Connect with us

Законодавство

Визначено особливості співробітництва з Міжнародним кримінальним судом

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо співробітництва з Міжнародним кримінальним судом» № 7304.

Зокрема новим розд. ІХ-2 Кримінального процесуального кодексу України унормовано:

 • обсяг і порядок співробітництва;
 • центральні органи України щодо співробітництва;
 • поняття і зміст консультацій з Міжнародним кримінальним судом;
 • процедуру передання кримінального провадження в рамках співробітництва, виконання прохання Міжнародного кримінального суду про надання допомоги;
 • засади конфіденційності та захисту відомостей, що стосуються національної безпеки України, під час співробітництва;
 • вимоги до забезпечення збереження доказів;
 • виконання Міжнародним кримінальним судом функцій на території України;
 • тимчасову передачу особи Міжнародному кримінальному суду для проведення процесуальних дій;
 • запити (прохання) до Міжнародного кримінального суду;

Читайте також: Оновлено Перелік територій, де припинено доступ до реєстрів Мін’юсту

 • права особи, стосовно якої надійшло прохання Міжнародного кримінального суду про співробітництво;
 • особливості затримання осіб, які розшукуються Міжнародним кримінальним судом або стосовно яких надійшло прохання Міжнародного кримінального суду про тимчасовий арешт або про арешт і передачу;
 • застосування до особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на прохання Міжнародного кримінального суду про тимчасовий арешт (тимчасового арешту);
 • передача особи до Міжнародного кримінального суду у спрощеному порядку;
 • виконання прохання Міжнародного кримінального суду про арешт і передачу;
 • тимчасове звільнення особи, до якої застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;
 • організацію передачі особи до Міжнародного кримінального суду;
 • транзитне перевезення особи, яка передається до Міжнародного кримінального суду;
 • витрати, пов’язані з виконанням прохань Міжнародного кримінального суду про співробітництво;
 • виконання рішень Міжнародного кримінального суду.

Окрім того, внесено зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України, Законів України «Про попереднє ув’язнення», «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві».

Законодавство

Новий розмір виплат за «зеленим тарифом»

Міністерство енергетики наказом № 206 встановило новий порядок розподілу коштів для виробників електроенергії з альтернативних джерел на період воєнного стану.

Тепер Державне підприємство «Гарантований покупець» розподілятиме між виробниками електроенергії за «зеленим тарифом» усі грошові кошти, отримані від продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел.

За результатами продажу електричної енергії розподіл грошових коштів здійснюється відповідно до таких показників:

1) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання – сума, що дорівнює значенню 18% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше – 15%);

2) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії вітру – сума, що дорівнює значенню 18% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше – 16%);

Читайте також: Енергоощадні характеристики всіх будівель внесуть у національну базу даних

3) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з гідроенергії – сума, що дорівнює значенню 35% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік;

4) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з біогазу – сума, що дорівнює значенню 40% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік;

5) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з біомаси – сума, що дорівнює значенню 75% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше – 60%).

За наявності залишку грошових коштів, що залишився на поточному рахунку після виконання попередніх показників розподілу, цей залишок розподіляється та спрямовується виробникам пропорційно розміру нарахувань для відповідного виробника, здійснених з урахуванням цих же показників, але не більше вартості товарної продукції розрахункового періоду, розрахованої за «зеленим» тарифом для такого виробника.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Законодавство

Безробітних залучатимуть до суспільно корисних робіт

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 753 і від 20 березня 2013 р. № 175» від 21 червня 2022 р. № 716, якою врегульовано організацію суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.

Як повідомив Державний центр зайнятості, в кожній області різновид робіт визначатимуть місцева влада та військові адміністрації, але всі вони будуть спрямовуватися на відбудову інфраструктури та економіки країни. З орієнтовним переліком робіт можна ознайомитись за посиланням.

Читайте також: Часткове безробіття: порядок надання, умови та тривалість допомоги

Спочатку пропонуватимуться вакансії, які відповідають умінням, навичкам та кваліфікації безробітних, а у разі, якщо таких пропозицій роботи немає в базі даних, будуть запропоновані громадські роботи.

До громадських та суспільно корисних робіт залучатимуть лише придатних за станом здоров’я. При цьому особа може лише двічі відмовитися від участі в громадських роботах, надалі це буде свідченням її несприяння у власному працевлаштуванні, а тому виплата допомоги по безробіттю припинятиметься.

З усіма, хто долучиться до виконання робіт, укладається строковий трудовий договір. Робота оплачуватиметься у розмірі мінімальної заробітної плати і вище.

Читати далі

Законодавство

Понад 762 млн грн перерозподілено на підтримку охорони здоров’я

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2022 рік, і внесення зміни до Порядку та умов надання у 2022 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я» від 24 червня 2022 р. № 709.

Читайте також: Канабіс використовуватимуть в медичних цілях

«Уряд підтримав програму виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я на понад 762,5 млн грн. Завдяки такому перерозподілу коштів буде забезпечена можливість закладів охорони здоров’я, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, нараховувати медичним працівникам заробітну плату на рівні 20 тис. грн для лікарів та 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу», – прокоментували у Міністерстві охорони здоров’я.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.