Connect with us

Судова практика

Якщо одне з учинених особою кримінальних правопорушень є корупційним, звільнення від відбування покарання з випробуванням не застосовується

Опубліковано

5 серпня 2020 р. Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у справі № 734/631/19 задовольнив касаційну скаргу прокурора та скасував ухвалу суд апеляційної інстанції, який застосував закон, який не підлягав застосуванню.

Вироком місцевого суду особу визнано винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК, і на підставі ч. 1 ст. 70 КК остаточно призначено покарання у виді обмеження волі на строк 1 рік 1 місяць із позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, на строк 1 рік 1 місяць.

Апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу засудженої та змінив вирок суду – на підставі ст. 75 КК звільнив засуджену від відбування покарання, призначеного судом першої інстанції, з випробуванням з іспитовим строком 3 роки, якщо вона протягом цього строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає обов’язки, покладені на неї відповідно до ст. 76 КК.

У касаційній скарзі прокурор зазначав, що, незважаючи на те, що особа вчинила корупційні злочини, апеляційний суд всупереч положенням примітки до ст. 45, п. 1, 2 ч. 1 ст. 65, ч. 1 ст. 75 КК безпідставно звільнив її від відбування призначеного покарання з випробуванням, не зазначивши належного обґрунтування прийнятого рішення, що є порушенням вимог ст. 370, ч. 1, 3 ст. 419 Кримінального процесуального кодексу України.

Верховний Суд вказав, що суд апеляційної інстанції, переглядаючи вирок суду першої інстанції за апеляційною скаргою засудженої, дійшов помилкового висновку про наявність підстав для звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Проаналізувавши положення примітки ст. 45, ч. 1 ст. 75 КК, ВС дійшов до висновку, що засуджену визнано винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191 КК, ч. 1 ст. 366 КК, один з яких належить до корупційних. За таких обставин, звільняючи особу, яку визнано винуватою у вчиненні корупційного кримінального правопорушення, від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК, суд апеляційної інстанції неправильно застосував закон України про кримінальну відповідальність – застосував закон, який не підлягає застосуванню.

Отже, Верховний Суд скасував ухвалу апеляційного суду і призначив новий розгляд кримінального провадження в суді апеляційної інстанції.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.