Connect with us

В світі

Німеччина подала позов проти Італії

Опубліковано

Позов подано до Міжнародного суду ООН у зв’язку з тим, що Італія продовжує дозволяти постраждалим від воєнних злочинів нацистів вимагати компенсацій від Німеччини, всупереч попередньому рішенню суду.

Читайте також: Визначено особливості співробітництва з Міжнародним кримінальним судом

Про це повідомляє Reuters. Німеччина скаржиться, що Італія продовжує дозволяти такі позови до національних судів, хоча ще в 2012 році Міжнародний суд ООН постановив, що це порушує право Берліна на імунітет за міжнародним правом. Відтоді в Італії подали ще 25 позовів з вимогою компенсацій, і в багатьох випадках італійські суди постановили, що ФРН має їх платити. У двох випадках для виконання рішення італійські суди намагаються заарештувати в Римі майно, яке перебуває в державній власності Німеччини.

У Берліні пояснили, що подали позов саме зараз через те, що до 25 травня італійський суд може прийняти рішення про продаж цих будівель. А в деяких знаходяться освітні та культурні установи Німеччини. Влада ФРН просить суд в якості тимчасового заходу наказати, щоб Італія не продавала будівлі до фінального рішення за позовом.

Додамо, що суперечка між країнами про компенсації за збитки, завдані в роки Другої світової війни, почалася в 2008 році, коли найвищий суд Італії зобов’язав Німеччину сплатити близько мільйона євро родинам дев’ятьох людей, яких нацисти вбили в Тоскані у 1944 році. За цими позовами надійшли ще й інші. Німеччина наполягала, що вже сплатила масштабні компенсації за низкою угод про репарації з постраждалими країнами.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.