Connect with us

В Україні

2,6 млрд грн орендної плати недоотримав держбюджет

Опубліковано

Оприлюднено результати аудиту ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до державного бюджету орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном, згідно з якими протягом 2017–2020 років держбюджет через неякісне прогнозування недоотримав 2,6 млрд грн орендної плати за користування держмайном.

Так, аудит встановив, що Кабінет Міністрів України, Фонд державного майна та уповноважені органи управління об’єктами державної власності не забезпечили ухвалення своєчасних та дієвих організаційних рішень, пов’язаних з передачею в оренду цілісних майнових комплексів та іншого майна державних підприємств, їх ефективного використання та підтримку в належному стані, стабільності і збільшення надходжень до держбюджету орендної плати.

Протягом 2017-2020 років до державного бюджету надійшло лише 5,4 млрд грн при затвердженому плані у бюджетах на ці роки 7,9 млрд грн. Так, у 2017 та 2020 роках ці показники не виконано (66% та 33,7% відповідно), а у 2018 та 2019 роках (144,6% та 129,6% відповідно) – перевиконано.

Планові показники надходжень орендної плати визначалися Мінфіном лише на підставі прогнозів Фонду держмайна або фактичних надходжень за попередній рік. Водночас, не враховувався індекс інфляції та не включалися платежі за новими договорами оренди.

Крім цього, під час карантину Уряд запровадив знижки або звільнення від сплати орендної плати за користування держмайном для певних категорій орендарів.

Також КМУ не забезпечив своєчасне затвердження Порядку передачі майна в оренду та примірних договорів оренди державного майна, а тому з 1 лютого до вересня 2020 року передача держмайна в оренду фактично не здійснювалась. В результаті держбюджет недоотримав щонайменше 409 млн грн.

Через неналежну взаємодію ФДМУ з уповноваженими на управління держмайном органами перевищувалися строки надання висновків щодо умов договору оренди (замість 15 днів – від 22 днів і до 7 місяців), а в окремих випадках – взагалі не надавалися. Тому держбюджет недоотримав щонайменше 800 тис. грн орендної плати.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.