В світі
Трамп помилував Манафорта

Президент США Дональд Трамп оголосив про помилування і пом’якшення вироків 29-ти особам, включаючи екс-главу своєї виборчої кампанії Пола Манафорта, засудженого за махінації.
Про це повідомляє сайт Білого Дому. «Президент Дональд Трамп помилував 26 осіб і частково або повністю пом’якшив вироки ще 3 особам».
Як вказується, Манафорт провів у в’язниці вже 2 роки, в тому числі деякий час в одиночній камері. Як відзначається, «в результаті кричущого зловживання з боку прокуратури Манафорт пережив роки несправедливого поводження і став однією з найяскравіших жертв…, можливо найбільшою, полювання на відьом в американській історії».
Також Трамп помилував батька свого зятя Чарльза Кушнера, засудженого у 2006 році за незаконні внески в передвиборну кампанію й ухиляння від сплати податків, і колишнього радника Роджера Стоуна, якого звинувачували в перешкоджанні розслідуванню, тиску на свідків і неправдивих свідченнях в рамках справи про втручання Росії у вибори президента США 2016 року.
Джерело: Юридичний вісник України
В світі
Болгарія висилає двох російських дипломатів

Болгарія оголосила персонами нон грата двох російських дипломатів у зв’язку зі шпигунським скандалом.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє БНТ. У ході розслідування встановлено, що двоє громадян Російської Федерації здійснювали нерегламентовану діяльність, маючи дипломатичний імунітет. У посольстві РФ рішення болгарської сторони щодо висилки дипломатів назвали «безпідставним демаршем» і заявили, що «російська сторона зберігає за собою право на відповідні заходи». Напередодні Генпрокуратура Болгарії повідомила про початок досудового провадження стосовно групи осіб, підозрюваних у шпигунстві на користь РФ. Головний прокурор Іван Гешев 22 березня офіційно передав інформацію в МЗС. Як повідомлялося, 19 березня в ході спецоперації в столиці Болгарії Софії затримали шість осіб за шпигунство на користь Росії. Всі вони раніше служили в розвідці. Їм висунуто обвинувачення за статтею «Шпигунство». За інформацією прокурорів, група людей на чолі з колишнім високопосадовцем болгарської військової розвідки вибудувала розвідувальну мережу з метою шпигунства на користь Росії. Вони вербували людей, що мали доступ до державної таємниці як Болгарії, так і НАТО. Двадцять першого березня суд у Болгарії у рамках розслідування справи про шпигунство на користь РФ ухвалив рішення залишити під вартою п’ятьох підозрюваних.
Джерело: Юридичний вісник України
В світі
«Репортери без кордонів» проти Facebook

Міжнародна неурядова організація «Репортери без кордонів» подала в суд на Facebook, звинувативши соцмережу у використанні комерційної практики, що «вводить в оману».
Про це повідомляється на сайті організації. Як відзначають у своєму позові представники «репортерів», соцмережа обіцяє користувачам «безпечне, надійне і вільне від помилок» онлайн-середовище, але замість цього у Facebook широко поширюються «ксенофобські публікації та фейки».
В якості відповідачів в позові вказані французьке та ірландське відділення мережі. Організація очікує, що рішення французького суду щодо Facebook матиме «глобальні наслідки», оскільки в соцмережі діють єдині умови обслуговування по всьому світу. Згідно з французькими законами, використання нечесної комерційної практики карається штрафом у розмірі до 10% від річних продажів в цій країні.
Спричинило позов те, що 22 березня 2021 року Facebook опублікувала дані про боротьбу з поширенням недостовірної інформації. Компанія повідомила, що щодня видаляє кілька мільйонів фейкових акаунтів. Так, у період з жовтня по грудень 2020 року були видалені понад 1,3 мільярда таких акаунтів, а за останні три роки були видалені понад 100 мереж за «скоординовану недостовірну поведінку».
Станом на березень 2021 року, відзначили у Facebook, відстеженням недостовірної, фейкової інформації та акаунтів займаються понад 35 тисяч осіб.
Джерело: Юридичний вісник України
В світі
Нові санкції проти РФ

Міністерство торгівлі США розширило експортні обмеження щодо Росії у зв’язку з отруєнням опозиціонера Олексія Навального.
Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на сайт американського міністерства. «Використавши проти дисидентів нелегальні нервово-паралітичні засоби як усередині, так і за межами РФ, російський уряд діяв грубо порушуючи свої зобов’язання, передбачені Конвенцією про хімічну зброю, й безпосередньо піддав смертному ризику своїх громадян та громадян інших країн. Міністерство торгівлі прагне запобігти доступу Росії до чутливих технологій США, які можуть бути спрямовані на її шкідливу діяльність з розробки хімічної зброї» — йдеться в заяві міністерства торгівлі.
Санкції включають нові експортні обмеження і вступили в силу 18 березня. Зокрема, США відмовлятимуть в експорті в Росію товарів, пов’язаних із національною безпекою; також влада США призупинить дію ліцензій на обслуговування й заміну деталей та устаткування, які раніше були поставлені в Росію. Нові обмеження є розширенням санкцій, запроваджених на початку березня проти дев’яти російських компаній.
Джерело: Юридичний вісник України
-
Законодавство5 днів тому
COVID-19. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, вебінари
-
В Україні3 дні тому
Все про систему якості освіти в школах – на спеціальному сайті
-
В Україні3 дні тому
Вступ до закладів профосвіти – 2021: відповіді на поширені запитання від МОН
-
Законодавство2 дні тому
Діти без профілактичних щеплень зможуть відвідувати дитячі заклади
-
В Україні4 дні тому
Пробне ЗНО-2021 у Києві та Чернігівській області переносять на 24 квітня
-
Законодавство3 дні тому
Правила паркування оновлено. Що змінилося?