Connect with us

В Україні

Бізнес виступив проти необмежених санкцій щодо імпорту

Європейська Бізнес Асоціація закликала народних депутатів не ставити під загрозу свободу підприємництва в Україні та не підтримувати проект Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо тимчасових заходів захисту національних інтересів у сфері зовнішньоекономічної діяльності» № 3444, реалізація якого може суттєво ускладнити діяльність компаній-імпортерів та завдати шкоди економіці України.

Нагадаємо, у травні у Верховній Раді був зареєстрований зазначений законопроект, яким пропонується уповноважити Уряд здійснювати регулювання зовнішньоекономічної діяльності аж до її обмеження або повної заборони.

Такі ініціативи викликають занепокоєння, зокрема, серед компаній-імпортерів, які сплачують значні суми податків та створюють тисячі робочих місць в Україні. За даними Державної служби статистики України у січні-квітні 2020 р. через вплив пандемії коронавірусу падіння імпорту склало 9,3%. На цьому тлі спроби ще більше обмежити діяльність імпортерів виглядають, як мінімум, недоречними та суперечать принципу рівності правил гри на ринку.

Можливість заборони чи обмеження імпорту, яка встановлюється законопроектом, фактично нівелює основний принцип свободи зовнішньоекономічного підприємництва, який гарантується основним Законом України – Конституцією, а також Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність».

Законопроект не обмежує переліку санкцій, що можуть застосовуватись Урядом, а також не встановлює чітких умов та підстав їх введення, строки дії, порядок продовження чи скасування. Наразі незрозуміло, серед цих заходів буде квотування, встановлення додаткового мита, ліцензування чи якісь інші нетарифні обмеження, на які сфери можуть поширюватись ці регуляції та з яких причин, тощо.

Більше того, можливості оскаржити рішення Уряду у судовому порядку для компаній не передбачено. Все це надає Кабінету Міністрів суттєві повноваження щодо впливу на зовнішньоекономічну діяльність.

Представники бізнесу також переконані, що перед застосуванням будь-яких обмежень необхідно проаналізувати потенціал вітчизняного виробництва та можливість імпортозаміщення без завдання шкоди для інших суб’єктів господарювання.

В Україні

В Україні розпочато моніторинг способу життя чиновництва

Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало застосовувати моніторинг способу життя, який допоможе виявити тих чиновників, які декларують скромні статки та водночас користуються дорогими автомобілями, купують маєтки, отримують коштовні подарунки від найближчих родичів тощо.

«Відтепер Україна – серед шести країн, які застосовують інструмент моніторингу способу життя. Тож випадки, коли чиновник, який заробляє 10 тисяч, їздить на «Мерседесі», тепер фіксуватимуть не тільки журналістські розслідування. Їх будуть встановлювати та опрацьовувати на рівні держави», – заявив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Під час моніторингу способу життя НАЗК, зокрема, перевірятиме таку інформацію:

  • користування об’єктами, які не вказані в декларації;
  • відомості щодо отриманих подарунків;
  • придбання об’єктів, вартість яких перевищує задекларовані активи.

Моніторинг здійснюватиметься на підставі повідомлень у медіа, інформації від громадян, організацій та з інших відкритих джерел.

Якщо НАЗК встановить невідповідність рівня життя суб’єкта декларування задекларованому ним майну і доходам, це стане підставою для здійснення повної перевірки його декларації.

Якщо в результаті моніторингу буде виявлено корупційні порушення – НАЗК повідомлятиме про це правоохоронним органам та іншим уповноваженим суб’єктам.

Читати далі

В Україні

Відкрито Комплексну інформаційну систему для ведення реєстрів небанківських фінансових установ

Національний банк відкрив на офіційному веб-сайті Комплексну інформаційну систему (КІС НБУ), до якої завантажені реєстри фінансових установ, прийняті від попереднього регулятора – Нацкомфінпослуг.

КІС НБУ дозволяє учасникам ринку та зовнішнім користувачам здійснювати розширений пошук інформації про фінансову установу у Державному реєстрі фінансових установ та інформації з Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, в режимі онлайн. Водночас КІС НБУ дає змогу учасникам ринку подавати реєстраційні картки для внесення записів до Державного реєстру фінансових установ.

Доступи для авторизованих користувачів системи для роботи з Державним реєстром фінансових установ перенесено до нової системи Національного банку.

КІС НБУ призначена лише для ведення реєстрів фінансових установ, а звітність учасників ринку подаватиметься через веб-портал НБУ.

Читати далі

В Україні

Нова концепція підтримки АПК включає органічне виробництво

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства представило проект державної підтримки АПК на 2021-2023 роки за ключовими напрямами, який передбачає надання спеціальних бюджетних дотацій з метою реконструкції ферм та комплексів, зміни структури виробництва, покращення якісного складу поголів’я, підтримки біорізноманіття та біологічної безпеки.

Підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства передбачається шляхом часткового відшкодування вартості придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, проведення робіт із спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення та придбання матеріалів, необхідних для проведення таких робіт. Також передбачаються дотації на нове будівництво та реконструкцію холодильників, цехів первинної переробки, об’єктів із заморожування плодів та ягід, придбання ліній товарної обробки, автоматизованих ліній з їх висушування та переробки.

У програмі підтримки фермерства в Україні залишаються такі напрями, як: компенсація вартості за купівлю с/г техніки, компенсація витрат за дорадчі послуги, надання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь новоствореним ФГ, дотація на утримання корів молочного напряму, доплата ЄСВ на користь застрахованих осіб членів/голів сімейних фермерських господарств, надання безвідсоткових кредитів. Також додано напрям – підтримка розвитку органічного виробництва.

Продовжує діяти фінансова підтримка с/г виробників шляхом часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, придбаних за власні або за кредитні кошти.

Також продовжується фінансова підтримка аграріїв шляхом здешевлення кредитів. Запропоновано два нові напрями такої підтримки: здешевлення кредитів на закупівлю земель с/г призначення та здешевлення страхових платежів (премій) за договорами страхування с/г культур від ризиків загибелі.

Читати далі

В тренді