Connect with us

В світі

Шотландці вимагали незалежності

У місті Глазго, що на заході Шотландії, близько 20 тисяч людей вийшли на демонстрацію за незалежність регіону від Великобританії.

У мітингу також взяла учать очільниця уряду Шотландії Нікола Стерджен. За її словами, перемога консерваторів на чолі з нинішнім прем’єр-міністром Борисом Джонсоном на наступних парламентських виборах означатиме, «Шотландія буде проти своєї волі вирвана з родини європейських країн». Саме тому шотландці виступають за незалежність.

Раніше, на початку жовтня тисячі людей зібрались в Единбурзі, столиці Шотландії, на марш на підтримку незалежності Шотландії.

Джерело: Юридичний вісник України

В світі

На Кіпрі заборонили цілуватися

Міністерство охорони здоров’я Кіпру ввело заборону на поцілунки, обійми, рукостискання і танці на весільних церемоніях і хрестинах.

Таким чином у республіці введено додаткові заходи для боротьби з поширенням коронавірусу. «Традиційна вітальна процедура, яка передбачає поцілунок або рукостискання — не дозволена», – заявили в Міністерстві охорони здоров’я щодо заборони на поцілунки між молодятами. Як уточнюється, під час привітань число присутніх не повинно перевищувати 250 осіб на годину. «Наприклад, якщо загальна кількість запрошених становить 1 тисячу осіб, то мінімальний час, витрачений на привітання має складатися з чотирьох години», – роз’яснили в Міністерстві охорони здоров’я.

Разом із тим, залишається колишнім ліміт максимального числа присутніх на званому обіді з нагоди весілля або хрестин в 350 осіб. Столи під час свята повинні бути розставлені так, щоб зберігалася соціальна дистанція в 2 кв. м на відкритому повітрі і 3 кв. м в закритому приміщенні. Крім того, заборонені і танці на таких святах. «На заході не повинно бути виділеного місця для танців, аби уникати скупчення людей. Наречені або батьки дитини, що проходить процедуру хрещення, повинні в обов’язковому порядку мати список всіх гостей церемонії, щоб можна було відстежити їх контакти в тому випадку, якщо у когось із присутніх буде виявлено коронавірус», – підкреслили в МОЗ.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В світі

«Скіфське золото»: суд у Нідерландах триває

Апеляційний суд Амстердама на минулому тижні розпочав слухання щодо відводу судді у справі про «скіфське золото».

Слухання розпочалися об 11:30 за місцевим часом. Україна просить відведення судді у зв’язку з виявленням додаткових матеріалів, що свідчать про його упередженість та зв’язку з РФ. Нагадаємо, раніше, 1 листопада 2019 р. суд у Гаазі відхилив клопотання української сторони про відвід судді Апеляційного суду Амстердама, який розглядає справу щодо «скіфського золота». В рішенні йдеться про те, що суд не побачив жодних обставин, які б свідчили про упередженість судді. Провадження по суті було зупинено до вирішення питання про відвід. Це клопотання Україна подала 6 вересня і попросила відреагувати на нього до 11 вересня. Натомість 12 вересня секретар суду повідомив, що головуючий суддя не вбачає підстав для самовідводу.

Наступного дня Україна вдруге подала клопотання про відвід судді. Міністерству юстиції стало відомо про існування обставин, що можуть свідчити про упередженість головуючого судді. Зокрема, за інформацією Мін’юсту, головуючий суддя Апеляційного суду Амстердама протягом кількох років здійснював представництво інтересів російської компанії «Промнефтьстрой» у справі проти ВАТ «НК «ЮКОС2», тобто фактично захищав інтереси Російської Федерації як основного інтересанта у вирішенні справи на користь «Промнефтьстрой». А таке представництво інтересів «Промнефтьстрой» він здійснював у тісній співпраці з адвокатами, які представляють інтереси кримських музеїв у справі щодо «скіфського золота». Тож мотивація української сторони була цілком обґрунтованою й зрозумілою.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В світі

Шотландія готується до нового референдуму

Законопроект про проведення нового референдуму щодо виходу Шотландії зі складу Сполученого королівства, зокрема конкретне питання та час голосування, буде опублікований до парламентських виборів у Британії, які заплановані на наступний рік.

Про це повідомила перший міністр Шотландії Нікола Стерджен, пише Reuters. Вона (очолює автономний уряд Едінбурга, котрий виступає за незалежність Шотландії), заява, що в березні тимчасово призупинила підготовку до проведення референдуму через пандемію коронавірусу. Однак, за її словами, надто повільна реакція британського прем’єр-міністра Бориса Джонсона на пандемію, а також наростаюче народне роздратування, яке з’явилося в шотландців після виходу Британії з ЄС, змусили її повернутися до підготовки нового референдуму. «До кінця роботи цього парламенту ми опублікуємо законопроект, в якому будуть визначені пропоновані нами умови та строки проведення референдуму про незалежність Шотландії, а також конкретне запитання, яке буде винесено на референдум», — сказала Нікола Стерджен.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Telegram