Connect with us

В Україні

Безперешкодний допуск екоінспекторів у порти спричинить повернення необґрунтованих штрафів

Опубліковано

Комітет з логістики Європейської Бізнес Асоціації занепокоєні нещодавньою заявою нового очільника Держекоінспекції щодо необхідності відновлення безперешкодного доступу інспекторів до портових зон для здійснення контролю забруднення акваторій.

Проблема діяльності Держекоінспекції в портах, зокрема, неправомірних перевірок суден, порушувалася представниками портової галузі неодноразово протягом останніх кількох років.

Урядом України лише у липні-серпні 2019 р. було затверджено два відповідних Порядки – щодо взаємодії Адміністрації морських портів України (АМПУ) та Держекоінспекції із забезпечення дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища у разі виявлення випадків скидання суднами забруднюючих речовин у межах акваторії порту та щодо перевірки суден, взяття проб води та проведення їх аналізу.

З цього часу було визначено чіткий та єдиний алгоритм перевірок та встановлено вимоги до процедури їх проведення, а також визначено дії АМПУ та державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища при встановленні факту забруднення.

Враховуючи ситуацію з безпідставним втручанням морських екоінспекторів, що відбувалася довгий час у портах України, численних позовів з боку бізнесу щодо необґрунтованих стягнень з суден, компанії-члени Асоціації мають перестороги з приводу повернення додаткових повноважень інспекторам на територіях порту.

«Для повноцінного функціонування механізму перевірки суден та призначення відповідного відшкодування, у разі виявлення порушень, залишається необхідною розробка та затвердження Порядку обчислення розміру відшкодування та сплати збитків, заподіяних внаслідок забруднення із суден, кораблів та інших плавучих засобів територіальних і внутрішніх морських вод України», – зазначила співголова Комітету з логістики Асоціації Ольга Копійка.

Експерти Асоціації активно долучалися до роботи над підготовкою нормативно-правових актів щодо екологічного контролю у морських портах та порядку взаємодії ДП «АМПУ» та Держекоінспекції у разі виявлення випадків скидання суднами забруднюючих речовин у межах акваторії порту та готові надавати експертну підтримку й надалі при розробці Порядку обчислення розміру відшкодування.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.