Connect with us

Судова практика

Участь захисника у проведенні такої слідчої дії, як відібрання біологічних зразків для проведення експертизи, не є обов’язковою

Опубліковано

2 квітня 2020 р. Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у справі № 415/1864/14-к залишив без задоволення касаційну скаргу захисника, який наполягав, що під час відбору біологічних зразків участь захисника є обов’язковою.

Вироком міського суду громадянина визнано винуватим та засуджено за ч. 1 ст. 115 КК та за ч. 2 ст. 15, п. 1 ч. 2 ст. 115 КК  за те, що він, перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння за місцем свого проживання, з метою умисного протиправного заподіяння смерті іншій особі, в ході сварки, виниклої на ґрунті особистих неприязних стосунків, наніс останній кухонним ножем кілька ударів по тілу, один з яких в область життєво важливого органу –  шиї, внаслідок чого потерпіла померла на місці.

Після цього, завдав її сину один удар кухонним ножем в область лівої руки, спричинивши йому легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров`я, проте в процесі боротьби, потерпілий вирвався та вибіг із квартири на вулицю, через що обвинувачений не довів свій злочинний умисел до кінця.

Ухвалою апеляційного суду вирок суду першої інстанції змінено у частині призначення покарання.

У касаційній скарзі захисник доводив, що  права засудженого на захист під час досудового розслідування було порушено, оскільки біологічні зразки крові для експертизи відбиралися в нього без участі захисника.

Залишаючи без задоволення касаційну скаргу, Верховний Суд зазначив, що в результаті перевірки матеріалів справи не було знайдено підтвердження доводів захисника про порушення, на його думку, права засудженого на захист під час проведення досудового розслідування, оскільки останньому було надано захисника в день повідомлення про підозру.

Доводи касаційної скарги про недопустимість деяких доказів, отриманих в результаті відібрання біологічних зразків крові для експертизи без участі захисника, є безпідставними, оскільки вказану слідчу дію було здійснено відповідно до вимог ст. 245 КПК за правилами ст. 241 КПК та участь захисника при цьому не є обов’язковою.

Таких порушень вимог кримінального процесуального закону, які були б істотними та могли бути підставами, передбаченими ст. 438 КПК, для скасування оскаржуваного судового рішення, у цій справі не встановлено.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.