Connect with us

Судова практика

Якщо не складено акту про відсутності будь-якого надісланого до суду документа, такий документ вважається отриманим

Опубліковано

Верховний Суд визнав, що у разі одержання документів у пошкодженій упаковці, або якщо при відкритті конверта (пакета) виявлено відсутність будь-якого документа чи додатка до нього, про це складається акт. Відсутність такого акту дає підстави для висновку про наявність документа на час реєстрації.

1 лютого 2018 р. Верховний Суд своєю постановою № 199/2291/14 скасував ухвалу апеляційного суду щодо відмови у відкритті апеляційного провадження.

Апеляційний суд залишив скаргу заявника без руху з тих підстав, що останній заяву про поновлення пропущеного строку не подавав і не зазначав таке прохання в самій скарзі. Пізніше ухвалою того самого апеляційного суду заявнику відмовлено у відкритті апеляційного провадження, оскільки недоліки не були усунені.

У поданій касаційній скарзі заявник просив скасувати ухвалу апеляційного суду , мотивуючи свої вимоги тим, що до апеляційної скарги була додана, зокрема, заява про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Верховний Суд  встановив, що у надісланій до суду апеляційній скарзі було зазначено перелік документів, доданих до апеляційної скарги, а саме: ухвала, постанова, рішення, рішення апеляційного суду, ухвала апеляційного суду, інформаційна довідка, відповідь Вищої кваліфікаційної комісії суддів, копія апеляційної скарги, копія посвідчення, заява про поновлення строку оскарження.

Разом із тим матеріали справи не містили заяви про поновлення строку оскарження.

Верховний Суд зазначив, що відповідно до п.п. 2.6, 2.12 Інструкції з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 р. № 173,  у разі одержання документів у пошкодженій упаковці, або якщо при відкритті конверта (пакета) виявлено відсутність будь-якого документа чи додатка до нього, про це складається акт у двох примірниках, один з яких надсилається відправнику, а другий додається до вхідних документів.

На першому аркуші вхідного документа у правому нижньому куті або вільному від тексту місці проставляється реєстраційний штамп (реєстраційна позначка), в якому зазначаються дата реєстрації, реєстраційний номер (та за необхідності – найменування суду) і підпис особи, яка здійснила реєстрацію документа, а в разі необхідності – і час подання документа.

На порушення зазначених положень Інструкції на апеляційній скарзі заявника відсутній підпис особи, яка здійснила реєстрацію скарги. Акт про відсутність заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження не складався, що дає підстави для висновку про наявність заяви на час реєстрації.

Апеляційний суд, постановляючи ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху з підстав відсутності такої заяви, на зазначене вище уваги не звернув, що призвело до помилкового висновку про відмову у відкритті апеляційного провадження з підстав, передбачених ч. 3 ст. 297 ЦПК України.

Виходячи з цього, Верховний Суд постановив касаційну скаргу задовольнити, ухвалу апеляційного суду скасувати, справу передати до апеляційного суду для продовження розгляду.

Повний текст рішення.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.