Connect with us

В Україні

Адвокати ініціюють з’їзд для перезавантаження органів адвокатури

На сьогодні зібрано вже майже 3,5 тисячі підписів із 5 тисяч необхідних.

Не байдужі до стану справ в адвокатурі, ті, хто бажає в ній змін та готові докладати зусиль для впровадження таких змін, навіть створили спеціальний сайт для цього. Як ідеться в розміщеній на ньому заяві, «на жаль, на наше переконання, на сьогоднішній день адвокатура стрімко втрачає ознаки незалежного професійного інституту. Створене міністерство адвокатури впроваджує для нас, людей вільної професії, нестерпні, принизливі перепони для її здійснення: — побори, штучні, формалізовані обмеження, репресії тощо. Впровадження положень про: ордер на надання правової допомоги, обов’язкове платне підвищення кваліфікації, введення окремих платних послуг, маніпуляції з ЄРАУ, створення низки непотрібних комітетів та іноземних представництв, позбавлення неугодних права на професію через керовані дисциплінарні органи — ось неповних перелік «досягнень» адвокатури. Так звані «очільники» розглядають кожного з нас як засіб для існування, прагнуть досягти тотального контролю над нами, зміцнювати й далі свою владу та вплив на кожного з нас, що їм поступово вдається. Це викорінює в кожному з нас дух вільної людини, професіонала.

Вони ніколи не визнають згубність своїх діянь, не поступляться своїми посадами, бо вважають їх своєю власністю. Тому не варто мати ілюзію про організацію і проведення ними прозорих, демократичних виборів з будь-яких питань у адвокатурі.

Але закон дає змогу змінити це нам самим — організувати і провести з’їзд адвокатів України самими адвокатами! Для цього на початку необхідно наше волевиявлення, але не менш ніж 10% від загальної кількості адвокатів, — говориться в заяві.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

З електронним посвідченням водія можна буде зареєструватися на політ чи поїзд

Електронне посвідчення водія можна буде використовувати під час реєстрації для подорожі літаком і поїздом внутрішнього сполучення.

«Ми зробили ще один маленький крок для зручності пасажирів у рамках великої реформи з цифровізації транспортних послуг. На засіданні Уряду підтримали впровадження експерименту: під час подорожі поїздом, а також в аеропортах під час реєстрації та оформленні багажу на внутрішніх авіарейсах для посвідчення особи пасажира можна буде використовувати електронне посвідчення водія через додаток ДіЯ у смартфоні. … Це дуже зручно, сучасно та позбавляє пасажирів зайвого клопоту», – каже Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Міністр також наголосив, що ця новація сприятиме розбудові цифрових транспортних коридорів у внутрішньому сполученні, реалізації проекту «Цифрова держава» та буде зручною для мільйонів українських водіїв.

Читати далі

В Україні

Електронні лікарняні – інструмент запобігання зловживанням і корупції

З 1 квітня в Україні запроваджуються електронні лікарняні.

Електронні листки непрацездатності забезпечить прозорість та відкритості до процесу їх видачі. Як зазначив заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль, – «Цей крок передбачає автоматизацію процесів та дає можливість відслідкувати весь процес оформлення лікарняного: кожен лікар, який видає лікарняний повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Інформація через реєстр в Пенсійному Фонді буде автоматично передана у Фонд соціального страхування – в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію – оскільки є платником єдиного соціального внеску. Весь процес буде прозорим».

Запобіжники та гарантії прозорості у системі електронних лікарняних:

  • кожен лікарняний повинен бути підписаний електронним цифровим підписом – тобто ми запровадимо персональну відповідальність лікаря, який видав цей документ;
  • електронний обіг дасть можливість відслідкувати, чи лікарняний видав профільний лікар: доволі часті випадки, коли лікарі дають документи щодо хвороб, які не відповідають їхньому профілю, а це – джерело корупційних ризиків;
  • можна відслідковувати потенційні «схеми», коли «на лікарняний» іде половина співробітників підприємства, які по факту продовжують працювати, але отримують ще й виплати з Фонду соцстрахування.

Читати далі

В Україні

Київрада показала Верховній Раді спосіб боротьби з кнопкодавством

Київрада запропонувала депутатам Верховної Ради України протестувати сенсорну кнопку для голосування і висловила готовність надати можливість депутатам ВР випробувати систему для голосування Рада IV.

«Рада IV передбачає реєстрацію депутата Київської міської ради за допомогою спеціальної іменної картки, а процес голосування потребує натискання двох кнопок одночасно. При цьому натискати ці кнопки необхідно весь час, поки триває процедура волевиявлення. Таким чином унеможливлюється голосування за когось. Система передбачає і використання пультів, де можливо знайти та ознайомитись з порядком денним, а також записатися на виступ», – зазначив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів, – «… переконаний, успішний досвід Києва може стати гарним прикладом у запровадженні практики подолання кнопкодавства і в парламенті».

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.