Connect with us

В світі

Спецтрибунал для путіна

Опубліковано

Політичну декларацію конференції «Відновлення справедливості для України», яка проходила днями в Гаазі, підписали 44 держави. У ній вони висловлюють підтримку створенню спецтрибуналу щодо злочину агресії та ініціативам щодо використання заморожених активів рф на користь України.

Про це йдеться на порталі уряду Нідерландів. Підсумковий документ наразі підписали Албанія, Андорра, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словенія, Іспанія, Швеція, Україна, Британія і США. Всього в конференції брали участь 57 країн.

Читайте також: Трибунал для росії: Албанія готова приєднатися до коаліції

У декларації міжнародне співтовариство засуджує агресію росії проти України як кричуще порушення міжнародного правопорядку і нагадує про рішення суду ООН ще від 16 березня 2022 року, яким росію зобов’язали припинити бойові дії. Країни-учасниці висловлюються за посилення спільних зусиль для забезпечення належного розслідування та відповідальності за всі порушення міжнародного права, скоєні під час війни росії проти України, включно зі злочином агресії. Підтверджуються й наміри працювати над створенням спецтрибуналу для притягнення росії до відповідальності за злочин агресії проти України, що сприяло би покаранню вищого військово-політичного керівництва рф та «вітається значний прогрес у цьому нарямку», закликаючи держави й міжнародні організації допомогти з напрацюванням юридичної бази міжнародної підтримки для завершення цього процесу, а також висловлюється подяка Нідерландам за готовність прийняти цей спецстрибунал.

Читайте також: Кримінальна відповідальність за обхід санкцій ЄС

У другому розділі декларації, присвяченому компенсації завданих Україні збитків, ідеться про початок роботи Реєстру збитків, який із 2 квітня уже почав приймати заявки про знищене майно.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.