Connect with us

В Україні

Аваков хоче законів про колаборантів та амністію до деокупації Донбасу

Опубліковано

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виступає за прийняття законів про колаборантів та амністію до початку деокупації Донбасу.

Про це він написав у статті для УП. «Розробка, прийняття законів про колаборантів і про амністію є необхідним етапом деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей», — вважає А. Аваков. За його словами, ці закони повинні бути прийняті до початку процесу звільнення захоплених територій. «Колабораціонізм не можна залишати без покарання. Але це покарання повинно мати селективний характер. Закон має включати в себе чітке і ясне визначення злочинного діяння й однозначний перелік категорій осіб, що потрапляють під його дію», — вважає міністр.

На його думку, постати перед судом і понести заслужене покарання повинні люди, які свідомо
співпрацювали з окупантами, входили до органів влади, сприяли захопленню територій, воювали на боці загарбників, вчинили кримінальні злочини проти українських військових і мирного населення. «Також необхідно ввести законодавчу норму, яка забороняє громадянину, який рішенням суду визнаний колаборантом, обиратися й обіймати посади в органах влади та місцевого самоврядування, бути державним службовцем», — вважає Арсен Аваков. Разом із тим, на його переконання, сприяння відновленню державного суверенітету України над окупованими територіями Донбасу доцільно розглядати як умову звільнення від кримінальної відповідальності або пом’якшення такої. «Таким чином, навіть комбатанти, які не вчиняли тяжких військових злочинів, або представники середньої управлінської ланки можуть уникнути кримінальної відповідальності, якщо сприятимуть відновленню української влади на окупованих територіях», — додав міністр.

Аваков також вважає, що паралельно із законом про колаборантів обов’язково повинен бути прийнятий закон про амністію, під дію якого має потрапити «більшість населення, яке пережило окупацію, всі ті, хто став заручником агресора або вимушено працював в установах і організаціях на окупованій території». «Це — принциповий момент. У жодному разі мова не повинна йти про «зачистки» або репресії щодо мирного населення – людей, які волею агресора опинилися на окупованих територіях», — підсумував А. Аваков.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.