Connect with us

В Україні

Про пам’ять, гідність і тенденції Перші висновки та уроки місцевих виборів в Україні

Дата публікації:

Вибори завершилися, уроки залишилися. Й розповідати, що хтось щось виграв, поки не варто. На сході країни голосували за сепаратистів, в центрі — за вбивцю, а в правлячій партії сидить ґвалтівник. Заспокоювати себе тим, що народ мудрий, сповідує досвід пращурів та традиційні сімейні цінності й у всьому розбереться сам, не треба.

Якщо відверто, то я особисто від виборів чекав відповіді на питання, що буде з партією «слуг народу», чи відбудеться реванш старих еліт? Відбулося все, крім політичної визначеності. Разом із тим сталися події, на які мало хто сподівався. Так, ці вибори зробили реальністю кілька камбеків у бік політиків, від чого стає сумно. Ми дочекалися нового «перебору», як у пісні часів Майдану. Спитаємо себе: чи може здорове й зріле суспільство дозволити собі втратити пам’ять, зокрема під час виборів до місцевих органів влади? Виявляється, може. Бо інакше вбивця й екс-депутат від «Батьківщини» В. Лозинський не переміг би в Голованівську (Кіровоградщина) фактично на місці злочину. А «ворог» усього студентства О. Попов, відомий як колишній глава Київської міської держадміністрації, фігурант справи про силовий розгін студентів під час Євромайдану, не зайняв би друге місце на виборах столичного мера. Пригадую, як у бутність його главою КМДА Київ пережив багато скандалів, включно із транспортним колапсом після потужного снігопаду навесні 2013-го, в той час як Попов із дружиною вальсував у Відні. А 30 листопада 2013 року саме за його участі координувалася силова операція «Беркуту» проти мітингувальників на Євромайдані.

А дрібні сепаратистські ватажки відчули себе переможцями на сході країни, в той час, як на заході вільно почували себе «господарники», зокрема відомий сорока шістьма корупційними скандалами бізнесмен Б. Дубневич, який очолив ОТГ. І всі вони та їм подібні бажають сьогодні презентувати українське суспільство, визначати його інтереси… Зрештою, що б ми не говорили, та все це вже реальність. Можливо, тому, що наша пам’ять стала коротшою чи присмак небезпеки втрати державності й суверенності був настільки приправлений солодким шоу гри у виборчі перегони.

Так, демократія — це вибір. На цих виборах такий вибір зроблений, не помилюся, в бік, протилежний від демократії. Відбувається реванш проросійських сил та олігархічного правління, відновлення інформаційного контролю над суспільством, його залякування про підвищення комунальних тарифів, скорочення соціальних виплат, відміни безвізу тощо.

Кажуть, розумні люди думають про життєві принципи, практичні — про власні вигоди й лише простаки — про інших людей. Так ось, не побоюся потрапити в прошарок таких «простаків», та все ж хочу звернути увагу на той людський потенціал, на який ми будемо спиратися після минулих виборів. А за останніми даними практично всі мери великих українських міст перемогли й лишаються на своїх місцях, незалежно від того, скільки й за ким рахується кримінальних проваджень та обвинувачень у корупції. До речі, про корупцію — це окрема тема. Вибух популізму, який принесла в наше життя вже нова влада, зруйнувавши систему протидії корупції, що, як видається, всім «мерським» командам якраз і на руку.

Минулі місцеві вибори засвідчили, що рано нам заспокоюватися й списувати з рахунків таких як О. Попов, Н. Штепа, партії ОПЗЖ, Шарія та іже з ними. У вправних руках медійних чарівників вони знову стали магнітом для певного електорату. Фаворит київських виборів Віталій Кличко був би, можливо, й радий мати О. Попова конкурентом у другому турі. Думається, кандидат від ОПЗЖ став би ідеальним спаринг-партнером. Та остаточний підрахунок голосів приніс перемогу Віталію Кличку вже в першому турі, а О. Попову лишається бути депутатом Київради. Загалом же на виборах у столичну раду перемогла команда «Європейської солідарності», яка завела до неї потужний склад харизматичних персон, тож контроль над адміністрацією буде гарантований. Як, до речі, і в інших шести регіонах, в яких команда екс-президента П. Порошенка добилася успіху. У той же час вже згадуваний Б. Дубневич, що «заліг на дно» на рідній Львівщині, випавши з політичного постору, ефектно провів свою кампанію під гаслом «І словом, і ділом». Відтепер як голова Солонківської об’єднаної територіальної громади, де він виграв вибори, можливо, допоможе їй, адже самі жителі ОТГ свідчать, що десь він зробив дорогу, десь побудував дитячий майданчик, десь відремонтував школу тощо. Такі справи люди запам’ятовують швидше, ніж гарні гасла. Нехитра політтехнологія єдності з простими людьми та гарний образ господарника принесли перемогу багатьом на Київщині, Поділлі, Черкащині, Одещині та Слобожанщині. Наостанок про провладну молоду партію «Слуга народу». Раніше вона не була представлена в місцевих органах влади. «Тепер, — каже її керманич, — депутати присутні майже в кожному регіоні». Ось так. Кожному є чим пишатися. Водночас місцеві вибори засвідчили й низку важливих тенденцій у політичних уподобаннях. Вони є вкрай суперечливими, однак схоже, що період політичної партійної монополії завершується. Настав час локальних проектів і пропозицій. І чим вони практичніші, тим краще сприймаються. Любов виборців до пропрезидентських осередків також минула. Місцева демократія реалізувалася в практичних трендах: дороги, школи, лікарні, пошта, транспорт і жодної політики. Більше добрих справ — більше поваги й довіри. Такий тренд завжди був у ціні.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

ВР рекомендує Кабміну скасувати підвищення комунальних тарифів

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Постанови «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо скасування необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на 1 рік на підвищення тарифів на енергоносії» № 4609.

Нею пропонується рекомендувати Кабінету Міністрів України:

1) невідкладно запровадити мораторій терміном на один рік на дію всіх постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якими з 1 січня 2021 р. було підвищено тарифи на газ та його доставку, електроенергію, опалення та гарячу воду, та не допускати протягом одного року прийняття таких рішень;

2) розробити та внести на розгляд Верховній Раді України відповідні зміни до Державного бюджету на 2021 р., якими передбачити виділення достатнього розміру коштів для покриття потреби у пільгах та субсидіях соціально незахищених верств населення;

3) здійснити перевірку законності та обґрунтованості збільшення вартості енергоносіїв, прийнятих відповідно до актів Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Читати далі

В Україні

Посадові оклади освітянам підвищують на 20%

Опубліковано

on

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що 20 січня Кабінет Міністрів України ухвалив розроблену Мінекономіки постанову щодо підвищення рівня посадових окладів працівникам бюджетної сфери, зокрема й освітянам.

«Тепер МОН зможе опрацювати відповідно до постанови власні нормативно-правові акти. Але вже точно можна сказати, що заробітна плата освітян розраховуватиметься з 1 січня 2021 року на основі збільшених на 20% посадових окладів, а з 1 грудня – на 8,4%», – прокоментував С. Шкарлет.

За його словами, посадовий оклад вчителя без категорії закладу загальної середньої освіти з 1 січня 2021 р. становитиме 4 859 грн, що на 809 грн більше, ніж було з вересня 2020 р. Посадовий оклад вчителя вищої категорії з 1 січня 2021 р. – 6 461 грн, що на 1 076 грн більше, ніж було з вересня 2020 р.

Усі доплати, надбавки й інші заохочувальні виплати зберігаються та будуть нараховуватися до збільшених посадових окладів.

Читати далі

В Україні

Українські розробки патентуватимуть за кордоном бюджетним коштом

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів схвалив розроблений МОН законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання діяльності у сфері трансферу технологій».

«Проект законодавчих змін спрямований на активізацію процесу перетворення прав на результат інтелектуальної діяльності на прибутковий товар, введення його в цивільний оборот і отримання прибутку від його використання, підвищення рівня комерціалізації результатів наукових досліджень шляхом запровадження системи фінансових і юридичних інструментів», – повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Законодавчі зміни дадуть змогу:

– забезпечити проведення моніторингу технологічного рівня й готовності до впровадження технологій та їх складових, створених за бюджетні кошти;

– запровадити механізм здійснення закордонного патентування за кошти державного бюджету;

– визначити особливості закупівлі технологій за бюджетні кошти шляхом встановлення загального порядку, який передбачений для публічних закупівель з обов’язковим проведенням експертизи;

– надати закладам вищої освіти та науковим установам доступ до економічної і патентної інформації з іноземних джерел та баз даних шляхом створення веб-порталу щодо інноваційної діяльності та трансферу технологій;

– здійснити субсидіювання проектів із створення вітчизняними промисловими підприємствами за участю вітчизняних наукових установ або закладів вищої освіти високотехнологічних виробництв;

– удосконалити процедуру погодження трансферу технологій, створених або придбаних за бюджетні кошти, за кордон;

– спростити умови укладання договору про трансфер технологій.

Також проектом передбачено запровадження нових та вдосконалення чинних пояснень із метою уникнення їх неоднозначного тлумачення на практиці, деталізовано перелік законодавчих актів та покращено механізм координації між органами виконавчої влади у сфері трансферу технологій.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram