на які вказував слідчий, а понятими були особи без постійного місця проживання. Таких свідків сторона обвинувачення не представила суду для підтвердження проведення вказаних слідчих дій відповідно до вимог чинного законодавства.

Верховний Суд проаналізував й інші докази, які були у кримінальному провадженні, та дійшов висновку, що в процесі перевірки матеріалів кримінального провадження не встановлено допущення процесуальних порушень під час оцінки та дослідження доказів, які б ставили під сумнів обґрунтованість висновків судів про недоведеність вини особи у вчиненні кримінальних правопорушень.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

Рішення в ЄДРСР

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.