Connect with us

В Україні

А ПАРЄ — проти…

Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи з відбору суддів до Європейського суду з прав людини оцінив список кандидатів на посаду судді ЄСПЛ, поданих, зокрема, Україною, й рекомендував відхилити його.

Читайте також: Криза COVID-19: інформаційний бюлетень ЄСПЛ

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на рішення комітету, опубліковане на сайті ПАРЄ. «Комітет провів співбесіду з усіма кандидатами 16 вересня 2021 року й рекомендує асамблеї відхилити список, бо не всі кандидати відповідають критеріям для обрання суддею Європейського суду з прав людини, та звернутися до України з проханням подати новий список кандидатів», — йдеться в рішенні. Додамо, що серед кандидатів, запропонованих Україною, — Микола Гнатовський, Олександр Мережко та Гаяне Нуріджанян.

Натомість голова постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї РЄ Марія Мезенцева зазначила в коментарі у Фейсбуці, що це ще не остаточне рішення. «Ніхто поки що третій конкурс не проводить. Українська делегація йтиме по процедурі, для збереження списку фіналістів, який включає трьох чудових кандидатів. Засідання ПАРЄ — наступного тижня», — написала вона.

Читайте також: Термінова зупинка екстрадиції за правилом 39 ЄСПЛ: чи завжди вона працює?

Як уточнюється, осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи відбудеться в Страсбурзі з 27 по 30 вересня в змішаному форматі.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.