Connect with us

В світі

Регулювання штучного інтелекту: нові стандарти в Європі

Опубліковано

Ухвалено нові правила в сфері штучного інтелекту в Європейському Союзі.

Європарламент ухвалив Акт, який регулює використання ШІ. Нові правила забороняють використання ШІ, який може загрожувати правам людини. Таку інформацію оприлюднено сьогодні на сайті Європейського парламенту. За ухвалення цих нових регуляторних правил проголосували 523 депутати Європарламенту, 46 – «проти», ще 49 – утрималися. «Головною метою документу є захист фундаментальних прав, демократії, верховенства права та стійкості довкілля від ризиків, пов’язаних зі ШІ (штучним інтелектом), та прискорити інновації й забезпечити провідну роль Європи в цій сфері. Ці регуляторні правила вводять зобов’язання щодо використання штучного інтелекту на основі його потенційних ризиків», – йдеться в документі.

Читайте також: 8 пріоритетних напрямів інноваційної діяльності до закінчення війни

Нові правила забороняють використання деяких програм ШІ, які можуть загрожувати правам людини, включаючи певні біометричні системи, масовану ідентифікацію осіб з використанням камер спостереження для створення відповідних баз даних. Заборонено фіксацію емоційних реакцій на робочих місцях та в школах, систему фіксації соціального рейтингу, «інтелектуальні» поліцейські дії, які базуються виключно на складанні профілю особистості та оцінці його особистих характеристик. Заборонено використовувати штучний інтелект для маніпулювання поведінкою людей чи експлуатації їх вразливостей.

Правоохоронцям також заборонено використання біометричних систем ідентифікації, за винятком особливих та чітко визначених випадків, наприклад, для пошуку зниклих осіб або запобігання терористичним атакам.

Передбачається запровадження чітких зобов’язань та обмежень для функціонування систем на основі ДІ в інших галузях, наприклад, у функціонуванні критичної інфраструктури, у системі освіти, зайнятості, приватних та державних послуг, включаючи охорону здоров’я та банківське обслуговування. Певні обмеження накладаються також на використання ШІ в деяких правоохоронних системах та правосудді, у структурах, залучених до регулювання міграції, охорони кордонів, а також у виборчих системах, з точки зору зниження ризику можливих впливів на виборців.

Усі системи ШІ та пов’язані з ними продукти повинні мати чітке маркування та прозорість у використанні. Наприклад, таке чітке маркування повинні мати штучні або змінені зображення, аудіо- та відеоконтент (так звані deepfakes).

Читайте також: Штучний інтелект як винахідник. Зміна парадигми в праві інтелектуальної власності

У той же час на рівні країн-членів повинні бути створені регуляторні органи, які сприятимуть інноваціям у сфері штучного інтелекту на рівні малих та середніх підприємств і проводити відповідні тренінги для їх персоналу в поводженні з ШІ до того, як вироблені за його допомогою продукти чи послуги потраплятимуть на ринок. На цьому етапі прийняті регуляторні норми проходять правову експертизу та мають бути затверджені на рівні Ради ЄС. Вони набудуть чинності за 20 діб після оприлюднення в Офіційному журналі ЄС.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.