Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В світі

У Франції розпочалися «народні дебати»: Макрон шукає аргументи проти «жовтих жилетів»

Опубліковано

on

Президент Франції Еммануель Макрон дав офіційний старт «загальнонаціональному діалогу» в нормандському містечку Гран-Буртерульд, що неподалік Руана. Основна мета «народних дебатів» — знизити протестну активність і градус гніву «жовтих жилетів».

 

Візит особливої відповідальності

Поїздка до Нормандії стала першим за останній місяць «виходом у народ» Еммануеля Макрона. На початку грудня президента освистали в комуні ЛеПюї-ан-Веле на півдні країни. Цього разу з нагоди президентського візиту в Гран-Буртерульді — містечку з населенням 3 500 осіб — заборонили будь-які демонстрації і перекрили в’їзди.

Попри всі заходи безпеки, сотні протестувальників у жовтих жилетах все ж таки вдалося вийти на вулицю. Один із них, Тьєррі-Поль Валет, глава асоціації «Громадяни в жовтих жилетах» (Citoyens gilets jaunes), приїхав із Парижа. Він поскаржився в інтерв’ю AFP, що йшов через ліс «наче контрабандист» і подолав чотири поліцейських кордони, аби потрапити до пункту призначення — Гран-Буртерульда, де було дано старт громадським консультаціям.

Тим часом у першій половині дня Макрон несподівано зупинився в іншому нормандському містечку Гані, де взяв участь у засіданні місцевої ради, яке проходило за закритими дверима, без камер і мікрофонів. Журналісти повідомляють, що один з присутніх — залізничник, незгодний з реформою національної залізничної компанії (SNCF) — під час засідання виклав на стіл жовтий жилет. У відповідь Макрон промовив фразу, яка вже викликала обурення опозиції: «На людей у важкій ситуації треба покласти більше відповідальності, бо серед них є ті, хто поводиться добре, але є й ті, хто робить дурниці».

Після цього Макрон попрямував до Гран-Буртерульда, де зустрівся з 600 нормандськими мерами в місцевому спортивному комплексі. Він виголосив коротке п’ятихвилинне звернення, підкресливши, що хоче не робити довгих промов, а вислухати самих мерів. Але президент все ж змалював своє бачення причин «жовтожилетного» руху. На думку президента, тут зійшлися разом і виплеснулися чотири громадських «розриви» (або нерівності): соціальний, економічний, територіальний і демократичний. За його словами ці розриви виникли не сьогодні і навіть не вчора. І процитував одного зі своїх попередників — Жака Ширака, який говорив про соціальні розриви ще в 1995 році.

Мери своєю чергою подали президенту скарги і пропозиції, які жителі їхніх комун залишали в спеціальних книгах. При тому частина французьких мерів впевнені, що «загальнонаціональні дискусії» не повинні проходити на рівні мерій, оскільки місцева влада не має повноважень із багатьох питань, які винесені на порядок денний.

Які теми хочуть обговорювати французи?

За даними соцопитування компанії Elabe, французів найбільше хвилюють теми купівельної спроможності та оподаткування. За ними йдуть питання соціальної справедливості, державних витрат, пенсій, працевлаштування, імміграції та екології. Найпопулярніші серед пропозицій — позбавити привілеїв народних обранців, скоротити кількість депутатів і сенаторів та знизити ПДВ на товари першої необхідності. Більше третини опитаних висловилися за відновлення спеціального «податку на багатство» (ISF), який існував 35 років і який скасував Макрон.

Це одна з найсуперечливіших реформ, через яку Макрона дехто називає «президентом багатіїв». Її суть полягає в тому, що від податку звільнили великі банківські активи, сподіваючись на те, що найзаможніші французи інвестуватимуть в реальну економіку. Багато хто у Франції вважає це несправедливим.

До самої ідеї «загальнонаціонального діалогу» французи ставляться скептично. Про своє бажання взяти в ньому участь заявили лише 40% опитаних Elabe. Інше соцопитування — компанії OpinionWаy — свідчить про те, що менше третини вважають, що консультації стануть виходом із кризи.

Еммануель Макрон у своєму «листі французам» окреслив основні питання, навколо яких має вибудовуватися діалог: податки, бюджетні витрати, держпослуги, екологія та участь громадянського суспільства в політичному житті. «Заборонених тем немає», — запевнив президент. Хоча уряд уже відкинув відновлення «податку на багатство» за підсумками «народних консультацій». Дебати також не зачіпатимуть такі питання, як право на аборти, смертна кара або закон про одностатеві шлюби. Хоча влада не виключила обговорення імміграційних квот, чого вимагають французькі праві й ультраправі.

Як проходитимуть «народні дебати»?

Як пояснив прем’єр-міністр Едуар Філіп, громадські консультації проходитимуть «»по всій Франції з ініціативи мерів або самих громадян». Свої пропозиції можна буде надіслати також через онлайн-платформу або поштою. У фінальній фазі, в березні, відбудуться «регіональні громадянські конференції», в яких візьмуть участь по сотні осіб, обраних шляхом жеребкування.

Уряд призначив і спеціальних «супроводжуючих» переговорного процесу — двох міністрів (держсекретаря при міністерстві екології Еммануель Варгон і міністра, відповідального за місцеве самоврядування, Себастьєна Лекорню). Це призвело до критики і підозр, що уряд має намір використовувати дебати в своїх цілях й обмежити їхній порядок денний.

Незабаром мають назвати й імена п’яти «гарантів» незалежності цих консультацій. Двох таких «гарантів» призначить сам уряд, інших трьох — Національні збори, Сенат і Рада з економіки, соціальних питань та довкілля (CESE).

Президент запевнив, що пропозиції, висловлені під час «громадського діалогу», ляжуть в основу «нового суспільного договору» і що уряд після закінчення дискусій врахує всі висловлені думки та пропозиції.

Джерело: Юридичний вісник України

Advertisement
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

В світі

ЄСПЛ визнав дорожні збори незаконними

Опубліковано

on

Європейський суд з прав людини постановив, що дорожні збори в Німеччині є незаконними, оскільки вони несправедливі стосовно водіїв з інших країн Європейського Союзу, повідомляє AP.

Рішення суду в Люксембурзі означає, що Німеччині доведеться відмовитися від своєї системи оплати автодоріг або переглянути її.

Позов було подано Австрією, яка скаржилася, що збори до 130 євро на рік є дискримінаційними і тому незаконними згідно із законодавством ЄС. Усі автомобілісти повинні платити збір відповідно до розміру їхнього транспортного засобу й типу двигуна, але німецькі платники податків можуть подати заявку на повернення коштів.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В світі

Дружину ізраїльського прем’єра судили за корупцію

Опубліковано

on

Дружина чинного ізраїльського прем’єр- міністра Сара Нетаньягу має виплатити штраф у розмірі 55 тисяч шекелів (близько 405 тисяч гривень).

Як зазначає Jerusalem Post, судове рішення прийняте після чотирирічного розгляду. Між слідством і Сарою Нетаньягу укладено угоду про визнання провини. Жінка визнала себе винною в менш тяжкому злочині — умисне використання помилки іншої людини. Спочатку її звинувачували у шахрайстві. Крім того, в рамках укладеної угоди держава залишила за собою право вимагати від Нетаньягу в суді у цивільних справах ще 175 тисяч шекелів (1,3 млн грн).

Прокуратура стверджувала, що з вересня 2010 року по березень 2013 року Сара Нетаньягу діяла в координації з іншим обвинуваченим у справі — заступником генерального директора канцелярії колишнього прем’єр-міністра Езрою Сейдофф. За версією звинувачення, Нетаньягу і Сейдофф брехали, щоб обійти правило: «У разі, коли кухар не працює в офіційній резиденції, дозволяється замовляти готову їжу в міру необхідності». Сейдофф та Сара вказували, що в резиденції прем’єр-міністра немає шеф-кухаря. Таким чином вони сподівалися отримати державне фінансування для замовлень їжі з ресторанів, стверджувала прокуратура. В цілому Нетаньягу і Сейдофф за цей період замовили страв за рахунок бюджету на 399 тисяч шекелів (близько 3 млн грн).

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В світі

Британія не хоче «жорсткого Brexit»

Опубліковано

on

За повідомленням BBC, у Нижній палаті британського парламенту не підтримали пропозицію Лейбористської партії створити механізм установки контролю для блокування ймовірності виходу країни з ЄС без угоди («жорсткого Brexit»).

Лейбористи пропонували перекласти відповідальність за процес Brexit з уряду на парламент хоча б на певний час, щоб у результаті не допустити сценарій виходу без угоди. Їх підтримали 298 парламентарів, але 309 проголосували проти. В разі підтримки зазначеної пропозиції це дозволило б супротивникам «жорсткого Brexit» подати в парламент законопроект, який запобігав би вихід Британії з ЄС 31 жовтня без угоди.

Коли парламентарі голосували «проти», встали і почали аплодувати після цього, то лідер Лейбористської партії Джеремі Корбін відповів їм, що вони не будуть «такими щасливими у вересні» (коли Британія покине ЄС. – Ред.).

На цей раз проти виступили представники Північної Ірландії, які раніше голосували й проти пропозицій Терези Мей.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.