Connect with us

Судова практика

Рапорт слідчого, який містить конкретні відомості про вчинення кримінально-протиправних дій, є заявою про вчинення кримінального правопорушення

Опубліковано

4 квітня 2023 р. Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у справі № 572/1684/19 залишив без задоволення касаційну скаргу захисника, який наполягав на протиправному невизнанні доказів у справі недопустимими.

Вироком районного суду особу визнано невинуватою у пред’явленому обвинуваченні у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК, і виправдано у зв’язку із відсутністю в його діях складу злочину.

Апеляційний суд ухвалив новий вирок, яким фігуранта визнав винуватим і призначив покарання за ч. 3 ст. 369 КК у виді позбавлення волі строком на 4 роки.

Читайте також: Провокація злочину. Деякі останні позиції Верховного Суду

У касаційній скарзі захисник серед іншого зазначав, що апеляційний суд протиправно визнав допустимим доказом рапорт слідчої, оскільки уповноважену службову особу не було повідомлено про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, передбаченого ст. 383 КК, та протиправно визнав допустимим доказом витяг з ЄРДР, оскільки внесення відомостей до Реєстру відбулось з порушенням.

Що стосується доводів касаційної скарги захисника в частині неправомірного внесення відомостей у ЄРДР та незаконний, на думку захисника рапорт слідчої, Верховний Суд вказав, що як встановив апеляційний суд, слідча, яка у кримінальному провадженні була уповноважена приймати рішення, передбачені п. 5 ст. 40 КПК, – звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, у зв’язку із чим висновки суду апеляційної інстанції, щодо наявного умислу фігуранта в пропозиції неправомірної вигоди службовій особі, якою є слідча, є обґрунтовані.

Відповідно до вказаної норми у витягу з ЄРДР повинні міститися відомості, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, а не виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими.

Читайте також: Проблеми відмежування контролю за вчиненням корупційного злочину від провокації злочину

Законодавство України не передбачає особливих вимог або певної форми щодо складання заяви про вчинення кримінального правопорушення. У заяві обов’язково мають міститися конкретні відомості про вчинення злочину та прохання особи прийняти невідкладних дій щодо реєстрації даної заяви у ЄРДР та початку досудового розслідування. Фактично рапорт слідчої є заявою про вчинення кримінального правопорушення, з якого цілком вбачається конкретні відомості про вчинення протиправних дій, що обґрунтовано було враховано судом апеляційної інстанції.

З урахуванням вказаного, твердження захисника про недопустимість як доказу рапорту слідчої та витягу з ЄРДР ВС визнав безпідставними.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.