Connect with us

В світі

Дітей вчили любити росію за гроші ЮНІСЕФ і ООН

Опубліковано

«Відпочинок» українських дітей в «ідеологічних» таборах білорусі у 2022 році співфінансували фонди ООН та ЮНІСЕФ.

За неофіційними даними, щонайменше 2 442 дитини за перші півтора року повномасштабного вторгнення незаконно вивезли з окупованих українських міст до білорусі в різноманітні дитячі табори. Такі дані оприлюднила, зокрема, Лабораторія гуманітарних досліджень Єльської школи громадського здоров’я у листопаді минулого року, йдеться в розслідуванні проекту Радіо Свобода «Схеми». Як пишуть у розслідуванні, дітей вивозили на так званий «відпочинок», а по факту у таборах українським дітям нав’язують прорадянські наративи та мілітаризують їх. Наприклад, влаштовують зустрічі з білоруськими силовиками, дають потримати зброю та дозволяють позувати з нею для фото, а також організовують дозвілля під пісні російської естради на воєнну тематику.

Читайте також: Грошову допомогу від ЮНІСЕФ отримають малозабезпечені сім’ї Донеччини

Журналістам «Схем» вдалося поспілкуватися з батьками дітей і самими цими дітьми про ці поїздки до білорусі, зустрічі з авторитарним лідером країни лукашенком та організацію такого «відпочинку». Розслідувачі з’ясували, що за влаштуванням цих програм, крім білоруських, стояли й міжнародні організації, наприклад білоруський Червоний Хрест, ООН та ЮНІСЕФ. Так за даними з витоку внутрішньої документації про діяльність Червоного Хреста в білорусі, яку журналісти отримали завдяки «кіберпартизанам», організацію так званого відпочинку для українських дітей з окупованих територій у білорусі в 2022 році, окрім білоруського Червоного Хреста, забезпечувало й представництво ЮНІСЕФ у цій країні-сателіті рф. Це відбувалося в рамках програми «Гуманітарна допомога дітям-біженцям з України в літній період: організація оздоровлення й підготовка до навчального року».

Як вказується, у серпні 2022 року для дітей з окупованих регіонів України білоруський ЮНІСЕФ спільно з тамтешнім Червоним Хрестом організовував їхнє розміщення в літніх таборах «Бєрьозка» (Гродненська область) і «Липки» (Вітебська область).

Читайте також: В разі посилання учасників спору про визначення місця проживання дитини на факти вчинення домашнього насильства суд має перевірити чи відбувалося воно щодо дитини або за її присутності

Журналісти звернулися до представництва фонду ЮНІСЕФ у білорусі з проханням прокоментувати свою участь у організації так званого відпочинку в 2022 році українських дітей у цій країні, окрім того, відправили запит у штаб-квартиру організації в США. Однак станом на момент виходу матеріалу відповідей не отримали.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.