Судова практика
Особа, яка подала скаргу на вирок, має право відмовитися від неї до закінчення розгляду тільки за згодою відповідно підозрюваного, обвинуваченого чи потерпілого
29 березня 2018 р. Верховний Суд постановою у справі № 717/1417/16-к закрив провадження, оскільки адвокат подав відмову від скарги.
Обвинувачений неодноразово, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, вчиняв хуліганські дії, якими спричинив пошкодження майна у декількох кафе та завдав тілесних ушкоджень потерпілим.
Вироком місцевого суду, залишеним без змін апеляційним судом, його було засуджено за ст. 296 КК та за сукупністю призначено остаточно 4,9 років позбавлення волі.
У касаційній скарзі захисник в інтересах засудженого поставив питання про скасування постановлених судових рішень та призначення нового розгляду у суді першої інстанції.
Проте до початку касаційного розгляду від захисника надійшла заява про відмову від скарги, а засуджений подав свою заяву щодо згоди на такі дії адвоката.
Верховний Суд зазначив, що ст. 432 КПК передбачено таке право на відмову від касаційної скарги, зміну чи доповнення її під час провадження, яке здійснюється згідно з положеннями ст. 403 Кодексу.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 403 КПК особа, яка подала скаргу, має право відмовитися від неї до закінчення розгляду. Захисник підозрюваного, обвинуваченого, представник потерпілого можуть відмовитися від скарги тільки за згодою відповідно підозрюваного, обвинуваченого чи потерпілого.
Суд своєю ухвалою закриває провадження за умови, якщо судові рішення не були оскаржені іншими особами або якщо немає заперечень інших осіб, які подали скаргу, проти закриття провадження у зв’язку з відмовою від скарги.
Отже, Верховний Суд закрив касаційне провадження у зв’язку з відмовою захисника за згодою засудженого від касаційної скарги.
You must be logged in to post a comment Login