Connect with us

В світі

У ЮНЕСКО оцінили збитки науковій інфраструктурі України

Опубліковано

Вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року завдало серйозної шкоди науковим установам нашої країни, особливо університетам, і ЮНЕСКО наголошує на необхідності їх подальшого захисту.

Читайте також: Європейські аудитори визначили ефективність санкцій за відхід від верховенства права

Як вказується, загальна вартість відновлення державної наукової інфраструктури України наразі становить понад 1,26 млрд доларів. «Оскільки ситуація стає дедалі критичнішою для наукового співтовариства, ми маємо захищати і підтримувати їхні дослідження в Україні», – заявила Одрі Азулай, генеральний директор ЮНЕСКО.

За останні два роки було пошкоджено або зруйновано 1 443 будівлі, що відносяться до 177 установ, причому найбільше постраждали будівлі в східній частині Харківської області. Тільки на ремонт приміщення Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого в Харкові, за підрахунками, знадобиться майже 120 млн доларів. Крім того, відновлення або заміна пошкодженого наукового обладнання обійдеться в суму трохи більше 45 млн доларів.

Читайте також: Європарламент хоче судитися з Єврокомісією

Тоді як у звіті ЮНЕСКО наведено структурний збиток, реальна ціна війни з наукою набагато вища. Крім цього, в доповіді ЮНЕСКО йдеться про величезну кількість переміщених українських вчених: 4 887 осіб переїхали в інші країни. Додамо також, що на сьогодні в Україні пошкоджено ще й близько 2 тисяч об’єктів культури. Найбільше з них постраждали в Донецькій та Харківській областях.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.