Connect with us

Судова практика

Якщо обвинувачений визнав вину, відсутність належно повідомленого потерпілого під час судового розгляду не ставить під сумнів законність вироку

Опубліковано

20 лютого 2018 р. Верховний Суд у справі № 522/16495/16-к розглянув касаційну скаргу засудженого на вирок, у справі, яка розглядалася судом за відсутності потерпілої та свідків.

Вироком районного суду, залишеним без змін апеляційним судом, обвинуваченого засуджено за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК, і призначено покарання у виді позбавлення волі на строк чотири роки.

У касаційній скарзі засуджений просив скасувати судові рішення та призначити новий розгляд в суді першої інстанції, оскільки суд провів розгляд справи за відсутності потерпілої та свідків.

За результатами розгляду Верховний Суд дійшов висновку, що доводи засудженого про допущені районним судом істотні порушення вимог кримінального процесуального закону при розгляді справи є безпідставними.

Як убачається з матеріалів кримінального провадження, потерпілій було належним чином повідомлено про дату, час і місце розгляду справи, однак у зв’язку з поганим самопочуттям вона в судове засідання не прибула і у своїх письмових заявах просила суд розглянути справу без її участі.

Відповідно до ст. 325 КПК суд, заслухавши думки усіх учасників, у тому числі засудженого, який повністю визнав свою вину у скоєнні вказаного злочину, прийняв рішення про розгляд справи за відсутності потерпілої та свідків, на допиті яких сторони не наполягали.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.