Connect with us

В світі

Використання активів рф для України

Опубліковано

Німеччина підтримала план запропонований США.

Уряд Німеччини готовий підтримати план США щодо використання майбутніх доходів, отриманих від заморожених російських активів, які в основному знаходяться в Європі, для допомоги Україні у розмірі 50 млрд доларів.

Читайте також: Його величність прецедент: чим небезпечні нові умови торгівлі з Євросоюзом?

Про це повідомляє Bloomberg. Згода Німеччини може стати вирішальним кроком, який наблизить Вашингтон та його союзників до забезпечення нового суттєвого пакету допомоги Києву та гарантування участі США незалежно від результатів виборів президента в листопаді. Представники США та ЄС відзначали, що пропозиція США набирає обертів, та, як очікується, буде домінувати в переговорах між міністрами фінансів та керуючими центральних банків країн «Великої сімки», які провели в середу в Стрезі (Італія) щорічну зустріч. Водночас німецькі офіційні особи не сподіваються на будь-яку остаточну угоду до наступної зустрічі лідерів «Великої сімки» 13–15 червня, та не очікують, що її реалізація відбудеться до наступного року.

На карту поставлено питання чи зможе український уряд залишатися фінансово життєздатним (фінансувати свою оборону та обслуговувати свій борг) до 2025 року, а також сигнал москві про те, що підтримка Києва серед союзників щодо «Великої сімки» не слабшає.

Читайте також: «Облігації свободи»

Уточнимо, що використання заморожених активів стало більш актуальним з огляду на невизначеність навколо виборів у США. Політичні розбіжності у Вашингтоні вже ускладнили надання більшої допомоги Україні президентові Джо Байдену, а його суперник, колишній президент Дональд Трамп, висловив скептицизм щодо цього питання. Зазначимо, що на сьогодні в країнах «Великої сімки» заморожено активи російського центрального банку на суму близько 280 мільярдів доларів у відповідь на вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Більшість цих активів зберігається в Європі в бельгійській кліринговій палаті Euroclear.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.