Connect with us

В світі

Естонія проти «гібридного трибуналу» для путіна

Опубліковано

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас наполягає на створенні спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності президента рф владіміра путіна та інших російських лідерів за злочин агресії.

Про це вона заявила на спільній прес-конференції з Президентом України Володимиром Зеленським у Житомирі. «Ми підтримуємо міжнародний трибунал з розслідування злочину агресії. Воєнні злочини можуть розглядатися Міжнародним кримінальним судом і судами в Україні, оскільки вони тут скоювалися. Якщо ж говорити про злочин агресії, це злочин лідерів. Я юрист за освітою й можу сказати, що будьякий гібридний трибунал дозволить путіну, лаврову та іншим уникнути відповідальності. Треба чітко наголошувати, що злочин агресії – це злочин, який скоюють лідери і саме їх треба притягнути до відповідальності за це», – сказала прем’єр-міністр Естонії.

Читайте також: Трибунал щодо злочину агресії рф: за якою схемою має бути створений «суд для путіна»?

За її словами, одна з перешкод на шляху до створення спецтрибуналу стосується того, що МКС вже зробив кроки щодо путіна. «І хтось може назвати це перемогою, тому що вже виданий ордер на арешт. Але я дуже активно виступаю за міжнародний трибунал у дуже чіткому форматі, який дозволить притягнути до відповідальності лідерів, які ухвалили рішення про вторгнення в Україну», – додала К. Каллас. «Ми допоможемо зробити так, що не буде безкарності, не буде імунітету за злочини росіян, у тому числі за злочин агресії. Притягнення до відповідальності російських лідерів за геноцид, за злочини проти людяності це і є мета. Ми можемо продемонструвати, що депортація була злочином цього режиму, як і напад на український народ. Злочини без покарання заохотять нові звірства», – резюмувала естонська прем’єрка.

Раніше повідомлялось, що в Брюсселі та країнах G7 схиляються до того, що найбільш реалістичною перспективою притягнення до відповідальності винних у злочині агресії проти нашої країни буде «гібридний трибунал», який міг би поєднати національну юрисдикцію України та процес на основі міжнародного права з суддями з різних країн. Натомість Київ не підтримує «гібридний трибунал» для путіна, який просуває Захід.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.