Connect with us

В Україні

Бунт в УПЦ МП

Священники вимагають віддати патріарха Кирила під церковний трибунал.

Звичайний священник УПЦ МП з Дніпропетровщини звернувся до суду Пентархії з проханням засудити патріарха Кирила (якому формально підпорядкована УПЦ МП) за те, що він роками пропагував «рускій мір». Мова про Андрія Пінчука із села Волоське на Дніпропетровщині, який і став ініціатором гучної заяви священників УПЦ Московського патріархату, котрі закликають покарати Кирила Гундяєва (патріарха Московського) за його висловлювання і дії щодо «руського міра» в Україні. Уже зібрано понад 400 підписів. Як розповів священнослужитель в інтерв’ю ЗМІ, цим зверненням вони хочуть порушити питання всецерковного, всеправославного обговорення концепції «руського міра», її засудження й притягнення винних.

Читайте також: РФ неприпустимо привласнила перемогу над нацизмом

За його словами, ідея протесту виникла через розв’язану росією повномасштабну війну. «Вся наша група, велика група – це, як я казав вже, понад 400 священників УПЦ МП – вбачаємо в концепції «руського міра» фундамент, основу та джерело війни, яку розв’язала російська федерація проти України. Ми вбачаємо в діях РПЦ, особливо її очільника патріарха Кирила, цілеспрямовану багаторічну роботу з насадження цієї концепції серед вірян, перш за все серед росіян», — сказав Андрій Пінчук.

На його переконання, концепція «русского мира» зробила з РПЦ мілітаристську організацію, яка керується в своїх заявах, промовах і своєму житті не євангелістськими принципами, а принципами «піди і вбий брата свого». Зазначимо також, що війна спровокувала масовий перехід церковних громад із УПЦ МП до ПЦУ.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.