Connect with us

В світі

У ЄС новий Шенгенський кодекс

Опубліковано

У ньому зібрані правила щодо управління внутрішніми та зовнішніми кордонами блоку.

На минулому тижні Рада Євросоюзу остаточно схвалила новий Шенгенський прикордонний кодекс – зведення правил щодо управління внутрішніми та зовнішніми кордонами блоку, а також правил, що регулюють прикордонний контроль осіб, які перетинають зовнішні кордони ЄС. Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС. Регламент запроваджує можливість ухвалення загальноєвропейських заходів, які обмежують доступ громадян третіх країн до ЄС в разі масштабної надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я.

Читайте також: Адвокати Алека Болдвіна не домоглися припинення справи щодо актора за звинуваченням у ненавмисному вбивстві

Під час пандемії коронавірусу ЄС міг лише давати необов’язкові рекомендації щодо обмежень на поїздки до держав-членів. Крім обмежень на поїздки, Рада може також запроваджувати тестування, карантин, самоізоляцію та інші заходи, пов’язані зі здоров’ям, громадян країн, які не входять до ЄС і в’їжджають до блоку.

Аби впоратися з вторинним рухом мігрантів (з однієї держави-члена в іншу) й вирішити ситуацію з інструменталізацією міграції Рада ЄС пропонує державам-членам обмежувати кількість пунктів перетину кордону або скоротити години їхньої роботи.

Оновлений Шенгенський прикордонний кодекс уточнює рамки для повторного запровадження та продовження контролю на внутрішніх кордонах у разі серйозної загрози громадському порядку або внутрішній безпеці. Держави-члени повинні будуть оцінити необхідність і пропорційність цього рішення та вирішити чи неможливо досягнути поставлених цілей іншими засобами.

Читайте також: За майже два з половиною роки в росії відкрилося 16 533 компанії з іноземними учасниками

Крім того, нова процедура передачі дозволить державі-члену передавати громадян третіх країн, яких затримали у прикордонній зоні і які незаконно перебувають на її території, до держави-члена, з якої вони прибули. Затримання має відбуватися в рамках двосторонньої співпраці.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.