Connect with us

Судова практика

Чи нараховується пеня на податковий борг, який став безнадійним?

Опубліковано

Верховний Суд визнав, що в разі спливу 1095 днів з дня виникнення податкового боргу, такий борг визнається безнадійним та підлягає списанню, у тому числі пеня та штрафні санкції. Відтак, з того часу в податкового органу відсутнє право вживати будь-які заходи щодо стягнення.

06.02.2018 Верховний Суд ухвалив постанову у справі № 807/2097/16 за касаційною скаргою на рішення суду першої інстанції та ухвалу апеляційного суду про стягнення податкового боргу.

За відповідачем рахувався податковий борг по сплаті пені, нарахованої згідно з п. 129.1 ст.129 Податкового кодексу України, який підлягав стягненню. Постановою окружного адміністративного суду, залишеною без змін ухвалою апеляційного адміністративного суду, позов задоволено повністю.

Дослідивши матеріали справи, Верховний Суд дійшов висновку, що п. 102.1 ст. 102 ПК України визначено строк давності – 1095 календарних днів, а п. 102.4 цієї статті передбачено, що у разі, якщо грошове зобов’язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв’язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов’язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.

Таким чином, в разі спливу 1095-денного строку з дня виникнення податкового боргу, такий борг визнається безнадійним та підлягає списанню, у тому числі пеня та штрафні санкції, а відтак з того часу в податкового органу відсутнє право вживати будь-які заходи щодо стягнення такої суми боргу.

Обов’язок зі сплати пені пов’язаний з обов’язком погашення податкового боргу. Оскільки в межах спірних відносин сплата податку здійснена поза межами 1095 днів, а сам борг набув статусу безнадійного, нарахування пені на безнадійний борг не здійснюється.

Виходячи з цього, Верховний Суд постановив скасувати рішення окружного адміністративного суду та ухвалу апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.