Connect with us

В світі

Угорщину можуть позбавити права голосу в ЄС

Опубліковано

Бельгія, яка наразі головує в Раді Європейського Союзу на ротаційній основі, закликає уряди країн ЄС розглянути можливість розпочати процедуру позбавлення Угорщини, яка перебирає на себе головування наступного місяця, права голосу.

Це випливає з інтерв’ю глави МЗС Бельгії Аджі Лябіб виданню Politico, повідомляє «Європейська правда». Лябіб виступила за те, щоб застосувати до Будапешту процедуру висловлення недовіри за статтею 7 Договору про ЄС – крайній крок, який може призвести до призупинення права голосу країни в Євросоюзі.

Читайте також: Угорщина вирішила «переосмислити» своє членство в НАТО

«У нас є Європа, яка важко рухається вперед, і, на жаль, деякі держави все частіше займають позицію, яка полягає в блокуванні та вето», – сказала вона – «Я думаю, що ми повинні мати сміливість приймати рішення: йти до кінця, активувати статтю 7, яка передбачає припинення права вето», – заявила міністерка.

Уточнимо, Європейський парламент запустив перший етап процедури за статтею 7 проти Угорщини в 2018 р., але цей процес тоді зайшов у глухий кут.

Наступний етап цієї процедури часто називають «ядерним варіантом», оскільки він передбачає найсерйознішу політичну санкцію, яку Євросоюз може накласти на країну-члена – призупинення права голосу при прийнятті рішень ЄС.

Читайте також: План помсти США за конфіскацію російських активів

Як відомо, Угорщина має перебрати головування в Раді ЄС уже в липні, що дасть Будапешту більше повноважень визначати порядок денний і пріоритети на шість місяців, навіть попри те, що угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан продовжує перешкоджати прийняттю рішень Євросоюзу з важливих питань. «Це – момент істини: або ми виконуємо свої обов’язки, що вимагає політичної мужності і сили волі, або ми створюємо механізми, які не працюють. Тож ми маємо зробити вибір», – заявила Лябіб.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.