Connect with us

В світі

Ще один крок до вилучення заморожених активів росії

Опубліковано

Комітет із політичних питань Парламентської асамблеї Ради Європи днями ухвалив проект резолюції щодо конфіскації заморожених у країнах Заходу російських активів та спрямування їх на відбудову України.

Про це інформує прес-служба ПАРЄ. У проекті резолюції, що ґрунтується на доповіді представника Албанії Лулзіма Баші, комітет заявляє, що росія як країна-агресор має надати «повну компенсацію за шкоду, завдану її протиправними діями на міжнародному рівні, в тому числі за руйнування інфраструктури, загибель людей, економічні збитки та інші негативні наслідки». На цьому етапі йдеться лише про проект, який ще не схвалений на рівні ПАРЄ.

Читайте також: Прибуток від заморожених активів рф послужить Україні

У тексті документу пропонується, аби Рада Європи очолила процес «вилучення російських державних активів та їхнє використання на відбудову України», відзначаючи, що на червень 2023 року завдані Україні збитки внаслідок війни оцінювалися фахівцями у 416 млрд доларів США. Комітет рекомендує створити міжнародний компенсаційний механізм під егідою Ради Європи, що передбачало би створення міжнародного трастового фонду, до якого передали б активи з країн-учасниць Ради Європи та інших держав. Також пропонується створити неупереджену й ефективну комісію для розгляду претензій, яка би діяла за загальновизнаними юридичними нормами, аби розглядати заявки України та інших суб’єктів (фізичних і юридичних осіб), постраждалих внаслідок агресії.

Комітет закликає країни-учасниці Ради Європи та інші держави, в яких є заморожені російські активи, активно співпрацювати в питанні передачі таких активів у цей механізм за підтримки ЄС, США та країн «Групи семи». «Згідно з міжнародним правом, держави вправі застосувати контрзаходи проти країни, яка серйозно порушила міжнародне право. Настав час, щоби країни Ради Європи перейшли від санкцій до контрзаходів», – заявили в комітеті, додавши, що не бачать проблем з легітимністю такого кроку.

Читайте також: В разі порушення державою позитивного обов’язку особі має відшкодовуватися моральна шкода, а в разі порушення негативного – і моральна, і майнова

У проекті резолюції аргументують своє рішення тим, що це допоможе посилити Україну, як і забезпечити відповідальність росії та стримати потенційні наступні випадки агресії. Додамо, що парламентська асамблея, до якої входять парламентарі 46 країн, має розглянути це питання на одній з наступних сесій.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.