Connect with us

В світі

Сербія готує позов проти НАТО

Опубліковано

Адвокат сербського міста Ніш Срджан Алексіч створює робочу групу юристів, які займатимуться підготовкою позовів проти країн-членів НАТО за застосування збідненого урану під час бомбардувань колишньої Югославії, повідомляє сербський портал B92.

За словами адвоката, взятися за цю справу він вирішив після того як слідчі в Італії підтвердили зв’язок між використанням збідненого урану і хворобами військових, які провели в Косові 3 місяці. Верховний суд Італії за результатами цих розслідувань присудив відшкодувати збитки італійським військовим, які входили до миротворчого контингенту, що свого часу виконував місію на території колишньої Югославії.

Адвокат також анонсував міжнародний конгрес на початку літа, на якому він планує залучити іноземних експертів для збору доказів.

Декілька років після бомбардування Югославії європейські чиновники попереджали про радіацію в результаті застосування збідненого урану, а багато країн ЄС проводили обстеження своїх солдатів, які входили до військових місій на Балканах. Зазначимо, що про підготовку позову проти країн НАТО за застосування збідненого урану під час бомбардувань 1999 року заговорили в Сербській королівській академії в минулому році.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.