Connect with us

В Україні

Суди можуть завіряти копії ухвалених рішень з ЄДРСР

У Державній судовій адміністрації України нагадують про можливість завірення судами копій ухвалених рішень з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Читайте також: Визначено особливості співробітництва з Міжнародним кримінальним судом

Така опція стала можливою ще з березня 2021 року, коли були внесені відповідні зміни до Інструкції з діловодства судів – наказ ДСА України від 24.03.21 № 92. Як визначено документом, зміни вносяться задля спрощення процедур завірення й видачі копій судових рішень та документів. Зокрема, пункт 12 розділу ХІ доповнено абзацом другим такого змісту: «В разі якщо неможливо видати копію судового рішення в суді, який ухвалив судове рішення, така копія може бути виготовлена з ЄДРСР за заявою особи судом, якому визначено територіальну підсудність справ, або судом апеляційної інстанції за підсудністю встановленою законом» – ця норма є актуальною для громадян, які виїхали з тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької областей та АР Крим.

У нинішніх умовах, коли в Україні триває широкомасштабна війна, яку розв’язала проти нашої держави російська федерація, такі рішення зможуть завіряти суди, яким передана територіальна підсудність справ з судів, що перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.