Connect with us

В Україні

Банківська «акредитація» нотаріусів суперечить закону

Дата публікації:

Нотаріальна палата України звернулася до Національного банку України з приводу неприпустимості поширеної практики банківських установ щодо так званої «акредитації» нотаріусів.

Як зазначає НПУ, суть даної практики полягає у тому, що банки встановлюють процедури й вимоги щодо допуску до посвідчення правочинів між банком та третіми особами виключно тих нотаріусів, які пройшли «акредитацію» банку.

Для її проведення банки вимагають у нотаріусів документи, які містять персональні дані нотаріуса, членів його сім’ї, працівників (копії паспортів, податкових номерів, трудові договори тощо), що прямо порушує положення Закону України «Про захист персональних даних».

Порядок допуску осіб до здійснення нотаріальної діяльності визначається виключно Законом України «Про нотаріат» та підзаконними актами, виданими на його виконання. Встановлення додаткових процедур «допуску» нотаріуса до наданих йому державою повноважень грубо порушує чинне законодавство.

У випадку, коли нотаріус проходить так звану «акредитацію» банку, тобто зобов’язується вчиняти нотаріальні дії на визначених банком умовах, повністю втрачається один із основних принципів діяльності нотаріуса – незалежність та неупередженість при вчиненні нотаріальних дій.

Міністерство юстиції України листом від 16 листопада 2007 р. № 31-32/999 № 355/2 надало роз’яснення, що дії банківських установ, направлені на «акредитацію» («сертифікацію») нотаріусів, є грубим порушенням нормативних актів, які регулюють нотаріальну діяльність, та посяганням на основні принципи нотаріальної діяльності – професійну незалежність та неупередженість.

Нотаріус вчиняє нотаріальні дії як особа, уповноважена державою, а не надає нотаріальні послуги, тому жодна змагальність або «конкурсні умови» у сфері нотаріату є недопустимими.

Окрім того, впровадження практики штучного перешкоджання доступу до професії наділяє ряд посадових осіб банківських установ додатковими повноваженнями зі встановлення «благонадійних» нотаріусів, а отже, створює умови для корупції на різних рівнях банківського управління.

Практика створення переліку так званих «акредитованих» нотаріусів грубо порушує права фізичних та юридичних осіб на вільний вибір нотаріуса.

З метою захисту прав фізичних та юридичних осіб, професійних прав нотаріусів, НПУ просить НБУ:

  • вжити необхідних заходів для припинення незаконних вимог так званої «акредитації» нотаріусів як обов’язкової умови для можливості вчинення ними нотаріальних дій;
  • довести вищевказану інформацію до банківських установ України з метою запобігання незаконним вимогам щодо так званої «акредитації» нотаріусів.

В Україні

Реабілітація працюючих у разі ускладнень від COVID-19 – за кошти ФССУ

Опубліковано

on

Фонд соціального страхування України інформує, що за наявності медичних показань, застраховані особи, які перехворіли на COVID-19 та мають ускладнення, мають право пройти реабілітаційне лікування на базі санаторно-курортних закладів за кошти Фонду соціального страхування України.

Пройти курс відновного лікування за кошти ФССУ після перенесеної коронавірусної хвороби застраховані особи можуть на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів. Право на таке лікування мають усі працевлаштовані українці за наявності медичних показань за профілями медичної реабілітації, за якими надаються послуги з реабілітаційного лікування за кошти Фонду. Зокрема, у разі ускладнень за профілем кардіо-пульмонарної реабілітації та нейрореабілітації.

«Застрахована особа направляється на лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за кошти Фонду за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікарні (ЛКК), де перебуває пацієнт. Відновне лікування розпочинається одразу після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності», – зазначила начальниця управління медичних і соціальних послуг виконавчої дирекції ФССУ Олена Пухка.

Після оформлення висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує робочий орган Фонду про потребу застрахованої особи в подальшому лікуванні на базі реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу. Пацієнт передає представнику Фонду відповідну заяву про забезпечення лікуванням для подальшого укладення тристороннього договору із санаторно-курортним закладом. 100% вартості відновлювального лікування, потрібного людині, покривається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Усі санаторно-курортні заклади, до яких направляються пацієнти за кошти Фонду, суворо дотримуються наявних протиепідемічних заходів для протидії поширенню коронавірусної інфекції і гарантують безпеку застрахованих осіб. На лікування направляються пацієнти, які вже перехворіли на COVID-19 та не знаходяться у гострій стадії захворювання.

Крім того, для застрахованої особи, яка направляється на реабілітаційне лікування, ФССУ фінансує надання допомоги по тимчасовій непрацездатності за весь час перебування у санаторно-курортному закладі.

У разі наявності питань або потреби в консультації щодо проходження реабілітації за кошти Фонду, застраховані особи можуть звертатися до відповідних управлінь виконавчої дирекції ФССУ за територіальною ознакою.

Тут – контакти гарячих ліній у розрізі регіонів.

Читати далі

В Україні

ЦНАПи надають всі адмінпослуги у період карантину

Опубліковано

on

Міністерство цифрової трансформації України інформує, що у період карантину ЦНАП надають всі адмінпослуги без зміни у графіку.

Час прийому є загальним та єдиним для всіх адмінпослуг, що надаються у ЦНАП.

6 днів на тиждень та 7 годин на день у ЦНАП, утворених:

– Київською, Севастопольською міською, районною у місті Києві, Севастополі державною адміністрацією (у тому числі їх територіальних підрозділах);

– міськими радами.

В усіх інших ЦНАП – від 5 днів на тиждень та 7 годин на день.

У територіальних підрозділах ЦНАП, а також у віддалених та пересувних робочих місцях адміністраторів час прийому громадян визначається органом, що утворив ЦНАП.

Читати далі

В Україні

ЄСПЛ визнав прийнятною справу за позовом України проти Російської Федерації щодо Криму

Опубліковано

on

Велика Палата Європейського суду з прав людини у Страсбурзі винесла рішення про прийнятність міждержавної справи за позовом України проти Російської Федерації № 20958/14 (щодо Криму).

Справа стосується порушень прав людини на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь з 27 лютого 2014 р., коли Російська Федерація встановила  контроль над цією територією. Заява Уряду України охоплює скарги на систематичні порушення РФ прав людини, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколів до неї, зокрема заборони катування, права на свободу та особисту недоторканість, права на справедливий суд, права на повагу до приватного і сімейного життя, свободи думки, совісті і релігії, свободи висловлювання поглядів, свободи зібрань та об’єднання, права приватної власності тощо.

ЄСПЛ тепер перейде до розгляду суті справи, Уряд України надасть позицію щодо безпосередніх порушень РФ прав людини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram