Connect with us

В світі

«Облігації свободи»

Опубліковано

США запропонували спосіб, як отримати 50 мільярдів доларів із заморожених активів рф для України. Водночас деякі країни «Великої сімки», включно з Німеччиною та Францією, висловили застереження щодо нової ідеї.

Читайте також: У ЮНЕСКО оцінили збитки науковій інфраструктурі України

Сполучені Штати Америки підтримують пропозицію про випуск облігацій на 50 мільярдів доларів для України за рахунок заморожених російських активів. Як пише Bloomberg, пропозиція передбачає об’єднання 280 мільярдів доларів активів російського центрального банку, які було іммобілізовано країнами G7 і Європейським Союзом, у SPV, прибуток від якого піде на так звані «облігації свободи». На сьогодні понад дві третини заморожених російських активів заблоковані в ЄС, де вони приносять близько 3,6 мільярда доларів чистого прибутку на рік. Виручка від передбачуваного розміщення облігацій майже зрівняється з 60 мільярдами доларів американської допомоги, яка застрягла в Конгресі. За словами одного з джерел, обговорення даного питання перебуває на ранній стадії і триває. Деякі країни G7, включно з Німеччиною та Францією, висловили обережність з приводу нової ідеї. Ця ідея може принести набагато більше, ніж 50 мільярдів доларів. Натомість інші держави ЄС, зокрема Естонія, закликали союзників бути сміливішими й конфіскувати активи.

Таким чином, дискусії про використання заблокованих активів рф тривають. Наразі лідери ЄС близькі до угоди про використання доходів від заблокованих активів для фінансування військових потреб України. Згідно з планами, представленими минулого тижня, більшу частину надприбутків, які здебільшого зберігаються в бельгійській розрахунковій палаті Euroclear, буде переказано до Європейського фонду миру – механізму, який використовують здебільшого для відшкодування урядам військових закупівель, призначених для України, і меншу частину – до фонду України регулярного бюджету ЄС.

Читайте також: Всі кошти від «Військових облігацій» пропонують спрямувати на оборону

А президент США Джо Байден не так давно заявив союзникам, що хоче домогтися прогресу в розробці плану з використання активів до саміту G7 в Італії в червні.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.