Connect with us

В світі

У Франції узаконили «право на помилку»

Опубліковано

Законодавці цієї країни проголосували за прогресивну статтю нового закону, який дає громадянам «право на помилку» у від­носинах із державою без автоматичного покарання, повідомляє AFP.

За даними уряду, стаття, яка була прий­нята в Національній асамблеї (нижня палата французького парламенту), є «наріжним ка­менем» закону про «державу, що обслуговує надійне суспільство».

Цей закон — частина реформ президен­та Еммануеля Макрона, які він обіцяв під час передвиборної кампанії. Він дасть пра­во громадянам на помилку, якщо вони при цьому не мали недобросовісних намірів, у своїх відносинах із владою, не ризикуючи бути покараними після першого порушення.

Саме адміністрація згодом повинна довести, що людина діяла з недобрими намірами. «Це революція у відносинах ад­міністрації і громадян», — написав міністр громадських дій Жеральд Дарманен у своє­му Twitter. Відповідно до зміни, внесеної у статтю, прощення уряду буде обмежуватися лише першою помилкою. Однак право на помилку не застосовуватиметься в низці ви­падків, наприклад у сфері охорони здоров’я.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.