Судова практика
Негласні слідчі дії самі по собі не порушують право на справедливий судовий розгляд
Європейський суд з прав людини прийняв рішення по справі «Раманаускас проти Литви».
Адвокат Раманаускас був засуджений за хабарництво до 60 днів позбавлення волі. Не погоджуючись із таким рішенням, адвокат подав апеляційну скаргу, мотивуючи надмірним тиском органів досудового розслідування, підбурюванням до вчинення злочину та використанням несанкціонованого обладнання для прослуховування.
Апеляційний суд не підтвердив фактів підбурювання та активного тиску. Водночас, в зв’язку із внесення змін до Кримінального кодексу Литви, Апеляційний суд змінив міру покарання з позбавлення волі на штраф.
В ході розгляду цієї справи у Верховному суді також не було виявлено фактів підбурювання до вчинення злочину.
Не погоджуючись із таким рішенням, адвокат подав заву до Європейського суду з прав людини, оскільки на його думку було порушено ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка передбачає, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов’язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
ЄСПЛ вирішив, що ст. 6 Конвенції не була порушена, оскільки негласні слідчі дії самі по собі не порушують право на справедливий судовий розгляд за наявності чітких, адекватних і достатніх процедурних гарантій.
Щодо підбурювання, Суд дійшов висновку, що органи слідства лише «приєдналися» до кримінальної діяльності заявника, а не спонукали до неї.
You must be logged in to post a comment Login