В світі
Екс-мер Бухареста отримав 5 років в’язниці

Колишнього мера столиці Румунії Соріна Опреску засудили до 5 років і 4 місяців тюремного ув’язнення за корупцію.
Такий вердикт виніс суд Бухареста, повідомляє Укрінформ. Згідно з матеріалами кримінальної справи, у 2013—2015 роках група осіб, до якої входив і Сорін Опреску, створила в міській адміністрації Бухареста корупційну схему для отримання вигідних контрактів на виконання певних робіт.
Столичні фірми були зобов’язані близько 30% прибутку виплачувати у вигляді хабарів чиновникам міської адміністрації, зокрема працівникам апарату мера. Водночас 10% від загальної суми виплачували особисто градоначальнику.
Розгляд даної кримінальної справи тривав майже чотири роки. Цей вирок не є остаточним, він ще може бути оскаржений у встановленому законом порядку.
Джерело: Юридичний вісник України
В світі
Учасниці конкурсу «Міс Мексика» загрожує в’язниця

Двадцятип’ятирічна модель з Мексики Лаура Мохіка Ромеро може бути засуджена до 50 років тюремного ув’язнення за участь у викраденні людей.
Про це повідомляє Daily Mail. За інформацією слідства, вона входила до складу банди, яка займалася викраденням людей. Разом з Лаурою в штаті Веракрус були заарештовані ще дві жінки і п’ятеро чоловіків.
Ромеро в 2018 році завоювала титул «Міс Оахака», у 2019 брала участь у національному конкурсі краси «Міс Мексика», а у 2020 представляла Мексику на міжнародному конкурсі International Queen of Coffee («Королева кави»). При тому жінка характеризувала себе як «Щось більше, ніж просто гарне обличчя». У числі своїх пріоритетів вона називала боротьбу з насильством, спрямованим проти жінок. А також підтримувала благодійні фонди, що збирають кошти для боротьби з раком грудей і лейкемією.
Джерело: Юридичний вісник України
В світі
Джорджія проти Трампа

Влада Джорджії почала розслідування дій колишнього президента США Дональда Трампа зі скасування результатів виборів у штаті.
Про це повідомив представник держсекретаря штату Бреда Раффенспергера «Офіс держсекретаря розслідує отримані скарги. Розслідування носить ознайомлювальний й адміністративний характер. Будь-які подальші юридичні зусилля будуть залишені на розсуд генерального прокурора». Як передбачається, розслідування частково зосередиться на телефонному дзвінку 2 січня, в якому Трамп тиснув на Раффенспергера, щоб той «знайшов» голоси, необхідні для скасування його програшу на виборах у штаті.
Джорджія була одним із декількох регіонів, де адвокати Трампа безуспішно подавали позови, щоб оскаржити результати. А сам Трамп протягом декількох місяців після виборів помилково стверджував, що він переміг у Джорджії, незважаючи на численні перерахунки, що показують, що виграв із невеликим відривом Джо Байден.
Джерело: Юридичний вісник України
В світі
І королева не така вже й свята…

Британська королева Єлизавета ІІ свого часу наказала приватному адвокату добитися, щоб для неї у законі про прозорість зробили виняток.
Таким чином королева успішно добилася урядових змін у законопроекті, аби приховати від суспільства її «принизливе» особисте багатство. Про це пише The Guardian з посиланням на документи, які опинилися в розпорядженні видання. Низка урядових записок, які зберігалися в Національному архіві, говорять, що особистий адвокат Єлизавети Віндзор тиснув на міністрів з вимогою змінити певний законопроект. Це було потрібно для того, щоб її активи лишилися таємницею для громадськості.
Після втручання королеви, уряд додав у законопроект щодо заходів прозорості новий пункт, яким давав право владі робити винятки для компаній, які використовують «глави держав». Усе це сталося в 1970-х роках. В результаті поправку використали для створення державної фіктивної корпорації, яка тримала в таємниці приватні акції й інвестиції королеви Єлизавети II щонайменше до 2011 року.
Реальні масштаби багатства британського монарха так і не були розкриті. Хоча за певними підрахунками, вони складають сотні мільйонів фунтів стерлінгів. Докази тиску королеви на міністрів були виявлені в ході розслідування The Guardian. Воно було націлене на викриття того, як королівська сім’я використовує таємну парламентську процедуру під назвою «Узгодження з королевою» для впливу на законотворчі процеси у Британії.
Джерело: Юридичний вісник України
-
Судова практика5 днів тому
Заподіяння педагогічним працівником шкоди психічному здоров’ю учня внаслідок булінгу є підставою для звільнення такого працівника
-
Законодавство7 днів тому
Адаптивний карантин продовжено до 30 квітня 2021 р.
-
В Україні6 днів тому
На 50% підвищать посадові оклади медпрацівників закладів освіти
-
В Україні20 години тому
Положення про ліцей винесено на повторне обговорення
-
Законодавство5 днів тому
Керівників закладів вищої освіти обиратимуть у два тури
-
Судова практика5 днів тому
При вирішенні питання про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, слід враховувати баланс інтересів сторін
You must be logged in to post a comment Login