Судова корпорація - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Судова корпорація

Дата публікації:

Україні потрібна справжня, а не декларативна, реформа правосуддя

З учорашнього дня на тлі надто резонансної події з бандитським «всажуванням» половини магазина АК в авто друга й першого радника українського Президента Сергія Шефіра та надгострої політичної події — розгляду Верховною Радою в другому читанні законопроекту «про олігархів», решта політичних питань просто меркне. Про правові події, які ще декілька днів підігрівали суспільство, наразі замовчали. Це якщо говорити про їх значення сьогодніна-сьогодні. Але є справи, які визначають майбутнє правового життя загалом, зокрема забезпечення належного фінансування судової влади в Україні, без якого ми матимемо лише декорацію судової системи.

Читайте також: Велика корупція: як Україні побороти схеми і хабарництво?

Днями на засіданні робочої групи з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні, яка створена при комітеті Верховної Ради України з питань правової політики, вчергове йшлося про незадовільний стан фінансового забезпечення системи судочинства. Одночасно тут, до речі, обговорювався й майбутній проект Дербюджету в частині фінансування судової системи. За інформацією народного депутата України Сергія Демченка, робоча група підтвердила необхідність коригування фінансування судової влади в проекті Держбюджету України на 2022 рік. Парламентарі пропонують збільшити обсяг фінансування ДСА України як головного розпорядника судових коштів на майже 6 мільярдів (5 008 786,1 тис. грн), Вищого антикорупційного суду — на 187 482,9 тис. грн, Верховного Суду — на 459,7 млн грн, ВРП — на 59 227,2 тис. гривень. Скільки це буде остаточно покаже голосування за бюджет у ВРУ.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

В останні роки увага суспільства до судової системи, окремих її складових, імен та подій, без перебільшення, досить пильна. На жаль, ідеться в основному про негативну інформацію. Так, ПАРЄ днями був відхилений весь список претендентів у судді ЄСПЛ, запропонований Україною, який наша країна подала за результатами конкурсу, проведеного комісією при Президенті держави. Як зазначається на сайті ПАРЄ, «Комітет рекомендує Асамблеї відхилити список, оскільки не всі кандидати відповідають критеріям для обрання в якості судді в Європейський суд з прав людини, і звернутися до уряду України з проханням представити новий список кандидатів».

Читайте також: День у традиційному форматі. Чому корупція в Україні стала звичним явищем?

Не так давно судовий корпус не захотів обирати своїх представників до Етичної ради ВРП під приводом того, що такий представник не матиме належного статусу. Ще раніше судді не змогли обрати на з’їзді представника у КСУ, відповідно до квоти.

Хоча нарешті досить позитивна звістка надійшла від ВРП, яка виконала вимогу Закону України щодо призначення членів першого складу Конкурсної комісії для проведення конкурсу на посади члена ВККС України. До її складу увійшли шість осіб, з яких троє — представники іноземних держав. Отже, можна сподіватися, що з часом відбудеться й запуск роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, оскільки масові звільнення служителів Феміди та ненаповнення судів новими кадрами впродовж майже двох років практично паралізувало систему. Разом із тим, спостерігаючи все, що в ній коїться, пригадується Булгаківське: «Ніколи й нічого не просіть! Ніколи і нічого, й особливо в тих, хто сильніший за вас. Самі запропонують і самі все дадуть». Хтозна. Імператив судової гілки влади, це рівність її з усіма іншими гілками. Суддівський корпус не повинен сам себе вип’ячувати, як і обмежувати та стримувати у вирішенні питань свого оновлення. Бо, скажімо, що за результатами розгляду однієї заяви судді Апеляційної палати ВАКС Миколи Глотова 13.09.2021 р. жоден претендент, у тому числі й заявник, не набрав потрібної кількості голосів членів Ради суддів, тож склад Етичної ради так і не було сформовано. Зараз буде друга спроба. Хоча, як вважаю, можливість бути членом першого складу Етичної ради, суддею без обов’язкового 15-річного стажу — це доречна й не позбавлена здорового глузду думка. Але впертість певних представників судового корпусу зашкалює. На їх думку, лише суддя з 15-річним стажем може увійти до першого складу цієї ради — і край. Навіть під час зустрічі з Президентом та представниками держав G-7 голова Верховного Суду Валентина Данішевська заявляла про те, що, відмовившись обирати свого представника до Етичної ради ВККСУ, судді не порушили закону. Парадокс та й годі. На жаль, на цих парадоксах і будується вся судова реформа. Та, сподіваємося, що в жовтні судді нарешті оберуть своїх представників до згаданої Етичної ради ВККСУ, без якої запустити набір нового складу суддів неможливий. Що ж, поживемо й побачимо.

А щодо того, чому неефективна наша судова реформа, то в цьому бачаться дві причини: брак політичної волі влади й те, що судді відчули, що її, реформу, можна просто заговорити, затягуючи її здійснення до безкінечності.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

Advertisement

В Україні

Компенсації постраждалим під час Майдану виплатять за рахунок Януковича

Опубліковано

on

От

Вирок у справі про розстріли на Майдані щодо екс-президента Віктора Януковича та його оточення дозволить компенсувати завдані злочинцями збитки за рахунок їхнього майна.

Читайте також: Додаткові гарантії соціального захисту ветеранів війни

Про це повідомила на брифінгу Генпрокурор Ірина Венедіктова. «Ми говоримо про те, що ми даємо можливість потерпілим дочекатися захисту їхніх прав, у тому числі через майнові компенсації. І якщо будуть вироки судів щодо цих осіб, то буде дуже важливо, що українська держава встановила істину в цій справі і з цією істиною піде у світ», – зазначила Генпрокурор, додавши, що справу не треба недооцінювати тільки тому, що її фігуранти знаходяться не в Україні. «Це — можливість відшкодувати збитки за рахунок арештованого майна обвинувачених на мільярди гривень. А головне – запобігання подальшим маніпуляціям на темі Майдану, хто вбив учасників акцій протесту, ким це було організовано і чи не було це «державним переворотом», як у нас в країні політики люблять з цього приводу виступати», – додав керівник департаменту Офісу Генпрокурора у справах Майдану Олексій Донський.

Додамо, що напередодні ДБР офіційно завершило досудове розслідування стосовно президента-втікача Віктора Януковича та його оточення у справі про розстріл Майдану в лютому 2014 року.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Раніше в Офісі Генпрокурора розкрили імена підозрюваних у справі Майдану. Їх звинувачують у придушенні акцій протесту, що призвело до жертв серед мітингувальників.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Декларування місця проживання онлайн можна тестувати з 1 грудня

Опубліковано

on

От

З 1 грудня на порталі «Дія» розпочнеться бета-тестування декларування місця проживання онлайн.

Мінцифри інформує, що для участі в тестуванні потрібні:

– податковий номер заявника та власників/співвласників житла;

– КЕП заявника та власників/співвласників житла;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

– право власності на житло має бути внесено до Реєстру нерухомості (з 2013 р.). Перевірити це та інформацію про співвласників можна за посиланням;

– заявник має бути старше 14 років.

Долучитися можна за цим посиланням. Для жителів Дніпра, Одеси, Чернівців, Миколаєва та Херсона послуга буде доступна пізніше.

Нагадаємо, договір купівлі-продажу авто можна буде оформити онлайн

Читати далі

В Україні

Програми підготовки в інтернатурі можна обговорити

Опубліковано

on

От

Міністерство охорони здоров’я опублікувало для громадського обговорення 23 примірні програми підготовки в інтернатурі за спеціальностями галузі знань 22 «Охорона здоров’я».

«Основна мета розробки, затвердження і впровадження таких програм – визначення єдиного комплексу освітніх та практичних компонентів з метою забезпечення набуття лікарями (провізорами)-інтернами компетентностей, необхідних для отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста або провізора-спеціаліста, який ґрунтується на академічній доброчесності, медичній та фармацевтичній етиці та деонтології, доказовій медицині.», – прокоментували у Міністерстві.

Зауваження та пропозиції до програм приймаються протягом 14 днів з дня оприлюднення на електронну адресу: intern2022moz@gmail.com.

Нагадаємо, ДПС надаватиме номери облікових карток платників податків до е-системи охорони здоров’я

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link